Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyermekem tej, tojás...

Ha gyermekem tej, tojás allergiás és a bölcsiben is otthon is tartjuk a diétát akkor jogosan haragszom a mamára mert ő aztán nem foglalkozik vele?

Figyelt kérdés
2éve már ,higy tudjuk az allergiát. Nagyon oda figyelek. De mama sorozatban nem figyel. Még akkor is oda adja neki az olyan kaját amit nem lehet ha ott vagyok és látom. Már ott tartok,hogy el fogom tiltani a gyereket töle. Napi szinten megy a vita hogy nem szabad ezt vagy azt adni a gyereknek. De mintha a falbak mondanám. Nagyon el vagyok keseredve.

2015. febr. 27. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan. Ha semmi nem hat, akkor nem vinném oda.
2015. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Van utána baja a gyereknek? Ha komolyabb allergiás tünetei lesznek,akkor nem szabad hagyni. Ülj le,magyarázd el,hogyha ezt és ezt adja a gyereknek ez és ez lesz a baja,mert értse meg,ő meg ezt nem tudja megemészteni. Ha így se értené meg,én nem vinném át úgy,hogy ott is hagyom. Találkozzon vele úgy,hogy látod őket, és akkor el tudod venni,amit adna.
2015. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jogosan.

Ne vidd egy hétig oda a gyereket, ha megkérdezi a mama hogy miért akkor mond el, ha megérti jó, ha nem akkor nem mentek, hisz ezzel a gyereket veszélyezteti.

2015. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem is értem minek viszed, hagyod ott amikor ezzel veszélyezteti? Ha meg ott vagy miért engeded? Ha akkor ad te is hibás vagy mert engeded.
2015. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem hagyom rá! Sajnos igy nem lehet. Pedig értelmes a mama Elvileg. Százszor elmondtam ,hogy nem lehet. Nem birja megérteni. Azt mondta higy ő igy tanulta és csak ugy tud főzni. Hát én sem igy tanultam főzni de a kényszer nagy úr. Nem várom hogy főzzön neki külön. De ma is megmutatta neki. Milyen egy 3 éves. Enni akart belőle. De pont volt itt valaki más is és nem akartam cirkuszolni. Majd fwlrobbanik még most is...
2015. febr. 27. 14:31
 6/18 A kérdező kommentje:
A poén az egészben hogy kétszer ott volt a dokinál mikor elmagyarázza mire kell figyelni. Mit ehet mit nem.
2015. febr. 27. 14:33
 7/18 anonim ***** válasza:
Akkor ne engedd h menjek vagy 2 hétig, mond meg h ezt azért mert olyat ad neki amit nem lehet. Addig csinálnám ezt amíg megérti. Csak rájön h muszáj lesz változtatnia ha látni akarja.
2015. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de ott valami nem stimmel a mamával. Az én fiam tejfehérje-érzékeny volt, másfél évesen a terhelésen derült ki, hogy kinőtte, addig viszont nulldiétán volt. Nálunk mindkét mama, sőt a keresztszülők és nagybácsik/nagynénik is tiszteletben tartották, hogy nem ehet tejes dolgokat. Kaptak tőlem egy listát /a kórházban adta a dietetikus/, és tényleg baromira figyeltek. Pedig anyósom az az igazi falusi főzőcskézős-sütögetős nagymama, aki az ő nagyszüleitől tanult főzni, és még ő is nagyon odafigyelt. Sosem.volt gond.
2015. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Napi szinten ott vagytok evésidőben? Én nem tiltanám el a gyerektől, de biztos hogy nem mennénk evésidőben. Arról meg magasról tennék, hogy van-e ott valaki, amit nem ehet a gyerek, azt nem eheti és kész.
2015. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyunk ott evés időben! Nem eszünk ott csak ritkán ünnepkir vagy névnap ilyenek. De ha át megyünk sütivel megkinál. De soha nem ugy csinálja hogy a gyerek is ehessen. Vagy bolti keksz de abban is van a legtöbben tej tojás. Még csaj a chipstekben is van tej. A gyerek meg milyen enni akar belölem . Majdnem minden nap találkozunk. Igy értem a napi szintet!
2015. febr. 27. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!