Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ilyenkor nem is tudom bölcsibe...

Ilyenkor nem is tudom bölcsibe adni a gyereket?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy Pesten szeretném a gyerekem bölcsibe beírtani de a jelentkezési laphoz mindkét szülő aláírása kell csakhogy én teljesen egyedül nevelem őt,ilyenkor mi van? Vagy csak olyankor lehet a gyereket bölcsibe adni ahol nem egyedülálló szülő van?
2023. ápr. 17. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van papíron apja akkor vele is aláíratod.
2023. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha az én nevem van a gyerek akkor nincs mit tenni?
2023. ápr. 17. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apja akkor nem kell az aláírása értelemszerűen.
2023. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy mukodik hogy csak te írod alá a papírt, ha kérdik hogy apuka aláírása hol van, elmondod hogy csak a tiéd a felügyeleti jog (papírt vigyél ami ezt igazolja)

Ennyi.

2023. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bejegyezve apa vagy elváltatok és tiéd a kizárólagos felügyelet, akkor erről vinned kell a papírt, válásnál a végzést, amit kaptál. Ha van bejegyezve apja, csak külön éltek, akkor bizony alá kell írnia neki is. Később is több mindenhez kellhet az aláírása (pl. személyi, lakcímkártya, ovi, suli, orvos, táborok, adózás, miegymás), szóval ha csak te neveled, érdemes ezt hivatalosan lepapírozni, ha még nincs.
2023. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És hogy tudom ezt le papírozni? Apukával nem élünk együtt,nem tartjuk a kapcsolatot és nem is érdekli a gyerek és az én nevem van.gondolom gyámügynél lehet elintézni nem?
2023. ápr. 17. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a gyerek anyakönyvi kivonatában? Szerepel benne apuka? Mert ha nem, akkor nincs szükség az aláírására. Ha igen, mert tett apasági nyilatkozatot vagy házasok voltatok, akkor igen, gyámügy.
2023. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!