Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beadnátok 9 hónaposan bölcsibe?

Beadnátok 9 hónaposan bölcsibe?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve. A fiam 7 hós múlt. Úgy terveztük a férjemmel, hogy 2 évesen adjuk bölcsibe, de most egy nehéz helyzet állt elő. Engem hívtak a munkahelyemről, hogy fél állásban vissza kéne mennem, mert nagyon kellenék. Ha nem tudok, betanul más helyettem. Így, mire visszamennék ő kerülne a helyemre, én meg lehet majd lapátra. Két ember nem kell ugyanarra a posztra. A férjem szeptember óta egy százassal kevesebbet keres, mert másik posztra helyezték leépítés miatt. De legalább ő maradt. Szóval anyagilag sem lenne rossz, bár nem elsődleges szempont. Szóval a kicsi 9 hónaposan menne bölcsibe 8-12:00-ig. De nagyon aggódom, hogy túl korai. Félek, hogy mi lesz, ha elveszítem a munkahelyem. A férjem mostani fizetése mellett nem tudom kijönnénk-e míg találok mást. Sajnos Szabolcsban lakunk, nem egyszerű. De a picit is féltem...
2021. nov. 2. 07:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez azért nem kicsi fenyegetés a munkahelyed részéről... De te védett leszel még jó ideig. Akit a helyedre felvesznek határozott szerződést kaphat, ha nincsen szabad álláshely. Mikor te visszamész az ő helye megszűnik hiszen úgy kaphat szerződést.
2021. nov. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem új embert vennének fel, hanem addig az én helyemre tennék át. Mikor már visszamegyek, nem leszek védett. Simán mondhatják, hogy nekik a másik kell.
2021. nov. 2. 07:47
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Merlegeld mennyire tervezel ide hosszú távra. Meg kicsi a babád,de napi 4 óra azert nem sok,es minél kisebb annal könnyebben beszokik. De el hiszem,hogy nem könnyű
2021. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs másik munkalehetőség, beadnám.
2021. nov. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Keressen a férjed masodallast, vagy te otthonrol végezhetőt.

Nagyon kicsi még, 4 órát kimaradni az életéből minden nap.. El nem tudom kepzelni. Lemaradhatsz nagyon sok mindenről ami soha nem jön vissza. Másfél éves koraig legalabb probaljatok meg mashogy kihuzni.

2021. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát sajnos, ha nincs más lehetőség...Ha úgy gondoljátok, hogy így biztonságos anyagi szempontból, akkor ne legyen lelkiismeret furdalàsod. Szeretetből nem lehet csekket befizetni. És utálom mikor ezzel jönnek, de más országokban sem maradnak ennél tovább a picivel, sőt. És ez most itt nem az a kategória h egy karrierista anyuka lennél aki azért passzolja bölcsibe a gyereket fél évesen mett hiányzik a munkája.
2021. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ez szerintem simán vállalható kategória
2021. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Soká lesz még 2 éves. Én nem adnám be. Inkább keresnék másik állást mielőtt 2 éves lesz
2021. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Én visszamennék a helyedbe! Elképesztő infláció van, és a jövő is igen bizonytalan, bármi megtörténhet. 4 óra az sima ügy.


Milyen munkarend lenne a tiéd, és milyen a férjedé?


Mellesleg csak nálunk vannak így "elkényeztetve" az anyák a Gyed-del és társaival, számos országban 6 hét a szülési szabadság, aztán jöhet az au pair.


És nagy igazság: szeretetből nem lehet csekket fizetni!


Meglátod, sokkal minőségibb időt fogtok eltölteni a nap további részében.

2021. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

Attol függ, mit dolgozol. Ha átlagosan keresel és tudsz tálalni más helyet én nem mennék vissza a helyedben.

Ha jól keresel és jó a pozíció és nem lenne ilyenre lehetőséged GYED után, mennék. Semmi baja nem lesz a bölcsitől. Más országban is járnak már korábban is. Ha fejsz még anyatejet is kaphat. A maradék időben meg szoptathatod. Persze ha az anya akar otthon maradni és tud is az jó, de a bölcsiben is fog fejlődni. És hétvégén is tudsz vele lenni.

2021. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!