Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Terhesen bölcsiváltás?

Terhesen bölcsiváltás?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy nagyjából szeptember végén - október elején tudnánk költözni, ami (sajnos) bölcsiváltással is járna. Ugyanakkor november végére várható a második gyerek születése. Október végéig dolgozom, így egyeztem meg a munkáltatómmal, de nem tudom, hogy így bevesznek-e gyereket (2 éves most) új bölcsibe, ha az anyuka látványosan terhes? Nem mintha el akarnám titkolni, csak ugye simán hivatkozhatnak rá, hogy egy hónap múlva már nem fogok dolgozni, és akkor minek adnám bölcsibe a gyereket. Ami valahol jogos, ugyanakkor a lányom már 13 hónapos kora óta bölcsis, imádja, igényli, és hiába költözünk nagyobb házba, nagyobb kertbe, ha fejem tetejére állok se tudom neki megadni azt az ingermennyiséget és célzott foglalkozásokat, amiket most a bölcsiben kap, pláne nem egy újszülött mellett.


Szóval akinek van tapasztalata, van esély úgy is átíratni egyik intézményből a másikba, hogy anyuka 7-8 hónapos terhes és hamarosan ugye tartósan otthon lesz a babával? A jelenlegi bölcsiben nem gond, ha már egyszer beszokott, nem vetetik ki a tesó születése miatt, még így is van bőven szabad hely a csoportban (meg szeptemberben mennek is páran oviba, szóval lesz is még), de egy váltásnál fogalmam sincs, hogy működik ez.


2022. jún. 12. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a megcélzott bölcsiben beszélj a vezetövel, nagyrészt töle függ.
2022. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Mondd el nekik, amit itt leírtál. Hogy jobb helye lenne a gyerekednek a bölcsiben, mint az anyjával. Hátha megszánják szerencsétlent.
2022. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
A 2-es le lett pontozva, pedig az tény, hogy a bölcsi azért van, hogy az anyukák el tudjanak menni dolgozni, és nem azért, hogy valaki gyerekét szórakoztassák. Ha már eleve bölcsis volt a gyerek, mikor anyuka még dolgozott majd terhes, akkor nem rakják ki. Egy új helyen viszont, ahol látják, hogy anyuka nem dolgozik, ott a dolgozó anyukákat részesítik előnyben, főleg ha túljelentkezés van.
2022. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esélytelen, de itt nálunk annak sincs hely aki dolgozik, nemhogy gyeses anyukának. Senkit sem érdekelne, hogy mióta jár bölcsibe a lányod, vagy milyen ingereket igényel. Bölcsi annak van (vagy inkább annak sincs) aki dolgozik munkáltatói igazolással.
2022. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Bocs ha ezzel megbántalak, de lesz a gyermekednek elég zavar a kis fejében a költözés, de főleg a kisteso miatt is.. honnan tudod hogy jól élné meg a bölcsi váltást is....

Szerintem magadat nyugtatod hogy az egy éves gyereknek márpedig KELL a bölcsi.

Van két gyerekem, hasonló cipőben jártunk és kivettem a nagyobbat a bölcsibol még szülés előtt, és ovi kezdésig itthon voltunk együtt.

Másfelől pedig hagyd meg kérlek a helyet olyan gyereknek akiknél tényleg vissza kell menni dolgozni.

2022. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Kizárt hogy így felveszik
2022. jún. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!