Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egy bölcsődei dolgozónak...

Egy bölcsődei dolgozónak milyenek a mindennapjai?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta, hogy elvégeztem a kisgyermek gondozó szakot egyetemen és elmenjek bölcsődébe dolgozni. Arra lennék kiváncsi, hogy hogyan telik ott egy nap, pontosan mit kell csinálni. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2021. okt. 11. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Ma 8 gyerekből 4 üvöltött, 1 gyerek 1 órán keresztül fejhangon, hozzá a másik egész nap kisebb nagyobb szünettel, hol nagyon, hol kicsit a másik 2 az csak néha csatlakozott, de sajnos a beszoktatás ilyen kb 2-3 hónap és jobb lesz.

8 reggeli 10 ig játszunk, énekelünk, ha az idő engedi 10 kor kimegyünk előtte pelus csere, tízórai.

11 kor indulunk bepelus csere, ebéd majd alvás, 3 kor uzsi előtte pelus csere.

Amíg nem viszik el őket játék mikor mivel, mit kérnek.

2021. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És hány gyerek van egy csoportba? Rájuk csak egy nevelő jut?
2021. okt. 11. 22:05
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
Azt hiszem, idegőrlő. Ráadásul a gyerekektől a gondozók minden betegséget elkapnak és emiatt nem is hosszú életűek. A fizetés meg csekélyke.
2021. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Most már csak 14 en(voltunk 21 en is 3 gondozóval, ha senki nem volt beteg de volt hogy 18 gyerekkel kb 1 hónapig egyedül voltam/2 gondozó egy délelőttös egy délután

6-14 ig

10-18ig/ameddig gyerek van/

Én a rengeteg felesleges írogatást utálom, többet kell írni mint egy újságírónak.

2021. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Minek csinálod?

Menj akkor gyárba...


Nálunk 12 gyerek van max a csoportban ha mind 2 év feletti, ha van 2 év alatti, akkor csak 10en lehetnek. Ez a törvény. Erre jut 2 gondozó, meg 1 dajka.

Nálunk jelenleg 10en vannak a csoportban, abból 2-3 amúgy tuti mindig hiányzik valamiért. Szóval 7-8 gyerek van max. 18ig vagyunk nyitva, de 15.50kor már nincs gyerek, marad idő az adminisztrációra ha van.

Én szeretem, nekem jobb mint pl boltban dolgozni.

Fárasztó de imádom.

Van téli nyári napirend, azt tartjuk többé kevésbé, minden nap más.

2021. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4, a max létszám a 14, ha minden gyerek elmúlt két éves a csoportban. Ha van két év alatti, akkor max 12.
2021. okt. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
6 köszi 20 éve vagyok gondozó, igen az utóbbi, pár évben 14 vagy 1-2 vel több mert mégsem ment oviba,de páréve 20 volt egy csoportban.
2021. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Csecsemő- és kisgyermekgondozó szak elvégzése után fogok állást kapni?

Mondhatni, hogy ez egy családbarát munka?

2021. okt. 12. 15:15
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Borzasztòan nehéz!! Kemèny fizikai és agyi munka! A szülők semmibe vesznek , házirend nincs betartva folyamat hozzák a beteg gyrrekeket. Sajnos már kevèsbé szòl a gyerekekről ez a szakma. Rengeteg az elvàràs. Én most kèszülök vàltani, pedig imàdom a gyerekeket.
2021. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
El tudnád mondani, mit takar a “rengeteg elvárás”?
2021. okt. 17. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!