Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egy bölcsődei dolgozónak...

Egy bölcsődei dolgozónak milyenek a mindennapjai?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta, hogy elvégeztem a kisgyermek gondozó szakot egyetemen és elmenjek bölcsődébe dolgozni. Arra lennék kiváncsi, hogy hogyan telik ott egy nap, pontosan mit kell csinálni. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2021. okt. 11. 21:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Pèldául ahogy előttem is ìrták rengeteg az ìrnivalò olyan részletesen hogy az màr vicc kategòria,(sokszor 1.5-2òrás melò) ráadásul egy beszoktatás időszakban az alvásidőben nincs idő erre, mert hamar ébrednek, ìgy hazavisszük a munkàt vagy tùlòrázunk. És akkor a nevetséges szakmai elvàrásokròl mèg szò sem esett..
2021. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy családbarát munka!!! A legkevésbé sem családbarát. Tudod te, hány gyereket nem visznek haza záráskor? Hány szülőre kell rátelefonálni, hogy ugyan már, vigye el szerencsétlen gyereket? Addig meg ugye nem mehetsz haza, míg gyerek van a csoportodban. A saját gyerekedért sem tusz elmenni. Na meg nem hiányozhatsz. Bármilyen beteg is vagy te, vagy a gyereked, nem mehetsz táppénzre. A kisgyerekeket el kell látni. Szóval saját család szempontjából gázos.
2021. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

Ezek mindig ilyen városi legendák, nálunk 80 fős bölcsi van, 6-18ig, 7kor még senki sincs, 15.50kor már csak lézengenek 1-2 gyerekkel, 4kor meg ha mész a gyerekért, már úgy néznek rád, mint valami bűnözőre. Barátnőméknél szomszéd település 46 fős bölcsi ugyanez..


A gondozók állandóan szabin vannak, nem is értem hogy van nekik ennyi, mikor nyáron 3 hét bezárás van eleve, most táppénzen is volt a mi csoportunk gondozói is felváltva.

2021. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Van plusz 25 nap szabink, azért megnézném, hogy viselné egy két szülő a beszoktatást szabi nélkül úgy hogy sokszor azt az 1 et is nehesen viseli aki az övé, (mert ha a 3 hét zárás 21 nap kb alig maradna szabink).

A beszoktatási idő 3 hónap kő kemény sírással, vannak napok amikor 5-6 órában egy folytában sír valaki ezt azért idegileg is kell bírni.

És igen táppénzre is kell menni, mert lehet hogy a gyereknek csak kicsit folyik az orra és hétvégén csak kicsit volt lázas, de sajnos nekem lehet, hogy jó kis arcüreg és homloküreg gyulladásom lesz vagy a kicsit náthás gyerek akit nem tesztelnek covidos a kolléga meg 1 hónapot tölt otthon, vagy éppen a korházban.

2021. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%

Fú hogy ti milyen egy gusztustalan emberek vagytok komolyan.. Magadnak mondotok ellent.


"Bármilyen beteg is vagy te, vagy a gyereked, nem mehetsz táppénzre."

"És igen táppénzre is kell menni, mert lehet hogy a gyereknek csak kicsit folyik az orra és hétvégén csak kicsit volt lázas, de sajnos nekem lehet, hogy jó kis arcüreg és homloküreg gyulladásom lesz "



Na most akkor van táppénz vagy nincs?? Már itt lebuktok, hogy csak siránkoztok össze vissza mindenen, tipikus mintapéldányai annak, akiknek mindegy mi van csak gyerek ne legyen a bölcsődében, óvodában. Csak nem kell akkor ilyen munkát vállalni. Azt hiszitek egy bolti pénztárosnak jobb, aki napi 600 embertől vesz el pénz mindenféle csövesektől egy koszos boltban hajnal 5-től este 10ig meg tölti az árut tonna számra? Azt hiszitek csak ti dolgoztok, meg ti vagytok leterhelve. Menjetek el nyugodtan dolgozni egy szupermarketbe pár hetet, vagy menjetek egy egy vonatra kalauznak 10000 ember közé hajnaltól estig, vagy ápolónőnek belgyógyászatra 100 kilós embereket pelenkázni, vagy gyártósorra 12 órázni, majd vissza sírjátok a bölcsődét..

De nyugodtan el lehet menni egy irodába is normálisabb munkára, én speciel 4 nyelven dolgozok, pontos határidőkre figyelek (percre pontosan) repülő indulásokra, több ezer soros excelekből számlázok, sokszor a 3 évesem mellett, mert kettőt köhög ott bent, már hozzam is haza, itthon meg érdekes semmi baja..


