Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor fekteted le a gyereked...

Mikor fekteted le a gyereked este ha 7re viszed bölcsibe, és reggel nehezen kel ? És a bolcsibe mettől-meddig alszik? 1,5-2éves gyerekre gondolok

Figyelt kérdés

Okt-től kezdene a beszokatást, de előtte azt akarom hogy megszokja a felkelés -lefekvést , mert most kb reggel 9kor kel fel.

(Előtte sajnos sokszor felébred-visszaalszik.)


2022. aug. 30. 06:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Sajnos sokszor este nem akar aludni, lefektetem 8kor, de ö lemászik es setalgat, így elég nehéz.

Nektek konnyen elalszik este?

2022. aug. 30. 06:59
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván előbb fektesd, mint most.


Azzal nem mész semmire, ha másnak 9-kor alszik és magától kipattan a szeme fél 6-kor.

2022. aug. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De megyek, mert van amikor az enyemnek is kipattam a szeme, de általában visszaaltatom.

Elég ossze-vissza kel fel es alszik el.

Szeretnek egy standard lefekvesi rendszert kialakítani, tudom eddig is jó lett volna, de nem jott ossze.


Szeretném tudni ti hogy oldjatok meg

2022. aug. 30. 07:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

8kor aludt és 5 kor kelt magatól! Délután 2-3órát is aludt!

Ez most segítség?

2022. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, az én gyerekem alvaszavaros volt. Mindegy mikor fektettem, éjfél előtt nem aludt el, reggel pedig 5 és 6 között kelt. Ez segit?

A saját rendszereteket kell kialakitani.

2022. aug. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
MINDEN válasz segít!!
2022. aug. 30. 07:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze
2022. aug. 30. 07:26
 8/10 A kérdező kommentje:
5 segit, mert az enyémnel is van ilyen.
2022. aug. 30. 07:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Napközben sok levegőzés, szabad mozgás, egészséges és laktató ételek. Fix esti rutin, lehetőleg ugyanazon a félórás sávon belül elkezdve. Képernyő nuku. Rendes vacsora. Ha még szopizik és azért ébred gyakran éjjel, akkor azt ki kéne iktatni, jó eséllyel akkor végig fogja aludni az éjszakát és előbb is ébred, mert ki tudja magát aludni. Egy másfél-kétéves gyerek esti elalvásablaka általában 7 és 8 közé esik, ekkor lehet a legkönnyebben elaltatni úgy, hogy a legnagyobb eséllyel aludja át az éjszakát, tehát az esti rutinnal azt kell célozni, hogy negyed 8 körül már ágyban legyen. Elalvás előtt érdemes átbeszélni, elmesélni, mi történt aznap, ez biztonságot ad nekik és "lekerekíti" a napot. Nekem ezek jutnak eszembe.
2022. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azt kipróbálhatod, hogy hamarabb keltek, hátha akkor előrébb jön az esti alvása is. Ha magától 9kor kelne, akkor most keljetek először fél9-kor aztán 8-kor aztán így szépen lassan fokozatosan haladva addig az időpontig, amikor keltenéd ha bölcsibe mentek. Hátha.

A lányom 8 körül megy aludni, és 6:30 körül kel (+/- fél óra mindkét irányba az átlag). Ez pont ideális, amikor bölcsibe megyünk (én 8-ra viszem, van idő reggel kicsit még összebújva ébredezni, elkezdeni együtt a napot, kényelmesen készülődni, ezt is érdemes amúgy beleszámolnod majd, hogy nem csak az odajutás számít időben, de a reggeli rutin is fontos a napi hangulat megalapozásához). Hétvégéken is ezt tartjuk, mert 2 napra nem tudom és nem is akarom megzavarni ezt a jól bevált kis rendszerét, így nem kell ébresztőt beállítanom kb soha :D

2022. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!