Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bevitted a leandereket?

Bevitted a leandereket?

Figyelt kérdés
Eddig minden évben ősszel behordtam őket. De a tavalyi "tél" után már nem fárasztom magam vele. Ha tartósan kemény fagyok néznének ki, akkor beviszem. Eddig nálunk nem volt -4 foknál hidegebb. Azt a teraszon simán átvészelték.
2022. jan. 10. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Természetesen bevittem, pedig 2,5 méteresek és közel 100 kilósak, mert a növényeimmel (állataimmal) nem játszom orosz rulettet.

Az eddig bevitt növényeidnek nem volt lehetőségük alkalmazkodni a zord időjáráshoz, így esélyes, hogy a teraszodon nem volt -4 sem, mert megadták volna magukat.

2022. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha netán megfagytak,gyökérről kihajtanak,csak nem vírágoznak.
2022. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem volt lehetőségük alkalmazkodni ősz óta?! Az érdekes...

Pont ezt írom én is, hogy eddig nem voltak valami nagy hidegek. És sokkal jobban néznek kint még így is, mint mikor lehurcolom a pincébe.

2022. jan. 10. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, bevittük őket. Nálunk már többször is volt -8 fok körüli a hőmérséklet.
2022. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bevittem őket.

Valamelyik évben nem találták el az előrejelzést, amikor még kint voltak, este még csak -2-t mondtak hozzánk, a valóságban -5 lett, és a levelek fele meg a vékonyabb ágak lefagytak.

Idén meg már volt -7 többször is.

Hallottam persze én is olyanokat, hogy kint baj nélkül kitelelt a leander, de ha ezek igazak, akkor egyrészt különlegesen fagyálló fajtáról volt szó, másrészt különlegesen meleg fekvésről.

2022. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk az egyik utcában lévő háznál évek óta nem viszik be és semmi bajuk. Innen jött az ötlet.

A meteorológia meg valamilyen szinten hobbim. Ingyenesen hozzáférhető modelleket nézek és saját előrejelzést készítek + nézem a mérési adatokat országos szinten.

Nálunk a terasz délnyugati fekvésű, két oldalról is fal veszi körbe.

2022. jan. 11. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk voltak már hidegebbek is. Sokáig nekem is kint voltak, aztán -5nél behoztam őket én is a teraszra, viszont hétvégén már -9volt, úgyhogy már a kamrában vannak.
2022. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap reggel nálunk -7 fok volt. Ránézésre semmi bajuk. Pedig este még vacilláltam hogy behozzam-e őket.

Mára meg már +12 fokot mondanak!

2022. jan. 14. 10:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!