Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért nem eszik semmit a...

Miért nem eszik semmit a bölcsiben?

Figyelt kérdés
2 hete bölcsis a kisfiam ( 21 hónapos). Napközben jól elvan, alszik is valamennyit, de enni nem akar semmit. Se reggeli, se tízórai se ebéd.. Inni is csak pár kortyot. Volt valakinek ilyen problémája? Mi lehet az oka? Megoldótott? Itthon eszik, iszik rendesen. Nem válogatós..

2022. nov. 2. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az en kisebbik gyerekemnel. Az eves lehet bizalmi problema, vagy egyfajta protestalas is azellen, hogy nem vagy ott. Nalunk segitett az, hogy sajat itthoni dobozkat kapott, amiben bekuldtem etelt, es azt ette, abbol elfogadta. Uj helyre koltoztunk, ott kezdodott elolrol. Mar fel eve oda jar, de csak az utobbi hetekben kezdte el elfogadni az uzsonnat, a tizorait meg mindig en kuldom neki. Az ebedet eddig kulon kapta etelerzekenyseg miatt, hat nemtudom, hogy holnaptol mi lesz, hogy egyszerre fogja kapni a tobbiekkel, es mar nemkulon dobozbol, hanem tanyerba.
2022. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom elég válogatós itthon is, de amit szeret, abból normál mennyiségeket eszik.


Pl. nem szereti, ha megkenik a kenyerét, kiflijét. Mivel a bölcsiben még véletlenül sem tudtak neki üresen beküldeni egy szeletet, így ugrott a reggeli. Az ebédnél csak hetente 1x volt leves, amit imád, így az is csak 1x jött be. Főzeléket egyáltalán nem eszik, ami heti 2x-3x volt, a húsok pedig mindig keverve voltak a körettel, amit szintén nem feltétlenül szeret.


Úgy oldottam meg, hogy ne "haljon" éhen, hogy reggel kaját rendesen. Volt hogy sült húst vagy levest reggelizett és minden délután rohantunk haza, majd negyed 5-től 6-ig evett szegénykém.


Szerencséjére jött a covid, így márciustól május végéig itthon voltunk (én oviban dolgoztam akkor), május után meg már nem ment vissza. Szeptembertől ovis lett, ott nincs ilyen gond. 3. éve eszik üres kenyeret/kiflit/kalácsot reggelire, minden nap van leves és ehet üres rizst vagy tésztát, ha nem tetszik pl. a kapros pulykatokány.

2022. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nalunkis hazafele a bolcsibol mar eszik vegig az uton (ami minimum fel ora).
2022. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!