Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akiknek bölcsibe jár a gyereke...

Akiknek bölcsibe jár a gyereke, mennyire foglalkoznak ott vele?

Figyelt kérdés

Kisfiam rendszeresen nem eszik ott és éhen van, ezt hétfőn tudtam meg, azt hittük azért fogy mert sokat szaladgál - játszik. Erre kiderült hogy a gyerek kb akkor eszik először rendesen mikor hazahozza a párom. Mivel beszélni még nem tud, így nem tudta mondani. Csak már az tűnt fel hogy mikor hazajön lefekvésig csak eszik. Hétfőn én mentem érte és rákérdeztem a dadust, mit evett a gyerek, majd közölték, hogy amúgy szinte sosem reggelizik (?????????) ebédre se sokat eszik. Én nagyon kiakadtam ezen. Más szülővel beszéltem akik régóta vannak ott és mondták, hogy mondta neki a gyerek, hogy ha nem kéri az ételt, elveszik és kidobják a kukába.

Emellett nem pelenkázzák at napközben csak ha bekakál.

Ez a normális valóban? Máshol milyen a bölcsi?

2 hónapja járunk, azóta 60 dékát fogyott, pedig azelőtt is játszott szaladgalt egész nap, de evett és mégis hízott.


2021. ápr. 22. 15:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem eszik, nem eszik, ezt nem értem miért kéred rajtuk számon, nyomják le a torkán? A pelenkát viszont ennél gyakrabban kell cserélni, baja is lehet tőle.
2021. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Az szerinted normális dolog hogy egy 2 éves gyerek 17 órán keresztül nem eszik???

Mi az hogy miért kérem számon? Tilos megkérdezni hogy mit evett aznap a gyerek vagy mivan??? 🤨

Nem kell lenyomni a torkán, de 5 perc nem evés után se kidobni a kukába...

2021. ápr. 22. 15:56
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

De miért 17 órán keresztül?

Reggelizni otthon kellene. A bölcsiben túl későn van reggeli. Inkább tízórai az.

2021. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

8kor van a reggeli.

Az miért késő?

7-re ér be kb a bölcsibe, 6 kor kel.

Nem eszik még olyan korán semmit soha, már próbáltuk elég sokszor.

7kor van vacsora, utána fürdés, alvás. Reggelizni nem reggelizik, utána délben van az ebéd, az 17 óra ugyebár..

2021. ápr. 22. 16:13
 5/31 anonim ***** válasza:
60%

Milyen kicsi, hogy még nem beszél?

Egyébként nyilván egészségtelen, de reggeli nélkül elindulni is - nem jó az inzulinháztartásnak, hogy 2 óra eltelik ébredéstől a reggeliig.

2021. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

Sajnálom a helyzetet, ez tényleg nem túl rózsás.

2 (és 2 hónapos) éves kisfiam is fogyott -16 kilóról 14.5 kg-ra, de tudom hogy jól eszik, ő ül először az asztalhoz és utolsóként áll fel. Egyedül a rakott dolgokat nem eszi meg. De ilyenkor adnak valami más egyszerűt (pl vajas kenyér). Nem hagyják éheztetni. Amúgy husis baba volt, bár magas (98 cm), és kint nagyon sokat mozgott, mozog, azért is fogyott.

Pelenkát nem tudom, ő már nappal szobatiszta, alváshoz adják csak a pelust.

2021. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%

Első lépésben mindenképpen valahogy javítani kellene a gyereked étkezésén. Valóban nincs rendben hogy nem eszik 17 órán keresztül, de azért azt is be kell látnod, hogy nem tömhetik akarata ellenére a szájába az ételt. Próbálkozniuk kellene, illetve értesíteni téged jóval hamarabb hogy nem eszik a gyerek.

De ezt az étvágytalanságot nektek otthon kell orvosolni.

Az én kislányom mondjuk szerencsére jó evő, ovi előtt eszik egy almát, banánt vagy ami épp van itthon. Ez pont jó arra, hogy legyen valami a pocakjába, de reggelire elég éhes legyen már.

A pelenkacserére nincs mentség, ott abszolút többször kéne cserélni

2021. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ilyen helyzetben reggeliztesd meg otthon, aztán amikor hazaértek, adj neki valami kiadós, laktató kaját (pl banános zabkása, vagy hasonló). Aztán bízzunk benne, hogy idővel majd ott is enni fog. Elvileg ez afféle bölcsi elleni dac hogy nem hajlandó ott enni.

6-os voltam, 4 hónapja jár bölcsibe.

2021. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
2 éves azt tudja mondani hogy ha éhes de azt nem hogy figyelj már anya x hete nem reggelizek a bölcsibe és délig éhesen játszok 😏
2021. ápr. 22. 16:23
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Miért? Mit vársz? Nyomják le a torkán? A fiam is mindig sokat eszik otthon, pedig mindig rendesen eszik s bölcsiben. A pelenkázás nem oké, de ha nem kéri az ételt, erőszakkal nem fogják megtömni. Adj neki te reggel indulás előtt valamit, amit szívesen eszik. Milyen jogon ugrálsz te, hogy 17 órán keresztül nem eszik? Ennyi erővel 11 órája nem evett, mikor felkel... Az nem sok?
2021. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!