Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » "Szokás" felhívni kezdés...

"Szokás" felhívni kezdés előtt a bölcsit?

Figyelt kérdés

Bocsi, tudom, hülye kérdés, de első gyerek, sosem volt még ilyen tapasztalatom.

Szóval megkaptam a felvételről szóló határozatot, szuper, szeptemberben kezdhet a pici. Nincs különösebben kérdésem, majd lesz egy szülői elvileg, gondolom akkor minden lényegeset elmondanak.

Illene-e nekem előzőleg felvenni a kapcsolatot a bölcsivezetővel, hogy akkor megbeszéljük pl a beszoktatás kezdetének dátumát, még jóval szeptember előtt? Én úgy gondolnám, hogy az ráér még a szülőin is akár, vagy szeptember előtt 1-2 héttel.

Itt is olvasgattam kérdéseknél, hogy hát szeptemberben kezd a gyerek, és a szülő már kb most puszipajtás a bölcsivezetővel, de most csak azért, hogy bejelentkezzek, hogy csókolom, én vagyok a Mariska anyukája, azért csak nem zavarnám szerencsétlent... De így meg úgy érzem, hogy olyan, mintha nem érdekelne a gyerek közösségbe szoktatása. Túlgondolom? :D


Egyébként sem vagyok nagyon szociális alkat, ha lehet, kerülöm az idegen embereket és főleg a telefonálást idegen emberekkel, de most az elmúlt időszak, amit a korlátozások alatt töltöttünk itthon a gyerekkel, hát az aztán nem segített a dolgon. Szóval bocsi, ha esetlennek érződik az egész, de őszintén fogalmam sincs, mit szoktak ilyenkor csinálni az anyukák.


Köszönöm ha válaszolsz! :D


2021. júl. 5. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Felesleges
2021. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Hát nem ártana minimum érdeklődni, hiszen a szeptemberben kezdi a bolcsit azt is jelentheti, hogy augusztus közepétől van a szoktatás.
2021. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tesómé is most kezdi a bölcsit. Náluk a szülőin beszélték meg, hogy mikor lesz a beszoktatás meg az összes többi részletet. Az is igaz, hogy a felvételről szóló email után kb egy héttel volt a szülői, nem "elvileg valamikor".
2021. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülőin volt elmondva minden lényeges információ. Addig senkivel sem beszéltem. A szülőin tudtuk meg, kinek a gyereke melyik csoportba megy, akkor választottunk jelet, és beszéltük meg kinek mikor kezd a gyermeke.
2021. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell telefonálnod.

Elmész a szülőire, ami augusztus végén szokott lenni. Ott minden információt megtudsz, ami szükséges, és be is osztják, melyik gyerek mikor kezdi a beszoktatást (nem egyszerre, hanem folyamatosan, kb hetente, vagy 2 hetente-a helyi szokásoktól függően lesz beosztva.)

A szülői dátumáról értesíteni fognak.

Egy kisgyermeknevelő

2021. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is szeptemberben kezd. Nálunk úgy van, hogy előtte augusztusban be kell vinni a munkáltatóit. Akkor elmondja a bölcsi vezető a dolgokat meg beszélünk a gyerekről is.
2021. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutott, hogy hívogassam a bölcsit. A szülői pontosan erre van. Ott mindent meg fogsz tudni beszélni. Mit kell vinni, mi lesz a jele, melyik csoportba fog járni, mikor és hogyan fog zajlani a beszoktatás. Szóval nyugi, nem várják el senkitől a plusz bemutatkozást.
2021. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szeptemberben kezd, simán jelenthet akár novemberi beszoktatást is, mert általában 1-2 hét a beszoktatás minden gyerkőcnek.
2021. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 az elég para lenne, tekintve, hogy dolgozni szeptemberben kezdek, abban biztos vagyok, hogy ezt a bölcsik figyelembe veszik és nem kezdenek el novemberben beszoktatni, miután szeptember 1-től helyet biztosítanak a gyereknek, még ha 1-2 hetente csak egy gyereket is szoktatnak be.


De köszönöm mindenkinek a válaszát, kicsit megnyugtattatok! :)

2021. júl. 5. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Figyelembe fogják venni, hogy mikor kezdesz dolgozni. Azzal kezdik a beszoktatást, akinek a legsürgősebb.
2021. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!