Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire szabályos leandereket...

Mennyire szabályos leandereket ültetni bölcsődei udvarra?

Figyelt kérdés
Úgy tudom mérgező, és gyerekintézményben nem lehetne mérgező növényt ültetni
2022. jún. 14. 12:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

7

Az én fiam 22 hónapos és még mindig tart..múltkor cigicsikk, kavics.. borzasztó, hót' ideg vagyok meg lógok a s.eggében mindig és ezért már b.szogat a többi anyuka..

Én speciel aggódnék a bölcsödei leanderek,gyöngyvirágok miatt. Nem minden gyerek egyforma,a fiam alapból el van kicsit maradva mindennel. Ez van.

2022. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Óvónőként mondhatom, hogy a gyerekek mindent megkóstolnak játékból, bátorságból, egymás bíztatására. Ez nem nevelés kérdése, a gyerekek kíváncsiak, nincs félelemérzetük és felelősségtudatuk még ebben a korban. Természetesen arra törekszik a szülő és pedagógus is, hogy megtanítsa, mit szabad és mit nem, de ebben a korban még nem lehet pusztán erre hagyatkozni. A lehető legbiztonságosabb környezetet kell megteremteni a gyermekek számára. Egy nevelési intézményben alig van néhány felnőtt a sok-sok gyermekre, így képtelenség minden mozdulatukat nyomonkövetni. Előfordulhat, hogy megkóstolják a havat, jeget, homokot, füvet, virágot, vagy bármit amit az udvaron találnak.

Ha szülőként azt tapasztalnám, hogy mérgező virág van az intézményben, jelezném a vezetőnek. Az is lehet, hogy ő sincs tudatában ennek és hálásan fogja megköszönni az észrevételt.

2022. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
De akik itt vergődnek, ők perelnék először az óvodát meg az óvónőt, hogy a gyerek miért tudott mérgező növényt enni az udvaron 🤣
2022. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A vezető ültette oda
2022. jún. 14. 20:57
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha nevelés kérdése is lenne, akkor a rosszul nevelt gyerekek egyének csak nyugodtan mérgező növényt? Hulljon a férgese már bölcsiben, vagy ezt hogy gondoltátok?

Kérdező, tudja a vezető, hogy mérgező növény? Én sem tudtam pl, mondjuk nincs is bölcsődém.

2022. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hiába neveli akárhogy, mint ahogy írták itt nagy mellénnyel. Az óvoda meg a bölcsőde, tehát a közösség mindent felülír.

Tele van olyan kérdésekkel az oldal, ahol értetlenkedik a szülő, hogy miért viselkedik máshogy a gyerek az óvodában, mint otthon.

Pont ezek a szülők fognak még később nagyot koppanni, akik azt hiszik, ők mindent jól csinálnak, és az ő gyerekük micsoda jól nevelt.

2022. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs tisztában vele a bölcsődevezető, hogy mérgező növény. Szólni kell neki, hogy távolítsa el.
2022. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Bihariné dr Krekkó Ilona az ELTE Tanító - és Óvóképző karán tanít.

Régen a Petőben is óraadó volt, lehet ez azóta változott.

Ő anno egy egész órát arra szánt, hogy lediktálja, és elmagyarázza, hogy mit érdemes, és mit nem szabad óvoda udvarába ültetni.

Azt mondta, egy nap talán lehetőségünk lesz a kért kialakításában részt venni, és fontos.

Persze azóta lediplomáztam, és kétszer költöztem, a jegyzetet sehol nem találom.

De az tuti, hogy mérgező növény ültetését ellenezte volna Krekkó tanárnő.


Egyébként azzal érvelni, hogy "az én gyerekem nem legel" olyan, mintha én azt mondanám, hogy felesleges az 50-es tábla az utcában, mert én 70-el is biztonságosan vezetek.

Ha csak egy gyerek akad, aki eszik növényt, akkor már nem biztonságos ilyet ültetni.


És még általános iskolában is előfordulhat, hogy a gyerekek egymást győzik meg, hogy kóstoljank meg valamit.

2022. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!