Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egy 10 éves gyereket hova...

Egy 10 éves gyereket hova lenne a legérdemesebb egy hétig adni? A bébiszitterek 3000/óra díja nagyon sokra jönne ki egy hétre.. táborokon gondolkozok még, ezen kívül valami ötlet?

Figyelt kérdés

#Gyermekmegőrzés
2021. júl. 7. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyszülők, osztálytársak.
2021. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ott alvós tábor, napközis táborok
2021. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
De egy 10 éves nyugodtan otthon maradhat amíg dolgozol. Persze ha életképtelen akkor nem, de normál esetben igen
2021. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ingyenes sulis önkormányzati tábor? Nem olyan fun de ingyen van. Nalunk mondjuk elég jó, mert a városi strandon tartják. Reggel viszed, délután hozod. Napközis kell fizetni csak a kaja miatt. Mintha suli lenne.
2021. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

3!


Egy 10 évest nem hagy otthon egész napra értelmes szülő. Kicsi még. Nem véletlenül van a gyáp is 12 éves korig.


Kérdező!



Tábor, abból sokfelé van

2021. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Értelmes szülő?:)lehet te nem tudsz róla, de sajnos sok olyan szülő van aki egyedül neveli a gyerekét és nincsenek nagyszülők, képzeld el engem 10 évesen ( és más ismeroseimet is) hagytak egyedül nyáron mert MUSZÁJ volt és 10 évesen azért már az ember kitudja nyitni a hűtőt eltudja magát foglalni és a mikrot sem nehéz bekapcsolni, igaz egyre több a kinyalt fenekű életképtelen gyerek, de a szükség nagy úr a másik fele pedig inkább legyen valaki talpra esett és önálló mint egy kis anyuci babucija aki egy tányért nem tud elővenni.
2021. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

6!


Igen, értelmes szülő nem hagy egyedül egy 10 évest. Rosszba kötöttel bele, voltam egyedülálló szülő és úgy is megoldottam. Ekkora gyereket nem lehet egesz napokra egyedül hagyni. Nem azért, mert nem tudja kinyitni a hűtőt, bekapcsolni a mikrót vagy lefoglalni magát. Ha eszedbe se jut, mi lehet az oka, hogy nem lehet egyedül, nincs miről beszelni.

2021. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem jut eszembe mert én 9 evesen is voltam egyedül otthon orakat, soha semmi bajom nem lett és soha semmi hülyeséget nem csináltam mivel anyukám megnevelt és megtanított arra amire kell :)
2021. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező: megírhattad volna, melyik település, mert úgy tudtunk volna konkrét programokat is írni.


Az én kisfiam 11 lesz pár nap múlva, hasonló korosztály. Budapestiek vagyunk. Ismerek olyan normális, értelmes, nem gyerekmegőrző jellegű napközis tábort, ahol lehet 1-2 napokat is menni.


Nem írtad a munkakörödet sem: én is egyedül nevelem a kisfiam- de felerészben tudok otthonról is dolgozni. Nyilván nem könnyű, nem egyszerű, de lehet.

Nálam pl tudok úgy is egyezkedni, ha a feladatok engedik, hogy 1 nap szabit két félnapban veszek ki- az én kisfiam megbízható, fél napot tud otthon maradni. Nálunk a péntek rövidített nap- 1-1 ilyen alkalom megoldható, de minden gyerek más.

(Az enyém egyedül közlekedik, a kertvárosban egyedül elmegy edzésre stb).


Illetve össze szoktam fogni barátnővel- 1-2 nap nálunk (ittalvós és akkor 2 gyerekkel nyomom, de már nem csecsemők, még egy fél napos munka is belefér, amíg normálisan társasoznak pl), 1-2 meg nála és amikor egyedül vagyunk, nyomjuk a melót ezerrel.


Az itthonléthez sokat ér az is, hogy pl rákattant az olvasásra- szólni sem lehet hozzá, mert Harry Pottert olvas :)


Nálunk sajnos nem élnek a nagyszülők, de el tudom képzelni, hogy esetleg családon belül összefogni 1-1 napra pl unokatestvérekkel stb. Ez megintcsak nem megy felajánlás és “áldozat” nélkül- de ez van. Nekem volt màr olyan, hogy komplett hètvégékre volt itt nálunk kis haver, hogy vissza tudjam valahogy adni a másik szülőnek a hétközbeni segítséget.

(nyilván, nekem ebben semmi pihenés nincs ilyenkor... de ez van)

2021. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!