Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megis mi értelme a családlátog...

Megis mi értelme a családlátogatásnak?

Figyelt kérdés

Jelentkeztünk bölcsibe, októberben kezdi a lányom.

Most szoltak, szeretnének kijönni környezettanulmányra.

Ennek mi a célja? Mi értelme?

Ha putriban élünk is felveszik illetve egy palotából is.

A védőnő eddig járt már párszor nálunk (igaz azt sem értem minek), pont azért, milyenek a körülmények itthon. Most ők is kijönnének, utana az ovikezdésnél is.

De nem értem, minek?!


Nincs takargatni valóm nyilván.


Náunk most az a felállás áll fenn, hogy 2laki életet élünk.

Van egy házunk, ez a lakcimünk is. Itt lakunk. De munka és fiamnak az ovi miatt sokat vagyunk anyáéknál. Anyáek falujának a bölcsijébe fogunk járni.

Igy nem szeretném,ha anyához állítanának be. Mi van akkor, ha én nem megyek bele a családlátogatásba?


2023. aug. 30. 08:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem azért mennek ki,hogy megnézzék putriban éltek-e.

Szeretnék látni otthoni környezetben is a gyerkőcöt, illetve kiváncsiak a szülőkre is. Ez egy teljesen bevett dolog bölcsi,ovi sőt sok általanos iskola eseten is.

2023. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van akkor, ha én nem megyek bele a családlátogatásba?"


Semmi, csupán egészen biztos, hogy el kezdenek kombinálni, ugyan miért nem akarod, mi takargatni valód van.

A csaladlatogatas amúgy a gyerek hivatalos állandó lakcimen, vagy tartózkodási helyén van, ha anyadekhoz nincs bejelentve, oda egyértelműen nem mennének

2023. aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Első jól írta le. Bölcsőde (ellentétben védőnővel) nem a lakhatási körülményeidre kíváncsi, hanem így picit közelebb tud kerülni a gyerekhez, családhoz. Ilyen kicsi gyereknél fontos (lenne), hogy a gondozónő és a szülő jó kapcsolatot alakítson ki, itt lehetőség nyílik egy kis ismerkedésre, beszélgetésre. Sajnos erre a bölcsiben a többi gyerek mellett nincs lehetőség. Valamint egy kis betekintést nyernek a gyerek családon belüli viselkedésébe. Ma már kevés helyen alkalmazzák, valójában vissza is utasíthatod, de nem hiszem hogy jó fényt vetne rád. Hisz pont azt érnéd el vele, hogy azt higgyék takargatnivalód van.
2023. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont erre gondoltam, mint az előzők: azonnal arra gondolna mindenki, hogy biztos valami nagyon nincs rendben otthon nálatok. És itt nem arra fognak gondolni, hogy por van vagy rendetlenség.
2023. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Kisgyermeknevelő vagyok. Azért szoktunk kimenni, hogy egyrészt otthoni, biztonságos környezetében lássuk a gyereket, mert nyilván másként viselkedik otthon, mint az első napján a bölcsiben fog.


Nem tudom, hogy hozzátok mikor akarnak kimenni, azt nem írtad. Jellemzően bölcsi kezdés előtt 1 héttel szoktunk kimenni, hogy a gyerek ne felejtsen el minket.


Hiszen amikor jön a bölcsibe, akkor nem idegen nénik lesznek ott, hanem olyanok akik már voltak az ő otthonában, játszottak a vele meg a jáékaival, akiket a szülei beengedtek, tehát ismerik, bíznak bennük.

Mi mindig viszünk ajándékot is a gyereknek, ami mindig a jele, vagy matrica formában, vagy só-liszt gyurmából van megformázva, megfestve.


S nem szoktunk a család nyakán ülni órákig. A legtöbb amit egy családnál töltöttünk az 40 perc volt, mert az anyukának annyi kérdése volt hozzánk, hogy időbe telt mindent részletesen megválaszolni.

De ahol nincsenek kérdések a szülők részéről ott általában 15-20 perc az eltöltött idő.

2023. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az állandó lakcímünk ahol lakunk. Ide szívesen fogadnám őket bármikor.

Semmi takargatnivalóm természetesen.

Anyáéknál a tartózkodási hely van bejelentve hivatalosan.

Oda nem szeretném, ha kimennének. Egyrészt ott pont semmi cuccunk nincs, hogy lássák "hogy lakunk", mert mindig annyit viszünk, amennyit ott tartózkodunk és hozzuk is haza.

Másrészt nevelőapám igen mogorva ember, vagy hogy mondjam, tuti utána hetekig hallgathatná a család, hogy "de minek kellett ez az ő házába".


Ugy volt, szeptember 1el indul a bölcsi. De csúsznak az engedélyezések, csak szeptember közepén indul, valószínű az októberi kezdés. Ezt sem tudjuk pontosan. Ahogy azt sem, mikor jönnének ki

Csak kaptuk a levelet, hogy hamarosan minden papirmunka kész, kezdődnek a beszoktatások, családlátogatás mindenkinél.


Ha a nevelők keresnek,ugyan ezt elmondom nekik is szívesen. De igy már értem, mi a lényege.

2023. aug. 30. 10:33
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az otthonotokra kíváncsiak. Ahol este lefekszenek a gyerekek, amire azt mondják: ez a mi szobánk, játszósarkunk stb. Ha ott szívesen fogadod őket, akkor nincs gond.
2023. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Tartózkodási hely, de nincs ott semmi cuccotok? Tehát a bölcsődei hely miatt jelentetted oda be a gyereket. Ez így csalásnak számít ám. Ez esetben jobban jársz, ha oda engeded őket a nevelő apád meg majd megunja
2023. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak a bölcsi miatt jelentkeztünk ide be, 2 éve ide szól a tadtózkodási helyünk.

7ejszakából 1-3 anyáéknál van egy héten, változó.


Játekuk van ott, de pl saját ágyunk, ruhásszekrényünk, stb nincs. Az mind az állandón van.

Ilyenkor a vendégszobában alszunk és ennyi.


Igen, itthon szívesen fogadom őket, de ez 15km. Nem tudom ide eljönnének-e.

Akár a benzint is kifizetem.

2023. aug. 30. 10:50
 10/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem, oda nem fognak menni. A tartózkodási helyre mennek esetetekben.
2023. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!