Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az helyes elmélet,...

Szerintetek az helyes elmélet, hogy ne szólj bele / ne legyen véleményed mert neked nincs gyereked, nem tudhatod?

Figyelt kérdés

Nem olyan dolgokra gondolok amire konkrétan tapasztalat szükséges, és tényleg gyerekkel mutatkozik meg, hanem általános dolgokra.

Nem rég történt egy olyan, hogy unokaöcsém elesett a kutyusba, mert játszottak és elészaladt, anyuka apuka is totál kiakadtak a kutyára, hogy nekik mindennél fontosabb a gyerek és szerencséje van a kutyának, hogy nem lett semmi baja, különben már nem élne.

Ekkor vetettem fel, hogy az óvodába is lesznek súrlódások, csípés, harapás, karmolás, lökés stb stb és néha biztos megfog sérülni, és más gyerekét és a szüleit sem fenyegethetik, hogy ez meg az lesz, abszurd lenne.


Erre mindenki azt mondta, anyum is pl, hogy nem tudhatom ez milyen, mert nincs gyerekem, ezt csak az érti akinek van. El nem hiszem, hogy ez helyes ahogy ők gondolják, és én akkora hülyeséget mondtam.


2021. szept. 22. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem mondtál hülyeséget természetesen de tényleg egész más érzés kap el ha történik valami a gyerekeddel (akár csak annyi, hogy beüti az ujját) mintha csak külső szemlélőként látod.
2021. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Akar igazad van akár nem, szerintem ne szólj bele ha egy mód van rá.
2021. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak azért is jegyeztem ezt meg nekik, mert enyém a kisállat, és nem direkt, és az ő hibájából történt, mert nagyon óvatos vele, szereti, hanem átesett rajt.

Nem tartottam akkor ott hirtelen ezt igazságosnak,akár lehetett volna az én fiam/lányom (ha lenne) aki megkarmolja, és amiatt sírna mondjuk.

2021. szept. 22. 21:33
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Vannak olyan szülők akik a legkisebb eséstől is féltik, és jól rá is b... nak, mert ha nem tanul meg esni amíg közel van a földhöz, nagyobbat esik mikor nagyobb lesz. A fiam 2.5 éves és szuper az esési technikája a héten esett úgy először, hogy fájt és nyoma is maradt.

Nem kaptam el minden esésnél csak mikor nagy baj is lehetett volna.

De igen, ha a gyereked esik az neked is fáj, de ha nem vagy hülye látod, hogy az ő hibája.

2021. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szegény kutya 😞 Minek tart az ilyen állatot? És ha a nagytesón esne át a kistesó?

Ezek elég fura szülők, egy óvodás gyerek elesése nem a világ vége. Nem attól függ, hogy van-e gyereked, teljesen igazad van, de az ilyenekkel felesleges vitatkozni.

2021. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kutyus enyém, és persze meg is védtem, nem volt benne semmi szándékosság, játszottak csak.

Remélem óvodába nem lesz ebből balhé, hogy ennyire féltik.

2021. szept. 22. 23:15
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
68%

Örülök, hogy a Tied a kutya. A lányomat egyéves korában egy szomszéd medveölő kutyája àlló helyzetből hanyatt döntötte. Nem történt semmi, a pulzusom se ment fel (hozzáteszem, nem támadás volt). Ez nem szülőség, hanem karakter vagy helyzetismeret függvénye. Ha ló rúgná fel, megijednék, tőlük félek én is. Talán ők se kutyabarátok, nem értik a kutya jelzéseit.

Ne törődj vele szerintem.

2021. szept. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám megharapta az unokahugomat, mert egész nap a kutyán lógott és már sok volt a kutyusnak. A kislány elállta a kutya útját és ölelgetve vissza akarta tartani.

Nemhogy megölni akarták a kutyámat, hanem a kislánynak lett elmagyarázva hogyan bánunk az állatokkal és mit nem szabad ( én teljesen kivoltam h ilyen baleset történt).

Ez egy normális hozzáállás...

2021. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as, en ezert orululok, hogy vannak macskaink es a gyerekek megtanultak, hogy banunk az allattal, hogyan kozeledunk hozza, es mikor egyaltalan nem.


Sajnos nekunk is volt csaladban hasonlo, tesomek kistermetu kutyaja megharapta egy kisfiu kezet, aztan mindket fel borzalmasan tulreagalta, amitol a gyerek is azt vette le, hogy itt a vilag vege...

2021. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Az is rossz alapból, hogy ennyire vilagvege van mert elesett, de eleve az sem jó, hogy nem szoktatják ahhoz, hogy óvodába is lesznek összekapások, sérülések.

Azóta amúgy nem engedik a kutya közelébe, így halaisten nincs mitől félni most már

2021. szept. 24. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!