Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A 2,5 éves kisfiam 2 hét után...

A 2,5 éves kisfiam 2 hét után is zokog minden étkezés alatt a bölcsiben és semmit nem fogad el. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, két hete kezdtük a bölcsit egy magánintézményben, ahol nagyon jól érezte magát, nem volt gond a játékkal és alvással, de ételt nem fogadott el. Mivel ezen kívül jól reagált, szépen végigzajlott a szokásos beszoktatási rend. De ételt nem fogadott el egy falatot sem egész héten a bölcsiben. Következő héten már az is kialakult, hogy már sír az étkezéseknél, ebédnél már az udvarról befelé indulva hangosan zokog és végigsírja az ebédet étekezés nélkül amíg érte nem mehetek! A gondozók sem találkoztak még ilyen esettel... Mindeképpen előzmény, hogy nagyon rossz evő itthon is, s sok kedvesség, engedmény kijutott hogy cseperedjen, tehát ilyen szempontból el lett rontva. Mindenki azt mondta, majd megszokja és pótolja itthon, de már itthon sem szívesen eszik. Közben próbálom tágítani az ételek körét, mert itthon is nagyon beszűkült neki korábban az elfogadott ételek köre. Az is biztos, hogy a sírás nem kifejezetten az evésnek szól, hanem az anyahiány kifejeződése, de hogy miként lehet eljutni ebből oda, hogy megnyugodjon és még ételt is elfogadjon? S mit lehet tenni itthon? Próbálok kedvesen, de keményebb lenni, több újat kínálni, de így még kevesebbet fogad el, s a kis tömegéből is fogy a kisgyerek. Hasonló tapasztalattal rendelkező, vagy kisgyermek-gondozó tanácsára lenne szükségem.

2015. aug. 6. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 hete kezdtétek... nem, még nem zajlott le a beszoktatás :) most kezdi kapisgálni :) nem értem, hogy nem találkoztak még ilyennel a gondozónők, ez teljesen tipikus :)

ebéd után mész érte, egész nap jól eljátszik, majd szólnak, hogy menjenek be, jön az ebéd. a gyereked meg tudja, hogy hoppá, anya jön ebéd után, eszébe jutsz és elkezd sírni :) egyébként se jó evő, tehát nem eszik egy falatot sem...

én már sok ilyennel találkoztam, rendben lesz, ne aggódj :)

viszont most hagyd békén az új ízekkel! ha már "elrontottad", ne most próbáld meg helyrehozni mikor épp elváltok, ez így nagyon sok! add csak neki a megszokott ízeket, meleg is van, fogy is, ne nyüstöld, majd ha rendesen beszokik (még 2-3 hét), elkezdheted szigorítani az étrendjét :)

2015. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt. Az uj izek bevezetest es a legyunk otthon is szigoruak gondolatot a gondozok kertek,meg akkor amikor nem sirt,csak nem evett.

Jo tudni h lezajlik es megoldodik ez a folyamat. Az neheziti a dolgoth egy hetre 17-i heten bezarnak,egykor a vezeto azt mondta addigra beszokik a kicsi es eleg julius 27-tol. Probalok kitartani, nehez mert nem tudom mivel segithetnem a folyamatot.

2015. aug. 7. 05:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, a fiam állami bölcsibe járt, ahol volt egy kis csoporttársa, akinek az anyukája kezdetben dobozban hozta a rizst, mert kb. csak azt ette meg otthon is. Ez jó sokáig így ment, aztán később már mondta a bölcsis néni, hogy csak akkor kérnek a kisfiúnak a konyhán rizst, ha valami olyasmi van ebédre, amit tuti nem eszik meg. Kipróbálhatnád esetleg, hogy otthonról viszel neki egy kis dobozban ételt, hátha megeszi, s lassan hozzá lehetne szoktatni az ottani ízekhez is. Ha egy sima bölcsiben megengedték, hogy hozzon ennivalót az anyuka, biztos, hogy nálatok is meg fogják.
2015. aug. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm az ötletet. Ezt kipróbáltuk. De nem jól reagált rá... akkor vittük a második héten, amikor megjelent nála az a reakció, hogy már az udvarról bemenet sír, hogy anya kell és nem akar enni. S ilyen zaklatottan még a saját kaját sem fogadta el.

Két dolgon gondolkozom, szerintetek melyik a jobb? Ha ebéd előtt elhoznám, hogy egy darabig érezze, hogy anya eteti mint régen, vagy bemennék ésx próbálnám ebéd előtt megnyugtatva bekísérni, mintegy folytatva a beszoktatást, ami gyorsra sikerült. Igaz, ismerve a fiamat, a csillárra is felmászik és zokogva lekönyörgi, hogy be ne menjünk a házba az asztalhoz ülni, és akkor ha nem akarom eröltetve bevinni, megint haza kell hoznom análkül, hogy megpróbáltuk volna az ebédet.

2015. aug. 8. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

egyiket se! ezekkel csak összezavarod. ne kösse össze veled a bölcsis étkezést és főleg ne higgye azt, hogy ha zokog akkor anya ott terem. mert akkor 2 hét múlva már 10kor elkezd sírni. nem hülyék a gyerekek, tudod, csak kicsik!


nekem épp 2 hónapja csinálta ezt egy picikém, ő ráadásul még 2 sincs. aztán úgy döntöttünk, hogy bent alszik. már ebéd előtt sírt, nem aludt csak anyázott, vergődött. 2 hét után 2.5 órát aludt és mosolyogva ébredt :)

hagyd békén, megoldják a gondozónők! tudom nehéz, én mindkét oldalon voltam már, de most nem szabad engedékenynek lenni mert a beszokást hátráltatod vele, hosszútávon rossz az ha bemész

2015. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!