Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Káros ha nem megy bölcsibe?

Káros ha nem megy bölcsibe?

Figyelt kérdés

A településünkön nincs bölcsi, csak 2 faluval arrébb.

Én januártól kezdek dolgozni, kisfiam most novemberben tölti a kettőt.

Káros ha 3 éves koráig(ha esetleg felvennék jövőre oviba akkor majdnem 3 éves koráig) nem jár napi szinten közösségbe?

Dolgozós délelöttökön anyukám vigyázna rá, egyelőre csak 4 órában megyek vissza.


2021. nov. 17. 12:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem jártam bölcsödébe és még élek :)
2021. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem káros.
2021. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros. Sokan nem adják bölcsibe a gyereket. Ha meg tudod oldani akkor ennyi.
2021. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
Dolgoztam bölcsibe,de soha nem adnám be a gyerekemet,és a kolléganőim is így döntöttek. Nem az,hogy káros,de egy 2 évesnek,semmi szüksége rá.
2021. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Miert lenne káros? 🙈

En sem jartam, ahogy egyik tesóm sem. 2és fél eves a fiam,ő majdnem 3és fél évesen kezdi csak az ovit.

2021. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
Tudtam,hogy lepontoztok,de erre számítottam. Ha a "színfalak" mögé látnátok,másképp látnátok ezt is. 4es voltam.
2021. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom mi ez a bölcsimánia már itthon is. Külföldön divat bevágni a gyereket már fél évesen vadidegen emberek kezeibe és szaladni keresni a sok pénzt pénzt pénzt!!!!. Én rettentő hálás vagyok, hogy itt Magyarországon itthon lehetek a gyerekemmel 3 éves koráig. A lányom januárban lesz 2 éves, de elképzelni sem tudom, hogy beadjam a bölcsibe, hát olyan pici törékeny még. Pedig nem vagyok egy ősanya típus egyébként, de ez nekem valahogy nagyon furi, ne haragudjatok. Értem, hogy a szükség nagy úr, és tényleg nem akarok megbántani senkit, aki beadja valamilyen oknál fogva. De szerintem érdemes mérlegelni, hogy mi a fontosabb: az a pár tízezer forint vagy az együtt töltött idő a gyerek személyiségfejlődésének a legmeghatározóbb időszakában.
2021. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
18%
Igy van utolsó,a szakemberek is ezt mondják,nem hiába!
2021. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az nem káros, ha nem jár bölcsibe. De ha látni rajta, hogy igényelné a gyerektársaságot, de nem kapja meg, az káros lehet.
2021. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is nagy dilemmám a bölcsi, pedig még a mi babánk a pocakomban van. Sajnos nekem nagyon nem volt jó a bölcsi. Az egyik gondozó folyamatosan piszkált, tökfejnek szólított, mindig beszólt. Nem mondtam el a szüleimnek, csak valamikor iskolás koromban, hogy miket csinált az a nő velem. Annyi volt furcsa, amit anyáék is észrevettek, hogy habár itthon széoen beszéltem, de a bölcsiben meg se szólaltam. Egyébként elég introvertált felnőtt lettem, én gyanítom ez volt az oka. Tudom, hogy az én gyerekem már nem kerülhet ahhoz a nőhöz a bölcsiben, de mégis félek, hogyha ő is kap egy ilyet.
2021. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!