Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogszabályzásra lenne szüksége...

Fogszabályzásra lenne szüksége a fiamnak 10 éves, de ő nem akarja, nem együttműködő. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
20%
Szólj a többi kölyöknek, főleg a lányoknak, hogy cikizzék a foga miatt. Alattomos dolog, de működhet :-)
2021. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
92%
Mutass neki nagyon csálé, elálló fogú, félig fogatlan felnőttek képeit.
2021. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
22%
Semmit. Én se engedtem, hogy vasat tegyenek a számba.
2021. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Mutass neki ilyen videókat.

Amúgy meg ha nem együttműködő, megmondhatod neki, hogy fogszabályzója lesz és pont.

Később hálás lesz érte.


Maximum elmondod neki, hogy ma már nem ciki, és hogy rohadt drága ez a buli, és ha most nem csináltatjátok meg, felnőtt korában a gatyája is rámegy, plusz mondjuk 2 év helyett hordhatja 6 évig.

2021. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
74%
Semmit, nem érdekelne. Te vagy az anyja, kell es kész. Elvinném az orvoshoz ennyi.
2021. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
62%

10 évesen még nagyon le sem válthatta az összes fogát, addig meg nem csinálnak.

De ha még is és nem akatja elfogadnám, majd később megcsináltatjátok, ha akarja.

2021. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
69%
Akkor tesznek fel ha kint van az osszes maradando fog. Addig felesleges
2021. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
72%

#5 És mit csinálsz, ha nem nyitja ki az orvosnak a száját? Megerőszakolod a saját gyerked vagy mi? Én mondjuk már 15 voltam, amikor felmerült a fogszabályzó kérdése. De mondtam anyának, hogy nekem elég a gerincfűző meg a szemüveg, nem kell még ez a csapás is. Szerencsére megértett és elfogadta.

Szerintem itt kezdődne az ember önrendelkezési joga. Ha nem akarok idegen testet a számba, akkor nem lesz idegen test a számban. Majd ha a gyereket zavarja a kócos fogsora, akkor megcsináltatja.

2021. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg neki, én üzenem, hogy örüljön neki😂Az én anyám rám hagyta, nagy hiba volt. Felnőtt korban 1. Sokkal drágább, 2. Hosszadalmasabb, 3. Zavaróbb, mert ugye, több helyzetben, hátrány és mivel nem az adott korosztályra jellemző, furább is. Nekem felnőttként se lett, viszont amellett, hogy csúnya a kusza fogsorom, hamarabb tönkre is mennek, rengeteg baj van vele. Szóval szerintem ne arra helyezd a hangsúlyt, hogy legyen, vagy ne, hanem jelentsd ki határozottan, hogy mindenképpen kelleni fog, később ő is be fogja látni, és arra mondj érveket, hogy milyen előnyökkel jár, ha most túl lesz rajta.
2021. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
77%

Mutass neki face-en olyan embereket, akik mindig minden képen kínosan ügyelnek, hogy zárva legyen a szájuk.

Véletlenül sem nevet, de még nem is mosolyog egy képen sem.

Előny, ha ismeri és tudja, hogy nem szép a fogsora.

2021. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!