Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha a gyermekem betöltötte, a...

Ha a gyermekem betöltötte, a 3. Életévét, de még nem szobatiszta, attól még oviba kell járnia?

Figyelt kérdés
A gyermekem bölcsibe jár, még nem szobatiszta. A kérelmet, hogy még maradjon 1 évet nekem vagy a bölcsinek kell megírni? Ha nekem kell, akkor csak az ovinak kell és ennyi?

2021. ápr. 15. 00:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Vagy a fogváltás. Talán fogóval húznád ki neki a tejfogát, hogy bezzeg a szomszéd gyerekének a foga már potyog? Ezeket hormonok és fejlettség szabályozza. Te csak jókor vetted le a pelust jó helyen. És örültél hogy milyen zseniális szülő vagy hogy Te szoktattad le. Nem, te csak megmutattad, hogy mit kell csinalni. De leazokni róla az ő munkája volt
2021. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

Én nem mondtam, hogy rajtam múlt, de ha rajta múlt volna 100%-ban akkor a mai napig pelenkás lenne. Nem láttam még olyan totyogót aki magától ledobta a pelust, hogy anya kösz, ez mától nekem nem kell, add a wc papírt megyek a toalettre. Maradjunk annyiban, hogy azért is elvárás mert a többség idáig eljut erre a szintre, (mivel ebben a korban pedig ritkán hoznak saját döntést ezért) a szülei segítségével. Persze kivételek vannak és a határ is 4 év nappalra, csak tapasztalatom alapján ha óvodáig nem szobatiszta egy gyerek, az 90%-ban sajnos nem az agyi éretlenség hanem a szülő “hibája”.

Az pedig aki ezért még marasztalná a bölcsödében az pedig számomra egyértelműen az a kategória aki nem foglalkozik ilyenekkel és azért van lenaradva a gyereke, gondolom még mindig kisbabaként tekint rá ami pedig borzasztó káros. No meg gondolom abban bízik, hogy majd a dadusok a bölcsiben megoldják a kérdést az ovi előtt.

Töröltesd csak ezt is és mellé dugd be a fejed a homokra, de jó mélyre.

2021. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
8-as, az van, hogy mindegyik gyerek máskor érik meg rá, a tied 2 évesen, az enyém 3 évesen, ettől még egyik sem zseni, én pl. másfél évesen mondatokban beszéltem, mindenki csodájára járt és egy kicsit sem lettem zseni, teljesen átlagos képességeim vannak. Butaság azt gondolni, hogy ez szoktatás kérdése, én is levettem róla a pelust 2 évesen, nyáron, tele is pisilt mindent, de úgy, hogy szegénykém észre sem vette, a homokozótól kezdve a kanapéig, ahol rájött pisilt és mivel zavarta a nagy tócsa, inkább kicsiket kezdett pisilni percenként, bömbölve, természetesen visszaadtam rá a pelenkát mivel abszolút éretlen volt a szobatisztaságra. Lehet, tovább is erőltethettem volna, csak én nem frusztrált gyereket akarok nevelni, csak azért, hogy az elvárásaimnak megfeleljen.
2021. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pont láttam olyat, aki magától nem akart pelust. Szóval ennyire csak a saját környezetedben tapasztaltak alapján vonsz le mindenféle következtetést.
2021. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14%
Kifogás az van bőven azt látom 🤣
2021. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A gyermek modell követéssel tanul, biztatással, segítségnyújtással. Attól, hogy valaki nem erőlteti rá a gyermekre ne úgy képzeld el, hogy nem csinál semmit. Biztosítania kell a feltételeket, lehetőségeket, ruha esetén áttérni a bodyról a pólóra, felsőre, a wc használatát felkinálni. A bölcsőde is fejlesztő hatással bír, hiszen társas közösségben van és mivel a gyermek mint már említettem modellkövetéssel tanuli, így ez is motiváló hatással lehet rá. És igenis zavarja a gyermeket egy idő után ha tiszta kakis-pisis a pelenkja. Ha már nyitott rá a gyermek, akkor lehet leszoktató pelenkát ráadni amiben jobban érzi a nedvességet. Szóval kedves kommentelő ne hidd, hogy csak itt fekszünk és nem csinálunk semmit. Lehetne egy kis empátia benned, főleg hogy nem vagy szakember és csak laikusként szólsz hozzá a témához szóval semmit megalapozott tudásod nincs, és konkrét, bizonyított érveket nem tudsz felhozni. És a szobatisztaság erőltetésének igen is lehetnek következményei, mint a viselkedési zavar, hosszan tartó ágyba vizelés stb.
2021. ápr. 15. 17:51
 17/18 anonim ***** válasza:
21%

Rendkívül motiválhatja a sok pelenkás baba a bölcsödében, ne nevettess már, te ezt elhiszed magadnak? Motiválja, ja, max arra hogy ő is csak maradjon pelenkás 3 évesen mert az tök ok hisz a csecsemők is azok, ebben igazad van.

Véletlenül se vidd oviba ahol szobatiszta gyerekek veszik körül, akiket láthat wc-t használni. Minek azt, maradjon csak a babák közt örökké, hadd fejlődjön csak visszafele. Én empatikus vagyok de ennyi ésszel gyereket nevelni...

2021. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
És ilyen tapló ember hogy nevel gyerekez? Arra tanító, hogy ilyent tiszteletlenül beszéljen majd? Az arra írtam, hogy a szobatiszta gyernektől tanulja, nálunk vegyes csoportok vannak. És őszinte mit képzelsz magadról már bocsánat, nem is ismer, nulla szakmai tudással mondasz ilyeneket,úgy hogy az egészről nem tudsz semmit. Nem csak emiatt akarom halasztani. Nálunk az óvodába nem szoktak pelenkázni, és a gyermekemnek problái vannak e téren (beteg), és fogyatékossággal küzd. (de ezt elsőnek nem akartam írni, mert semmi közöd hozzá). De te erről az egészről nem tudsz semmit és úgy lehorandi valakinek a nevelését, hogy a családi helyzetéről, neveléséről nem tudsz semmit. Egy kérdés alapján eldöntöd, hogy én milyen anya vagyok, hát vicc,és úgy hogy te úgy beszélsz a másikkal mintha a kutyád lenne, szép kis példát mutatsz. Tudod, másban a szálkát is méglátod, de magadban a gerendát sem.
2021. ápr. 15. 18:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!