Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miután már bölcsibe jár a...

Miután már bölcsibe jár a gyerek, de megszűnik az anya jogosultsága (felmondanak neki, ismét szülni megy, akármi), akkor kiteszik a gyereket a bölcsiből, vagy ha már jár, akkor onnantól kezdve ott lehet oviig?

Figyelt kérdés

Lányom most lesz egy éves, januárban indul bölcsibe, én pedig megyek vissza dolgozni részmunkaidőben. Meglátjuk, mennyire bírom a strapát, és pár hónapon belül kezdünk "dolgozni" a második babán. Ha esetleg teherbe esnék úgy, hogy a kistesó születéséig már teszem azt, egy éve ott van a bölcsiben a lányom, akkor ki fogják onnan rakni, mert nekem megszűnik az aktív jogviszonyom (CSED-re megyek onnantól, ugye)?


Ugyanez érdekelne általánosságban is, hogy ha felmondanak az anyukának vagy bármi van, ilyenkor amúgy mi történik, a gyerek már beszokott, potenciálisan akár szeret is bölcsibe járni, 2 évesen már a változásokat sem bírja olyan jól, akkor mégis mi történik vele, kiteszik csak úgy?


2020. nov. 8. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Nem rakják önkényesen ki, de megkérhetnek. A bölcsi szükséges rossz. Nem ideális egy 1 évesnek. És 2 évesen is jobb lenne, ha nem járna. Azt a változást, hogy a bölcsi helyett újra az anyjával lehetne, nagyon is jól viselné.
2020. nov. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Ha egyszer már elkezdi, akkor nem fogják kirakni. Ahogy előttem írták, lehet, hogy megkérnek rá. Nálunk is bölcsi alatt jött a második. Még kb. 3 hónap volt a bölcsiből, utána ment oviba. Nem kértek meg rá, és mi sem akartuk kivenni. Szerette, jól érezte ott magát.

Ettől a "szükséges rossz" dumától viszont a falnak megyek. Én sem adtam volna bölcsibe a gyerekeket ha nem dolgozunk mind a ketten, de attól még semmi rossz nincs benne.

2020. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
En ismerek olyan két évest aki imád bölcsibe járni. Hagyjuk már. Kérdezgetik az anyját mikor mehet. Mert most beteg és otthon vannak emiatt már két hete. Szereti a többi gyereket. Ennyi.
2020. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
10 éve jártunk bölcsődébe, de akkor volt olyan csoporttársa a lányomnak, ahol anyuka már otthon volt a kistesóval, de a nagyot mégsem tették ki. Azért az egy nagy törés lenne, meg újrakezdeni a beszoktatást az óvodában...
2020. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!