Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért 1,5-2 óra az elaltatása...

Miért 1,5-2 óra az elaltatása a 2 évesemnek?

Figyelt kérdés

Azt hittem ez normális, aztán bolcsibe néztek rám nagy szemekkel, körbe kérdeztem és hát nem az…

De már az ideg szetvet, hogy napi 3 óra az altatásról szól .


7kor kel, max 8kor magától


1.5 évesen még aludt nappal 3 órát 11-14 közt de mindig kellett egy óra elaltatni.


Most lassan 2,5 éves;

már csak 1 órát alszik napközben 14-15 közt. Mindezt úgy hogy délbe kezdem el altatni.


Meséljek neki, simogassam vakargassam, így feküdjünk úgy feküdjünk…


Ha elvittük nagy motorozásokra és azt hittük belefulladunk de tuti elalszik délben, még volt hogy el se tudtuk altatni és ébren maradt estig, vagy ugyanolyan nehéz volt altatni…


Este 7kor vacsora, 8ig fürdés és alvás és úgyis 21:30-22:00 közt alszik el


Sötét a szobája kis lámpával osszebujunk minden szeansz megvan és megse alszik


De ha elalszik nem szokott felébredni .

1 éves kora óta átalussza az éjszakát , csupán a lenyugtatása nehéz.

És nem hiperaktív, legózik kirakósozik autózik ezeket szereti de napi 1-2x járunk ki a levegőre mindig…

Volt valaki ilyen cipőben?

8 hónapos kora óta külön szobaba van és ha megse volt jól és nem aludt valamiért éjszaka, a mi agyunkba soha nem akart elaludni velünk, az a reggeli játék helyszíne volt.



2022. jan. 13. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem addig volt 1 órás altatás míg bent maradtam, majd meguntam.

Mese puszi és kijövök.

3 napig sírt 1 nap 15 percet, 2 nap 10 3.nap már csak anyázás volt.

Áprilisban lesz 3, délben hamar elalszik, este van, hogy 1 órát is forgolódik, kikiabál mit csinálunk.

2022. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanez volt, 2 és fél évesen hagyta el a délutáni alvást. És ugyanez a vergődés volt, hogy órákig próbáltam elaltatni. Az oviban egyébként alszik délután, itthon soha.
2022. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Ki kell tolni akkor 1-2 órával az alvásokat, azt a maradék időt is aktívabban töltse esetleg, és akkor próbálni meg elaltatni amikor már valóban fáradt. De erőltetni felesleges csak magadat kikészíted. Ahogy nőtt és láttuk hogy este egyre később álmodosodik lassan kitoltuk először fél, majd egy órával (vagy igény szerint) a vacsit-fürdést, így addigra érünk ágyba amikorra ténylegesen elfárad, így nem magával az altatásal telik el fölösleges feszültségben az az 1-2 óra.

Ha meg nap közben nem akar aludni, az sem baj, ha csak ebéd után 1-2 órát lepihentek félig behúzott függönynél egy kis mesenézés ilyesmi. Enyém sem akar már aludni, csak annyit "várok el" tőle hogy legyen meg a kis csendes pihenő, felér egy alvással.

Ne stresszeld magatokat ezzel, próbáld meg átvariálni egy kicsit a napirendet kényelem és igény szerint, annak nincs értelme hogy "elvárások/szabályok" miatt kikészítsd magad :)

Hajrá, menni fog ;)

2022. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Elsővel értek egyet. Nekem is addig tartott ilyen sokáig, amíg tutujgattam. Amikor betelt a pohár és eldöntöttem, hogy kijövök, villámgyorsan leszokott a sírásról és mindkettőnknek lehetett nyugodt estéje, sőt, felnőtt programokra is maradt energiám, megnézni egy filmet a férjemmel, stb.
2022. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Mert erre szoktattad.

Nálunk ágybatevés és kijövök

2022. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Mert ennyi ido kell neki, hogy el tudjon lazulni. Nem azert mert erre szoktattad (oke, sirni hagyassal, mint ahogy itt valaki irta biztos meg lehetne torni). Es nem is azert, mert nem farad le elegge, hanem mert ilyen, felnottek kozott sem alszik el mindenki 10 perc alatt.

Persze vegig lehet zongotazni altatasi technikakat, rutinokat es szuper, ha valamelyik valtozast hoz.

Nehez volt az elaltatasa korabban is, vagy mindig ilyen volt?

Tudom, milyen idegorlo ennyit altatni, szinten ez van. Akkor is, ha csak 1 orat alszik ejjel,ha nem alszik ejjel, ha sotet van, ha eg a lampa, ha furdik elotte, ha nem. Ha melle fekszem, ha ringatom, ha eneklek. Ujszulott koratol ilyen, most 2 eves.

2022. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiam 7-8 közt kel. Nem alszik délben. 7kor fürdés,8ra ágyban. 10 óra altalában mire elalszik...


2 és fél éves. Még nem jár közösségbe.


És mielött valaki belekötne, 1 óra mesét néz kb részletekben, kevés édességet kap, 2órat udvaron van minden nap...

2022. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha kimennék, hogy, aludjál egyedül, akkor egyszeruen utánam jönne.

Vannak gyerekek, akik nem tudnak délután aludni, én sem tudtam. Nem is erőltettem egy idő után, viszont fél hétkor kezdjük a fürdést és 7-kor az alvást.

2022. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6-os, mindig ilyen volt. Fel évesen volt h egész napot ebren volt nem tudtam elaltatni, persze nem ez volt mindig de többször megesett.

Mindig nehezen nyugodott le, de ha elaludt akkor kicsiként aludt éjjel 13 órát egyhuzamban, nappal 3 órát.

Most ez változott nappal 1 óra, éjszaka 10 órára.


Az a helyzet, nem tudnám megoldani h otthagyjam sírni, egyrészt kimaszna, másrészt régen volt rá példa és rosszul hatott rá; szorongani kezdett napközben is és majd egy év kellett hogy most 2,5 évesen ne féljen a szomszéd szobaba játszani.

1,5 évesen egyedül kérte h hagyjuk öt békén ha lenyugodott és ki kellett menni szobából úgy aludt el két hétig. Aztán apa egyszer úgy jött ki hogy nem nyugtatta le csak párszor megsimogatta. És szerintem félhomályba a tükörbe is meglátta saját magát amire lehet azt hitte idegen.

Azóta át rendeztük a szobáját. De ezekutan majd egy évig nem akart úgy játszani egyedül sem hogy nem vagyunk ott. Plusz nagyon ragaszkodó. Attól tartok többet artok neki azzal ha otthsgyom sötétbe sírni…

2022. jan. 13. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!