Ha valakinek ennyire nem tetszik a munkája, akkor irány váltani. Jaa, de hogy az meg már megint nem tetszene mi? Sokszor bölcsődei gondozó az lesz, aki nem tud elvégezni mondjuk egy tisztességes főiskolát vagy szakot de azért megszakadni sem akar, bekerül egy meleg tiszta bölcsibe, persze fogalma sincs a világról milyen munkahelyek vannak (dolgoztam olyan helyen, ahol patkány volt meg 2500 fokos kemence mellett kellett pakolni) aztán jön a gyakorira rinyálni.

2021. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Még plusz 25 nap szabitok is van??? Na az igen, én meg az egész éves 24 napommal nem győzöm megoldani a 3 hét bölcsőde szünetet nyáron, 1 hetet télen, a nevelés nélküli napokat, a vigyük el bölcsődei program miatt délben a gyereket, meg a köhög a gyerek kettőt vidd haza. Persze ha rendesen beteg a gyerek ott a táppénz (nekem sokszor az se mert nincs helyettesítésem) de azért mert köhögött kettőt 1 hetekre hazaküldeni meg szándékos nettó kib*szás ennyi....
2021. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%

Én nem küldtem haza a covid előtt, volt akit a mentő vitt este mert otthon nem beteg csak a nurot kapja hónapok óta, a kislány meg lebénult. Az én fiam is ide jár 8 hét alatt 4x volt már beteg, ilyen a közösség, arról meg mem mi tehetünk, hogy most az van kiadva, hogy nem jöhetnek náthásan sem.

Azért sokan nem kis náthával is beadják, hétvégen ügyelet volt kint hétfőn itt volt a gyerek.

Amíg van szabink általában azt vesszük ki, de nekem volt hogy tavaszra a gyerekek utáni táppénzem is elfogyott annyit voltak betegek.

Én itt nőttem fel, és dolgoztam boltban is, de gyerekek között szeretek lenni, azért vagyok itt.

2021. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
15-ös kommentelő! Te minek nevezed magad ha olyan embeteket nevezel undoritònak akik kisgyerekekkel foglalkoznak? Köztük ìgy gondolom a tiéddel is! Szòval az az undoritò ember a gyermekeded gondozza! Hogy lehet a másikra ilyet ìrni? Nem látsz bele a munkánkba, ès általánosîtani végképp nem kell!.. Ès ez a szakma màr egyetemhez kötött sok helyen, de azzal sincs semmi gond akinek nincs diplomája, nem ez teszi az embert. De én szìvvel lélekkel csinàlom, de pont most készülök váltani az olyan szülök miatt amilyen te vagy!
2021. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hála istennek a mi bölcsinkben nem teher a gyerek, de nagyon sok helyen az!!!!! A miénk nagyon szuper, az alkalmazottak is, nem az az életcéljuk hogy a szülőket fikázzák meg kitegyék a gyerekeket állandóan.

De ez nagyon ritka

Amúgy meg nagyon sok gyerekekkel foglalkozó ember van aki nem odavaló.

pl tesóméknak is ahova járt a gyereke bölcsibe a gondozó egy utolsó féreg volt, a gyerek félt tőle, minden nap sírt otthon, meg megmondta hogy fél, a gondozó végül azt mondta hogy ez a 2.5 éves gyerek hülye (így) meg neveletlen, tesóm panaszt tett a vezetőnél, aki azt mondta hogy a gondozónak van igaza....na hát tesóm ki is vette a gyereket. Rá 3 évre a barátnőm kifogta ugyanazt a gondozót, szóról szóra ugyanez lett, gyerek félt, kivette inkább.. És nem egyszeri eset ez se, nem kell őket szentté avatni, stílus maga embet, aki a gyakorin így rinyál hogy így xar úgy xar az egész az hidd el egy bunkó. De nálunk kedvesek amúgy. Látod a 13-as válaszoló is mit írt, na sok helyen az megy, nálunk nem.

2021. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem sem teher a gyermek de mikor màr bevan dagadva a szeme, sűrű váladèk jön az orràbòl kèt hete elhùzodò köhögése van,zörög a tüdeje kènytelen vagyok hazaküldeni, hiszen ilyenkor az èdesanyját senki nem tudja pòtòlni.Màsik hogy a dolgòzònak is joga van egèszsèges környezetben végezni a munkájàt.
2021. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!