Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt kisgyermekgondozó,nevelő?

Van itt kisgyermekgondozó,nevelő?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem:

Beszoktatáskor hány gyermek szokik be egyszerre?Pl olvastam hogy első nap 2 órat van ott a gyermek...utánna mit szoktatok csinálni?

Ha egyedül vagytok hogy oldjatok meg ha mosdóba kell mennetek?

Milyen volt az elején belerazódni a munkába,dokumentálás..stb?

Milyen ruhában és lábbeliben szoktatok lenni?

Étkezéskor ti is akkor esztek amikor a gyerekek?

Amikor alszanak a gyerekek mit szoktatok csinálni?Lehet pl könyvet olvasni?


Fogszabis vagyok el fognak engedni 6 hetente állításra?



2021. máj. 25. 17:44
 1/10 A kérdező kommentje:

Tényleg már csak diplomával lehet majd elhelyezkedni?


Továbbá várol még tanácsokat aki már ebben dolgozik egy ideje.

2021. máj. 25. 17:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszoktatás mindenhol máshogy működik. Van olyan bölcsőde, ahol 2 hétig is tart, máshol egy hét alatt megoldják. Nyilván ez függ attól, hogy a gyermek hogyan viseli, és attól is, hogy éppen hány beszoktatós gyermek van. Ha az aznapi beszoktatós gyermek hazament pl. 2 óra után, akkor nagy változás nincsen, folytatódik a napi rutin.


Mosdóba úgy lehet kimenni, hogy a 2 csoportszobát egymásba nyitják, és a másik csoport kisgyermeknevelője figyel addig a 2 csoportra.


Alvásidőben van a papírmunka, valamint pl. a terem díszítésének előkészítése, foglalkozásokra való tervezés.


Ruhának kényelmes lábbeli/papucs, és kényelmes nadrág, póló.


A munkáltatótól függ, hogy elengednek-e fogorvoshoz, de ezen szerintem nem lesz gond, max. délutánra /délelőttre kéred magad aznap. Vagy ha viszel orvosi igazolást, el kell fogadniuk, fizetés nélküli napnak.

2021. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülőknek nem sürgős a beszoktatás, akkor általában a nagyszülői után úgy írjuk be a naptárba a beszoktatás sorrendjét, hogy 2hetente 1-1gyermek szokjon az alcsoportba. Nyilván ez majd betegség miatt összecsúszik, meg lesz olyan, hogy ott maradsz 3beszokóssal egyedül, mert a kolléganőd lebetegszik,-vagy sos szabadság kell neki.

Az első munkahelyemen, ott 1-1 órát volt először az anya-gyermek, de a mostani bölcsimbe ott 9-re érkeznek és délig maradnak.


Azután írom az adminisztrációt, dekorálom a szobát.. előkészülök másnapra, stb.

Volt, hogy vittem könyvet, vagy telefonoztam, ha nem

Volt gyermek, de ez bölcsőde válogatja. Másik csoport kisgyermeknevelőjével beszélgetek pl..


Ha tudom, hogy kimegy vagy elmegy a kolléganő, akkor szólok neki, h még elmegyek

Mosdóba,- Vagy megvárom a dajkàt.


Dokumentációk megírása nagyban befolyásolja a faradtsági szintem, általában reggeles műszakban írom meg, ha még nincs gyermek.. nagyon ritkàn alvásidőben vagy műszak vége előtt, szintén ha már nincs gyermek.


Egy kényelmes papucsban vagyok, melegítő alsóban, pólóban. Vagy cicanaci, tunikával.


Étkezni a gyermekek étkezése után szoktunk, hiszen ha nem eszik a gyermek reggel vagy délben vagy bármelyik napszakban, és én előveszem az otthonról hozott kajámat, lehet kopogna érte a szeme.. így mindig azután eszünk. Nem előttük. ( ebédlőben )


Alvásidőben szintén dekoráció, játék

Fertőtlenítés, elôkészülök a délutánra ( pelenka feltöltés a fakkokba, szappan feltöltés, wc papír kirakás..stb) beírok a csoport naplóba, megnézem kinek aktuális írni a csaladi füzetbe,fejlődésibe, törzslapba..stb


Minden èv elején 46nap szabadsággal rendelkezel, hagyni kell a nyári leállásra és a két ünnep közötti napokra, a többit szabadság tervezet alapján veszed ki, vagy sürgős esetekben.

Ha év közben érkezel, részarányosan kiszámolják a szabadságodat, és aszerint osztod be magadnak! :)

Tehát elmehetsz orvoshoz, kolleganőknek és vezetőnek,helyettesnek ezt jelezve:)


Jó munkát kívánok Neked ebben a hivatásban! 🥰

2021. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy nagyon kevesen jelentkeznek , ha állás lehetősèg van, így nem hiszem, hogy csak diplomásokat vesznek fel. Tény hogy ezt szerették

Volna, hogy minél több diplomás legyen ebben az ágazatban, hogy “ ne legyünk lenézve “,


Azt tudnod kell, hogy a fizetés nem egy eget rengető, de már sokkal jobb, mint 2éve, és a cafatéria is már szépen emelkedik pár helyen. Munkaruházatra is adnak pénzt/utalványt évente 1x, kb 30-40ezer ft értékben. :)


Sokszor nem a gyerekekkel nehéz, hanem a felnőttekkel. ( kollégák,szülők)


Kollégákkal vigyázz, ha új vagy, senkiben ne bízz meg, ne mondj olyat, amiről tudnának csámcsogni.

Ahol sok a nő, ott tudjuk milyen a légkör, és a pletyka megy ezerrel a másikról!

Nekem mindig majdnem 1év kellett mire kiismertem a mellettem dolgozót, épp mindig csak annyit mondtam el, amennyit gondoltam, amin nem talál fogást!

Kitartást! :)


Vannak befásult, kiégett kolléganők, sajnos ők nagyon behúznak és negatívak, igyekezz elkerülni őket, és a pozitív emberekkel foglalkozz, vagy csak is a gyerekekre , munkádra koncentrálj! :)

Talán így ennyi:)

2021. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönóm a válaszokat😊.

Ha meg lenne kérdésem majd kommentelek.

2021. máj. 27. 20:29
 6/10 anonim ***** válasza:
A 4-es teljesen jòl leìrta a lényeget!
2021. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kicsit a kérdésekhez kapcsolódóan engem az érdekelne, hogy pár év múlva is vajon felvennének csak OKJ-s végzettséggel, vagy idővel már valóban kötelező lenne itt is a diploma?
2022. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy most már inkább a diplomásokat részesítik előnybe.. de ha megüresedik egy állás, és csak okj-s végzettségűek jelentkeznének, nem hiszem, hogy akkor várnának egy diplomásra.

Ergo, egy diplomásnak már meg se éri fizetés szempontjàból elhelyezkedni, mert egy okj-s ugyanannyit vagy többet keres.. :(

2022. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Felvennének okj-s vegzettséggel is.
2022. jan. 6. 13:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Felvennének , mert nincs ember..
2022. jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!