Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy legyen házam? Kellene...

Hogy legyen házam? Kellene egy terv és arra indulok. (CSOKra jogosultság, munka,1 gyerek, funda van) egyedülálló vok

Figyelt kérdés

olyan 6 milliosban gondolkodom(vidék és vállalnám, ha pár év múlva újítani kell rajta)


úgy tudom, ha vállalom, hogy 4 éven belül még egyet szülök, akkor 1 millio 200 a CSOK (az ex készséggel rendelkezésre áll ai a gyereket illeti, csak anyagilag szemét ember, ő csak a szerelemből élne, ha rajta múlna, minden felelősség engem terhel)

a fundában jelenleg van egy 100-asom(tudom, nem sok, de évek alatt kiforrná magát és ugye adnak kölcsön nagy összeget, kedvezőbb törlesztővel mint egy bank)

a majdan megvett ház lenne a fedezet a hitelekre

jelenleg 200 bruttót keresek



hány évet robotoljak még, mennyit gyűjtsek össze, hogy a banki hitelt kikerüljem és annak tükrében, hogy a lehető leghamarabb meglegyen a ház, mert ebben a poros, penészes, rovaros minigarzon, de olcsó albérletben nem bírom már idegileg. ha kinyitom a szárítót, marad egy talpalatnyi hely.

kérlek segítsetek összedobni egy tervet


2015. szept. 28. 16:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
plusz gyest kapok 1 éven át, ha letelik a gyedem, ami nemsokára esedékes
2015. szept. 28. 16:35
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
CSOK-ot csak a meglévő gyerekre kapsz, bevállalni csak akkor lehet, ha házasok vagytok. Viszont az is feltétel, hogy az ingatlan közös néven legyen, amivel nem biztos, hogy jól fogsz járni.
2015. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülállóként csak meglévő gyerek után igényelhetsz csokot. Megelőlegező csokra nem vagy jogosult. Emellett a csok mértéke függ az ingatlan hasznos alapterületétől is és energetikai besorolásától. Így egy kicsit nézz utána újra.
2015. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
mi azért mondtunk le a csokról, mert 10 vagy 20 évig haszonélvező az állam. Miért is? Mert ad bele 1 millió ft-ot, mi meg a másik 7-8at?
2015. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Haszonélvezeti jogot pont nem kell, nem is lehet bejegyezni.

"A családok otthonteremtési kedvezményével érintett lakásra – később született gyermek esetében a

lakásépítési támogatás nyújtásáról szóló szerződés megkötésének időpontjától − számított 10 évre a

magyar állam javára jelzálogjog, és annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom kerül

bejegyzésre, ha ezen időszakon belül a támogatással érintett lakás elidegenítésre kerül, úgy a

lakásépítési támogatást a támogatott köteles visszafizetni.

A kedvezményt igénybevevő vállalja, a kedvezménnyel érintett lakást ezen időszak alatt

haszonélvezet vagy használati jog nem terheli."

Tudod, hogy ez mit jelent a gyakorlatban? Azt, hogy 10 évig nem adhatod el. De ez érthető, hiszen a csok lényege, hogy otthonteremtési kedvezmény, így célját csak akkor éri el, ha az igénylő valóban ott él, az az otthona. Nekünk megért ennyit 2 millió, úgyis ott szeretnénk maradni. Ha meg valamiért menni kell, akkor mnb kamattal növelten visszafizetjük, még mindig jobb a kondija ilyen esetben mint egy piaci hitelnek.

Csak azért írtam le, mert nem szeretem, amikor valakik fél információkat, hamis információkat terjesztenek.

2015. szept. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Eladhatja 10 éven belül, de akkor vissza kell fizetni.


Azért az durva, hogy a haszonélvezetet, és az elidegenìtési és terhelési tilalmat összekeverjük.

2015. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jò sokàig kell gyűjtened.

1, a fundi nagyon megszűri kinek ad, egyedül gyerekkel nettó 140.000 körüli fizuval... Nem sok az esély. Nem tudom hol olvastad a kedvezőbb törlesztőt,de félre vagy informàlva,max a kamat a kedvezőbb a törlesztés meg jóval több.

2, Csok 1 gyerekre jàr egyedülàllóként nincs megelőlegező csok. 1 gyerek kb fél milla


Ha félreteszel havi 20.000Ft- ot fundiba az kb 1,5 milla 4 év alatt. Azaz 4 év múlva lesz kb 2 milliód. Tehàt ha 60.000Ft- ot lekötsz fundiba havi szinten,akkor 4 év utàn van 5 milliód,plusz fizeted a mostanit is. Azaz havi kb 70.000 Ft megtakarìtàssal ( ami a fele fizud) 4 év kell minimum.

2015. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
* utolsó vagyok, a hitelbiztosìtàsi érték(= hb érték) nem egyenlő az ingatlan értékével, 2008 óta minimum 20-30% önerő kell. Azaz jó ha van 2 milliód zsebben. Persze függ az ingatlan elhelyezkedésétől is,hogy ott van- e ingatlan forgalom ezt is nézik màr. Ha nincs nem is hiteleznek bizonyos helyeken. Aztàn az hogy hàny % - ig hitelezik,lehet,hogy csak 40%.
2015. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszi, majd jobban beleolvasok a csokba


de szóval, ha havi 70 el meglenne 4 év múlva 5 milla, plusz zsebben 2, ezt nem lehetne már az új házban gyűjteni ill törleszteni inkább...? tehát 2 millát összeszedni most hamar arra szívesebben adna már a funda 140 es fizu mellé?


mert lehet akkor bevállalom külföldöt is ha kell és a szenvedést a gyerekkel odakint

2015. szept. 28. 22:33
 10/16 A kérdező kommentje:
*amúgy alacsonyabb KAMAT-ra gondoltam a funda éa a banki hitel összehasonlításban, tévesen írtam törlesztőt
2015. szept. 28. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!