Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei férőhelyekről...

Bölcsődei férőhelyekről kérhető közérdekű adatigénylés?

Figyelt kérdés
Nagyon sok anyukát utasítanak el férőhely hiányában bölcsődei felvétel során. Azt látni, hogy 5-6 gyerek van 1-1 csoportban, a férőhely leírás szerint sokkal több..

2021. szept. 17. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint arra vagy kíváncsi, hogy egy adott bölcsi hány férőhelyes vagy arra, hogy az adott csoportba hány gyerek jár? Csak mert pl a Szegedi bölcsik honlapján fel van tüntetve, hogy melyik intézmény hány férőhelyes. Nekem azt javasolták, hogy több helyre jelentkezzünk és valahova csak felvesznek.
2021. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nézegeted a csoportok telítettségét, nem ad teljes képet, hisz most zajlik a beszoktatás.

A mi bölcsinkben elnyújtottan, egészen november végéig. Akkor lesz teljes a csoport jelenlét alapján is. De a létszám megvan.

2021. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak 1 gondozó van, akkor neki lehet egyszerre 5 gyerek a felügyelete alatt, ha 2 gondozó, akkor gondozónként 6 vagy 7 kicsi, ha jól tudom, de javítsatok ki.

Meg lehet, hogy most 5-6 gyereket látsz, lehet épp a fele otthon van takonykórral vagy más bölcsis betegséggel.

2021. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most hiába nézed


Pl oviban is


20-an vannak a csoportban, és most csak 6-an..

2021. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nálunk is fel van tüntetve, hogy pl. 128 férőhelyes a bölcsi. Ebből kb. 48 betöltött. Gondolom fenntartanak év közben elhelyezkedő anyukáknak helyet. Legyen az is 50 fő. Akkor is marad még bőven hely..mégis azzal utasítanak el anyukákat, hogy nincs hely..

Tudom, hogy amennyit látok, nem a valós létszám. Kisfiam is sokat hiányzik.

Ez elvi kérdés számomra. De szerintetek lehet adatok kérni erről? Önkormányzati fenntartású bölcsik. Amennyiben "csak úgy" rávágják a vezetők, hogy nincs hely, amögött lennie kell adatnak, és ha ez az indok az adatok alapján nem elfogadható, akkor tovább mehetne az anyuka bölcsis felvétel ügyében.

2021. szept. 17. 14:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg kellene tudniuk adni


De így is irigykedek

Itt 13 férőhely van +2 az érkezőknek..


Kisváros az oké, de 2 ovi is van.. bölcsi csak az egyikben

1 vegyescsopival.

2021. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Abból van elegem, hogy mindenki elszokott a munkától és takarózhatnak vele a vírus miatt. 1,5 éve távgyógyítás van, gyereket nem nézi meg orvos. "Taknyos? Írok fel orrsprayt". "Mozog, letört a foga? Reszelje meg neki anyuka!" "Megnézhetem, milyen ruhát pótoljak? Jaj, be ne gyere! Vírus van." stb.

Senki nem szól semmiért, belenyugszik, hogy ez van. Ez már undorító.

Utolsó: kevés helyre, kevés gyerek felvehető; ezt még elfogadja az ember. Gondold el, hogy 15 helyre 5 gyereket vennének fel és odadobják sok szülőnek, hogy nincs hely..

Itt 3ad létszámmal jajgatnak a meló miatt, annyi gondozó van mint gyerek, az durva. És még azzal takaróznak, hogy nincs hely..

2021. szept. 17. 15:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, sokan beíratják a gyereket mondjuk májusban, amikor a beiratkozás van úgy, hogy már akkor szolnak, majd októbertől megy. Októberig meg nem fognak felvenni a helyére másik gyereket.

De amúgy enm értem mi a problémád.

2021. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a problémám hogy kamu indokkal utasítanak el szülőket, csak mert "nem akarok dolgozni" mentalitás uralkodik. Szerintem ez probléma. Mondják azt, hogy vki nem rászoruló, vagy egyéb.

De elkanyarodtunk a kérdéstől: lehet-e ilyen adatot kikérni? Az előzmény, majd következmény már más kerdés.

2021. szept. 17. 18:46
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ilyen, hogy kamu indokkal utasítják el a szülőt. A jelentkezésnek, a beiratkozásnak meg van a hivatalos menete, a felvételről vagy az elutasításról hivatalos levelet kapsz, amin szerepel a fellebbezés módja is. Még mindig nem értem, min rugózol.

Amúgy az önkormányzat oldalán nagy eséllyel szerepel, hogy hány fő fogadására alkalmas és miylen telítettséggel működik az adott intézmény. A bölcsi az egészségügyi intézmények alá tartozik, ott lehet keresni.

De amúgy azt se felejtsd el, hogy egy gyerek nem feltétlenül 1 gyereknek számít. SNI, BTMN kóddal egy gyerek számíthat kettőnek is. Tehát ha mondjuk van egy 10 főre szóló csoport, az állhat 5 gyérekből is, ha mindnek 2 gyerekre szóló SNI kódja van

2021. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!