Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges előre jelezni a...

Szükséges előre jelezni a bölcsiben, ha valamelyik nap előbb szeretném vinni a gyermeket a szokásoshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Reggel 6-tól vannak nyitva, akkortól lehet vinni a gyerekeket. Fél 8 körül szoktam vinni, de ma egyéb elfoglaltság miatt kicsivel 7 előtt vittem és teljesen meglepődtek. Ő volt az első, így azt gondolom, hozzá vannak szokva, hogy mást csinálnak és nem tetszett nekik, hogy ebben megzavarom őket. A beiratkozáskor nem mondták, hogy szólni kellene ha előbb akarom vinni. Van erre valami protokoll? Szeretném megérteni a bölcsi álláspontját és természetesen elfogadom, de akkor kommunikálják azt.
2021. máj. 3. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem kell szólni, ha előbb viszed. Ha 6kor nyitnak, akkor 6ra odaviheted. Akkor érdemes szólni, ha később mennél érte, mint szoktál, hogy se ők, se a gyerek ne aggódjon, miért nem vagy még ott.


Amúgy nem kellene iylen negatívan hozza állni azokhoz, akikre a gyereked bízod. Simán csak meglepődtek, hohy miért vitted ilyan korán, ha mindig később szoktad.m

2021. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pozitívan állok hozzájuk, ellenkező esetben nem is bíznám rájuk. Amíg ott voltam, végig azt mondogatták a gyereknek (nem nekem), hogy máskor nem kell ilyen korán felkelni, holott tudják, hogy korábban ébred minden reggel. Tudom, hogy ez nekem szólt és az esett rosszul, hogy a gyereket ilyen szinten bevonták. Hogy lehet megfelelően kezelni a helyzetet? Elmondtam, hogy miért mentünk ma korábban, de nem gondolom, hogy magyarázkodni kellene. Vagyis nem tudom, emiatt kérdeztem, van-e valami protokoll erre vonatkozóan.
2021. máj. 3. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

A házirendben benne kell lennie, hogy mikor lehet és mikor nem (étkezések alatt pl.).

Mivel nem volt reggeliztetés, viheted, amikor akarod, nem kell külön szólni.

2021. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Ne haragudj, de ha máskor nem viszed iylen korán és amúgy is a gyerek előtt indokoltad meg, hogy ma miért tetted, akkor nem értem miért probléma az, higy azt mondtak neki, nem kell iylen korán kelni.
2021. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miért itt téma ez, ahol vad idegenek azt sem tudják melyik város melyik bölcsijéről van szó, honnan tudnánk mi a szokás... ahelyett hogy vagy más anyukáddal, vagy a gondozókkal beszélned meg.

Főleg azt a részét, ki nem tetszik leginkább a szituációban.

Amugy Én ha előre tudom hogy jövő szerdán 8ra 50 kilométerrel arrébb kell lennem, szólok, ha aznap sos-ben derül ki, akkor beszélned, megmondom bocsi, aztán megyek a dolgomra. Attól hogy mikor szoktam vinni, vihetem bármikor.

2021. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy meglepődtek, az nem azt jelenti, hogy nem tetszett nekik.

Túlkombinálod. Ha a gyereknek azt mondták, hogy máskor nem kell ilyen korán felkelni, akkor azt a gyereknek mondták. Majd ha neked mondják, akkor reagálj rá.

Egyébként elárulom: neked azért nem mondták, mert semmi joguk nincs megszabni, hogy 8-ra vagy 7-re viszed a gyerekedet, és ezt ők is pontosan tudják. Az, hogy ők munka nélkül vannak munkaidejük első egy órájában, mert nincs ott egy gyerek sem, te meg ezt lerövidíted azzal, hogy 7 előtt odaviszed a gyerekedet, nehogy már emiatt te érezd rosszul magadat!

2021. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szólni, de én szoktam, ha valami miatt rendkívüli időben jövünk-megyünk. Csak hogy ne lepődjenek meg. Abban meg én sem látok semmi rosszat, hogy a gyereknek azt mondják, hogy holnap később is elég felkelni és elindulni, szerintem ez tök kedves.
2021. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megmondod hamarabb kellett bemenned dolgozni, ennyi.
2021. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!