Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nyári leálláskor illik ajándék...

Nyári leálláskor illik ajándékkal elköszönni?

Figyelt kérdés
3 hét múlva megyünk vissza
2021. júl. 13. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Semmilyennel. Csak a stréber anyukák szokása ajándékot hordani a bölcsis gondozóknak meg ovónőknek.
2021. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
1es meg a normálisaknak, csak a smucigok nem visznek.
2021. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első gyerek, Így nem tudom mi a szokás.
2021. júl. 13. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ahova a lányom járt, ott csak akkor adott mindenki búcsú ajándékot, mikor oviba ment a gyereke. A fiam mashova jár, mert közben költöztünk. Itt karácsonykor és évvégén mindig van egy szülő, aki bedobja, hogy legyen közös ajándék. Én túlzásnak tartom, de ha többiek benne vannak, én sem mondok nemet.

Úgy gondolom, hogy akkor illik vinni ajándékot, ha a gyermek elköszön, de míg odajár, külön nem tartom szükségesnek minden alkalomra.

2021. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem, minek. Ez csak talpnyalás. Ha a többiek vesznek én kimaradok, nekem senki se mondja meg, mire költsek.
2021. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Leálláskor minek? Nem kell.
2021. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmegy valaki szabadságra, akkor is ajándékoztok?
2021. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
2es nyalizós anyuka magára ismert :D
2021. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Sok Anyuka elfelejti, vagy nem tudja, hogy az önkormànyzat nem mindig ad pénzt a bölcsődének, ( főleg most a covid miatt mindent elvettek a bölcsődéktől ), így ahol nincs csoportpénz ( mert ugye nem kötelező bölcsiben csopipénz ), így a kisgyermeknevelők sajàt pénzből fizetik ki azokat a kézzel készített ajándékokat, amiket kapnak Mikulásra,Karàcsonyra, húsvétra, gyereknapra a gyerekek, illetve amit Anyuknapjára kèszítenek a gyerekek ajándékot.

Szomorú, hogy sok szülő nyalizásnak veszi az ajándékozàst, illetve sajnálja a gondozónőktől,dajkáktól… holott több időt töltenek a gyerekekkel, mint a sajàt csalàdjuk.

Vannak kézzel kèszített ajándékok, amiknek annál inkább örülnek az ott dolgozók, mint hogy most több ezerért bevásároljanak a szülők. Ráadásul kellemetlen is sok esetben.

Csak egy pl. Egy kislàny színes krepp papirból készült galacsint ragasztott egy falombjára, ez lett bekeretezve… vagy egy fa lett rajzolva a gyerekek ujj lenyomataival,nevükkel bekeretezve,egy idézettel. Vagy egy sima kis rajz, k nevelő és a gyermek megnevezve, belaminálva.

Ezek aprósàgok, és filléresek dolgok igazàból… èn mint bölcsődei dolgozó ezeknek jobban örülök, mert tényleg azt érzem, h szerettek és meg vannak elégedve a munkàmmal.. és nem pedig egy muszájból vett valaminek, mert “ciki kimaradni” az ajándékozásból. Inkàbb az ilyen szülő maradjon is ki, mert úgy is lehet ezt érezni.. és mèg

Kellemetlenebb a dolog.

2021. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!