Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődében jó elalvás előtt...

Bölcsődében jó elalvás előtt egy néhány mondatból álló rövidke mesét olvasni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem egy új bölcsődében(egy óvoda után), ahol a kisgyermeknevelők csak lerakták a gyerekeket aludni és ennyi volt. Én szívesen olvastam volna nekik valamelyik kis rövidke könyvből, mert tudom, hogy nagyon szeretik, de még nem szerettem volna beleszólni semmibe így az első megfigyelős napjaimon. Anno a gyakorlatomon a kisgyermeknevelők olvastak a bölcsiben. Most össze vagyok kicsit zavarodva, hogy vajon mi lenne ténylegesen helyes...azért tényleg picurkák itt a gyerekek, de 2-3 év között már szerintem lehet kezdeni a rövid történeteket, amik tényleg csak kezdetlegesek. Ezekkel szerintem szintén előkészítenénk az ovis alvási szokásokra a gyerekeket.

2022. aug. 29. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez egyik gondozónő mindig olvasott, a másik pedig énekelt a csoportnak elalvás előtt.
2022. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Ez szomorú hogy nem olvasnak nekik, soknak otthon sem. Legalább a bölcsiben oviban kötelező lenne. 2 évesen is olvastam neki, bár inkább fontos volt neki hogy ő is nezhesse a képeket, de mondókát verset kép nélkül is hallgatta.
2022. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én olvasok a kicsiknek 1.5-2 éveseknek Boribin, Maszat. A nagy csoportban már Kipp-Koppot is és Bogyó és Babócát.

A fiam most megy át oviba neki is 1 éves korától olvasok már kicsit hosszabb meséket is, de még vissza-vissza térünk a Bogyóhoz

2022. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak annak idején már 4 hónapos korában olvastam. Nem értette ugyan, de tetszett neki a hangsúly, meg a hangok. Egy bölcsis gyerek azért már jó eséllyel érti is amit olvasnak neki, így természetesen nekik még nagyobb élmény. Mondjuk nálunk a bölcsiben volt is mindig mese elalvás előtt.
2022. aug. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dolgoztam már olyan bölcsiben ahol nem olvastak, csak lefektették őket és kész. Meg olyanban is ahol rövidke meséket olvastak pl. Boribon. Igazából én az olvasást helyznél előtérbe, a sok jótékony hatás mellett, a gyerekek sokkal nyugodtabbak voltak, hiszen aki még annyira nem volt álmos,az is tudott valamire figyelni és nem saját magát próbálta szórakoztatni.
2022. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!