Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi kezdés anyagi vonzata?

Bölcsi kezdés anyagi vonzata?

Figyelt kérdés
Nektek mennyibe került a bölcsi kezdés? Sehol nem találok erről infót. Persze nem kell új rruhatár meg ilyesmi, de nem tudom mit számíthatok majd. Szeptemberig eléggé kikell centiznünk az anyagiakat és csak júniusban értesítenek hogy felvették-e a gyereket. Addig félretenném a pénzt. Mire számíthatok?
2016. febr. 27. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Bölcsibe kell váltócipő, minden hónapban tisztasági csomag (nálunk ez wc papír, papírzsebkendő, szalvéta, szappan, popókrém, popótörlő, pelenka, fogkefe), havonta a gondozási díj és az ebéddíj.

+ az sem teljesen igaz, hogy nem kellenek "új" ruhák, mindig kell legyen mindenből 2-3 váltás, mert átfolyik a pisi, leissza magát ivólével, úgy dönt megfürdik a pocsolyában és hasonlók.

2016. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

semmibe nem kerül. mármint az erre való felkészülés. az ebéd díját és a gondozási díjat nyilván ki kell majd fizetni, de összességében ez kevesebb mint ha otthon ennétek, (10.000.- a kaja egy hónapra, ez ugye 4 étkezés)


szandálotok lesz ha nem növi ki a nyáron. azt kimosod és tökéletes. váltóruhákat vinni kell, de azokat egyébként is használod, azért nem kell venni egy ruhatárat, a szekrényből tökéletes ha beviszed, úgy is pisisen-kajásan kapod vissza :)

tisztasági csomag meg szintén olyan amit otthon is elhasznál... :)

2016. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. irja. Befizeted a gondozasi dijjat es az etel arat. Most marciusra 15eFt korul volt az egesz. Benti szandi a plusz, de a tobbi otthonra is kellene.
2016. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen friss az élmény, 2 hét múlva kezdünk, csütörtökön írattam be.

- 2 váltás ruha, gumicsizma, esőkabát, szobacipő

- fogkefe, fogkrém, 4 db pelus/nap, törlőkendő, popsikrém, törölköző

- enyém nem alszik ott, de ha a tiéd igen, akkor ehhez is kellenek cuccok

- ruhás zsák, amibe pakolod a váltórucit.

- havi 500 ft csoportpénz

Gondozási díj: 100 Ft/óra+ 400 Ft /nap az étkezés

Ez időszakos gyermekfelügyelet.

2016. febr. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat,h én is belekérdezek, de látom itt friss kommentek vannak, mennyi időbe telt a beszoktatás? Nyilván gyerekfüggő is, de kb? És bármi jó tanács, h ne betegeskedje végig az őszi-téli időszakot? Párom ráadásul tanár, szóval ő is hordja haza rendesen a bacikat. Fiam szeptemberbe kezdene, én októberbe vizsgázom le és utána szeretnék munkába állni,
2016. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk gyerekfüggő, mi spec hosszú beszoktatásra készülünk, mert extrém mód anyás a gyerek (kinéz egy enyhébb AS nála), de 2 hét van a bölcsi tájékoztatójában.
2016. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 hét a beszoktatás, de lehet bérletet venni, és a csoportjában tud előtte már játszani. Nekünk így 2 hónap volt mindenestől a játszással. A tényleges beszoktatás otthagyással 2 hét. Betegségek kikerülése? Brutál nagy mák kell hozzá. Vitaminozunk, immunerősítőzünk. Sajna nem hittem el az "okoskodóknak", hogy ez lesz. Most már jön a jó idő, talán alábbhagynak a betegségek is. Bízom benne.
2016. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen anyagiakra gondolsz, de ha állami bölcsi akkor a kaját fizeted ez egy hónapra kb 7000-8000ft.

Kell benti szandál, bentre is kell pelenka, popsikrém, de szeritnem ezeket amúgy is vesztek otthonra is, meg váltás ruha mindenből többet kérnek, de godnolom ruhátok is van azért. Van aki vitt cipőt hogy az udvaron abba legyen, haza meg másikba viszi, én nem vacakoltam ezzel, amibe ment reggel, azzal volt az udvaron. Télire szoktak kérni egybe overállt, de akinek két részes volt azzal sem volt semmi gond. Nyárra naptejet kérnek, esetleg valami kis bugyit ha van pancsoló, meg törölközőt hozzá. Szóval annyira nem anyagi csőd, az iskolába kérnek majd sokmindent, de már az oviba is.

2016. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja lemaradt, hogy havonta kellett vinni folyékonyszappant, papirzsepit, szalvétát.
2016. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csoportpénz is szokott lenni, nálunk 500ft volt, ez az első szülőin elmondják.
2016. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!