Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Önzőség azért beadni a gyereke...

Önzőség azért beadni a gyereket bölcsibe, hogy a másodikkal is tudjak úgy foglalkozni pici korában, mint az elsővel?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, de ezen agyalok már napok óta. 3 hónapos a kislányom, mindig is az volt a terv, hogy egy éves korában visszamegyek dolgozni és akkor bölcsibe íratjuk. Viszont annyira megtetszett a babázás, a terhesség, hogy nem biztos, hogy várnék még másfél-két évet (direkt) a második gyerekre, és mivel amúgy is kis korkülönbséget szeretnénk, ezért pár hónap múlva belevágunk a próbálkozásba megint. Magánbölcsibe úgy tudom, beírathatom úgy is, hogy nem dolgozom, önzőség lenne azért elvinni, hogy a majdani kistestvérének is napközben meg tudjam adni azt a figyelmet és odaadást, amit most a lányom kap? Igazából olyan bűntudatom van még a gondolattól is, hogy amíg egy újszülöttel foglalkozom, addig a kislányom kevesebbet kap belőlem, szóval már csak ezért is jobban érezném magam, ha ő addig teljesen máshol lenne, élményeket szerezne, fejlődne, stb, és nem azt nézné, hogy mással foglalkozom mellette/helyette(?). Illetve a második gyereknek is szeretném a lehető legtöbbet megadni, ahogyan a lányomnak is igyekszem.


Ez így önzőség?


2020. okt. 28. 09:22
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem az.
2020. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos, mivel annyira telítve vannak màr a magánbölcsik, hogy sok helyen kérnek munkáltatóit, és ha még gyeden vagy a naggyal, akkor az is ugrik. Mivel gyed csak akkor jár ha bölcsibe adod, ha visszamész dolgozni.

Viszont én ezt végig gondolnám mégegyszer. Nem kell oda két gyerek kis korkülönbséggel, ahol az elsőt le kell passzolni ahhoz, hogy érdemben tudj a kicsivel foglalkozni. Amúgy s nagy mit fog szerinted felfogni? Hol le van passzolva.

2020. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem volt szívem bölcsibe adni. A testvér érkezésével csökken a figyelem. A második sosem kap annyi figyelmet, mint az első, amíg egyedül volt. És az első sem kap annyit, mint egykeként. Ezen a bölcsi sem változtat.


Gyerek szemszögéből nézve: megérkezik a tesó, és ő már nem lehet veletek. Együtt lenni még mindig jobb, mint külön. Mi ugyanúgy jártunk játszótérre, sétálni, vásárolni, mint előtte. A második baba alkalmazkodott hozzánk.


Nincs testvér féltékenység és szeretik egymást.

2020. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
85%

4es. Alpárinak lenni se kötelező

Kérdező, ha bölcsibe adod a nagyot a kicsi miatt, akkor a nagy garantálta meg fog utálni téged is meg a kicsit is. Mert ő annyit lát, hogy jött egy pici baba és akkor ő már nem is kell. Közel se élménynek fogja megélni, hogy más gyerekekkel lehet. Mondjuk én azt se értem, aki szül aztán alig várja, hogy rohanhasson vissza dolgozni, a gyereket meg 1 évesen lepasszolja.

2020. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk három hónap múlva megfogan a tesó, mire megszületik, a tervek szerint kb három hónapja már bölcsiben lenne a lányom. Nem hiszem, hogy összekötné, hogy a tesó születése MIATT került oda, és addigra már az is lehet, hogy megszeretné a helyet. Amúgy lehet, hogy igazatok van, nagyon szeretek vele lenni, nem biztos, hogy lenne rá szívem, hogy beadjam. Viszont azt meg nem tudhatom előre, hogy biztos nem tudok-e majd érdemben foglalkozni mindkettejükkel, hiszen még csak egyedül van. De ez nem feltétlenül változna nagyobb korkülönbséggel sem. És amúgy ezen parázok nem kicsit, hogy milyen két gyerekkel, hogy jut idő mindkettőre, hogy lehet a lehető legtöbbet nyújtani nekik, anélkül hogy bármelyikük is sérüljön vagy hiányt szenvedjen akár figyelemből, akár bármi másból.


Én ugyan nem várom, hogy visszamenjek dolgozni, de sajnos anyagilag nem tehetem meg, hogy három évig itthon lébecoljak. A második gyerekre ugyanúgy kapnék CSED-et, szóval az anyagilag annyira nem lenne megterhelő, mintha egyáltalán nem megyek se dolgozni, se gyereket nem szülök még egyet.

2020. okt. 28. 09:49
 6/52 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az. Mondjuk nem te vagy az egyetlen, aki babázni szeret, nagyobb gyerekkel foglalkozni már annyira nem.
2020. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
90%

Csedet kapnál a kicsire, de a nagyra semmilyen ellátást nem, ha nem dolgozol mikor ő bölcsiben van.

Az én véleményem az, hogy amíg ilyen kétségeid vannak, hogy megy-e 2 gyerekkel, akkor még nem állsz rá készen.

2020. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
94%

Most szeretsz babázni. De nem tudhatod, lehet a totyogós kort is imádnád (szerintem az még jobb). Ha a most elképzelt verziót végigviszed, akkor lemaradsz arról a korszakról. Ok, nem teljesen, de nem tudsz majd csak arra figyelni.

Amúgy meg az sem derült még ki, milyen típusú gyerek lesz a lányod, a bölcsit nem mindenki bírja 1 évesen. Nem biztos, hogy reggel őszinte mosollyal adnád be.

Én ezt gondolom, nekem hasonló helyzetben ez lenne az érzésem. De ez pont olyan kérdés, hogy Te tudhatod a legjobban, Nektek mi a jó. Mindenkinek más.

2020. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
96%
10:13-as válaszoló vagyok. Nem akarok a pénztárcádban kutakodni, de mivel írtad, hogy nem teheted meg, hogy 3 évig otthon maradj: keress rá, mennyibe kerül egy magánbölcsi.
2020. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
73%
Nem lébecol otthon aki kihasználja a 3 év otthon létet, arra hogy a gyerekével foglalkozzon, tanítsa, ugyanis egy 1 2 éves gyereknek még szüksége van az anyjára. Nekem a gyerekorvos is azt mondta hogy ha lehet akkor Ne adjuk bölcsibe, bár nekem eszembe se jutna.
2020. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!