Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Honnan tudhatom, hogy érett-e...

Honnan tudhatom, hogy érett-e a bölcsire?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14 honapos fiam van, külföldön élünk és 18 hós koratól tervezem heti két egésznapra bölcsibe adni. Azert ennyire "hamar" mert itt csak 2 évig tudok vele itthon lenni, utána el kell helyezzem igy is úgyis mert nekem kötelező jelleggel dolgozni kell menni. Ez itt ilyen.

Ráérnék ugyan pont 2 evesen beadni, de ugy gondolkodom hogy ha rágyúrok előre, felkészitem arra hogy kesőbb ez lesz 3,4,5 nap bölcsi is, akkor talán jobban megszokja majd.

Nem tudom jól gondolom-e, de talan ha 2 eves koráig várnék akkor túl mélyvíz lenne neki hirtelen.


De honnan tudhatom igazából hogy meglesz-e idegenekkel?

Egy eleg baratsagos, nyitott gyerkőc, de idegenre még soha nem bíztam, es családtagra is csak akkor ha hazamentünk Mo-ra, de az is max pár óra volt. Viszont a bölcsibe mas kell pelenkázza, etesse, stb, és altassa is, es leginkabb az evéstől tartok meg az alvastól, hogy hogyan fogják az ottani gondozónők ezt megcsinálni, mert az etetés pl egy szenvedes nálunk.

Hogy néz ki pl egy bölcsis beszoktatás másfel eves gyereknél?

Hogyan tudom így előtte pár hónappal a gyereket en magam is felkesziteni, pl otthagyom 1 órára barátoknál, akiben bizok vagy nemtudom.


Kinek mi a tapasztalat?


2023. jún. 27. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

A bölcsire nem kell megérnie a gyereknek, képtelenség is lenne, hiszen ez lesz az első olyan környezet, ahol szocializálódni kezd. Az eleje nehéz lesz, sírni fog, de hamar megszokja és megszereti majd a bölcsit. Nyílván ehhez az kell, hogy kialakuljon a bizalom a nevelőkkel.

A beszoktatás nem tudom külföldön hogy zajlik. Itthon a szülő is jelen van az első pàr napban/hétben. Együtt ismerkednek meg a csoportszobával, nevelőkkel, gyerekekkel.

2023. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Magyarországon általában 2 évesen kezdik a gyerekek a bölcsit, mert ugye az anyák addig kapják a GYED-et. Ha itt 2 évesen kezdik, be tudnak szokni, akkor ez külföldön is működik.
2023. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 2 kitételem volt a bölcsi kezdéssel kapcsolatban.

1. Tudjon már stabilan járni, ne essen-keljen

2. Tudjon legalább kanállal önállóan enni

Mindkét lányom 1,5 évesen kezdte

2023. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itt is ugy va a beszoktatas hogy jelen van a szülő, es a bölcsikezdés előtt 1 hónapon keresztül kell majd bejárnunk a gondozókhoz, csoportszobába es gyerekekkel is kell majd lenni.
2023. jún. 27. 17:18
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Hülye ötlet csak azért korábban beadni, hogy megszokja addigra.

Pont hogy az segíti, ha addig maradhat, amíg nem muszáj mennie.

Annyival is érik.

Nem a szoktatástól érik meg rá.

2023. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a fokozatosság önmagában jó ötlet, de nem adnám be fél évvel korábban csak emiatt. Mi is külföldön élünk, a kisfiam 16 hónapos korában lett bölcsis, addigra kimaxoltuk az itteni "gyest". Ha belefért volna anyagilag, az első fél évben csak fél napra adtam volna be és én felállásban dolgoztam volna, de az akkora kiesés lett volna, amit nem engedhettünk meg magunknak. Így full time jár azóta is (holnap lesz 3 éves), könnyen szokott be (itt csak egy hét a beszoktatás, pénteken már egész napot bent van), nagyon keveset volt eddig beteg, jól érzi bent magát.
2023. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk a gyerek egy éves koráig van az anya szülési szabin,én még csak várandós vagyok de màr előre félek hogy milyen lesz beadni bölcsibe az egy éves gyereket,dolgozni viszont muszáj lesz😕
2023. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Szinten kulfoldon lakom, a beszoktatas 3 nap volt, ott voltam vele par orat, ennyi.

Beteg meg sosem volt. Itt egyutt van a bolcsode es ovoda , jovore iskolas.

Ne aggodj, enni es aludni is fog, latja a tobbieket. A gyerek csak kicsik, de ugyanugy ember aki tud gondolkozni, tudja, hogy nem otthon van, szet tudja valasztani az otthoni es a bolcsodei ritualet, pl. evesnel.

2023. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Sok bölcsibe 6 hónapos kortól vesznek fel babákat, nem tudja mindenki megengedni magának, hogy 2 évig otthon legyen (főleg ha előtte esetleg nem volt munkaviszony a és huszonvalahányezer forintos gyesből kellene megélnie...)


A te 18 hónaposod biztos "érettebb" lesz rá, mint a 6-8 hónaposok.

2023. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon gyerek függő ki hogyan viseli. Fél évvel előbb én sem adnám ezért be. Itthon viszonylag könnyű a helyzet, mert 2 éves kora körül anyuka vissza tud menni, elkezdi kivenni a szabikat, ez alatt a gyerek beszokik, túlvan akár 1-2 betegségen. Lehet húzni akár pár hetet azzal, hogy már korábban megy a gyerek beszoktatása. Max 1-2 hónappal korábban kezdeném, mint ahogy nekem dolgoznom kell menni/meg kell kezdenem a szabik kivételét.

Szerintem max annyit lehet làtni, hogy már nem vagy elég neki otthon, vágyik más gyerekek társaságára. Avagy nem jó ez a kifejezés. Mondjuk azt látod, hogy sokkal jobban elvan gyerekek társaságában, mint otthon veled, kettesben. Én a gyerek 14 hónapos korától dolgozom, 2 hónappal a 2 éves szülinapja előtt kezdte a bölcsit. Nagyon szerette. Az én lelkemet már a jelentkezés utáni kapcsolatfelvétel, családlátogatás, beszoktatás nyugtatta meg. Láttam, hogy jó kezekben lesz, nem kell aggódnom érte.

2023. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!