Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az miért van, hogy azok,...

Az miért van, hogy azok, akikkel a babázás ideje alatt mindennap együtt voltunk, ha már dolgozunk és óviba/bölcsibe járunk, már nem beszélünk?

Figyelt kérdés
Az miért van, hogy azok, akikkel a babázás ideje alatt mindennap órákig együtt voltunk és együtt jöttünk-mentünk 2 évig a játszóra, megbeszéltünk mindenféle hétköznapi és intim dolgunk, azokkal amikor elkezdődik a bölcsi-óvi szinte mindenkivel megszakad a kapcsolat?
2014. jún. 12. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
2 ember kell a tangòhoz, azt mondom.
2014. jún. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

4 ilyen ember is van.

Nem értem, hogy mi az, ami miatt elkerülnek mind a 4-en. Nem egy csapat voltunk, nem a kiközösítéses óvis szitu van. :)

2014. jún. 12. 23:56
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Akkor statisztikai alapon is veled van valami gond. Ha mind a négyen elkerülnek, akkor te vagy a közös nevező.
2014. jún. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy csak részedről voltak fontosak ezek a barátságok vagy mindenki elkezdte a melót és már semmire nincs idejük.
2014. jún. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sztem ez az a jelenseg lehet csak epp most forditott a helyzet.h amimor az embernek gyereke szuletik,akkor eltunnek a baratok.multkor olvastam errol egy cikket,nagyon jol kozelitette meg a dolgokat.
2014. jún. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megbomlott egy kicsit a régi jó csapat. Ráadásul, mi szomszédok vagyunk.

Mindenki dolgozni kezdett, én pont szültem a másodikat. Látom, hogy reggel rohanás a bölcsibe, be a melóhelyre, onnan délután gyors vásárlás, irány a bölcsi, rohanás haza, gyorsan főzni valamit, mosást indítani, vasalni, takarítani, a gyerekkel minőségi időt eltölteni. Közben próbálnak a férjükkel is kicsit együtt lenni, magukra is időt szánni, és a hajtásban valamit el kell engedni.

Hétvégén tehetik meg, hogy kicsit kijönnek, lazultabbak, de már nincsenek mindennapos 1-2 órás séták vagy játszóterezések.

Nem hiszem, hogy veled van a baj, inkább sok a tennivaló és időhiányban szenvednek.

2014. jún. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az ember lányának egyszerűen nincs ideje 2 órát dumcsizni 8 óra meló, 2 óra utazás, háztartás, gyereknevelés, fürdetés, vacsi főzés, meseolvasás, stb. mellett.

gondolom te még nem mentél vissza dolgozni, így te egyedül érzed magad, nekik meg semmi idejük semmire.

legyél egy kicsit türelmesebb, hogy belerázódjanak, kialakítsák a napirendüket...

2014. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól írja! Nincs idő már semmire kb. :(
2014. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
valoszinőleg nincs idejük .
2014. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez tényleg olyan rossz... :( De sztem nem veled van a baj, hanem ez az élet rendje. Nekem 1 ilyen barátnőm van, akivel minden nap órákat sétáltunk. Akkor kezdett megbomlani, amikor ő megszülte a 2.-at. Semmire sem volt ideje onnantól kezdve. Aztán én meg elkezdtem dolgozni, ő maradt otthon + még el is költöztek. 2 házra laktak, most meg a város másik felén. Eleinte voltak napi telefonok meg fb, aztán már csak 2 havonta találkozunk amikor befesti hajam. De néha spontán hívjuk egymást, írunk egymásnak. Ő most megy vissza dolgozni. Lehetetlen mindenre időt szánni sajnos :(

És tényleg az is úgy van, ha szül az ember, akkor más babás barátai lesznek. Pl. én sajnos sógornőmet hanyagoltam el, mert neki "hiába" mondtam, annyira nem tudott hozzá szólni a témához és nem találkoztam szülés után annyit vele, mint terveztem. Ő az előtt szült, h én visszamentem dolgozni, és nekem is rosszul esett eleinte, h nem keres annyit, de be kell látni, ő meg azokhoz húz, akinek az övével egy idős gyereke van.

2014. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!