Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy ismerkedtetek össze a...

Hogy ismerkedtetek össze a gondozónőkkel?

Figyelt kérdés

Vissza szeretnék menni dolgozni (nem anyagi okból, hanem pszichésen nem bírom az itthonlétet kisbabával és pszichológussal konzultálva úgy döntöttünk a férjemmel, hogy a legjobb, ha visszamegyek dolgozni).


A kérdés, hogy melyik magán bölcsibe adjuk (szeptembertől, elvileg mindben lehet hely, ha pénzzel előre foglalózunk).


Kettőben jártunk, végigvittek minket a tornateremtől kezdve az oviscsoportokon át a wc-kig mindenhol, ami oké, de nekem hiányzott, hogy a bölcsis nénikkel nem sikerült beszélni, így pont az igazi lényeget nem tudom, hogy kire hagyom a babát.


Ti mi alapján döntöttetek intézményválasztáskor?


dec. 5. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Vélemények alapján. Helyi csoportban érdeklődtem, ismerősök között, akik már bölcsiznek, vagy vannak bölcsis ismerőseik. Szóval szájhagyomány útján, illetve bölcsi látogatáskor a csoportokba benézve azért belefutottunk a gondozókba is, nekem ott az első benyomás is fontos volt. Nagyjából ennyi. Nyilván nem ugyanolyan, mint amikor leül az ember valakivel kávézni (nincs is erre lehetőség), de szerintem az elengedés és a bizalom első lépcsőfoka az, amikor a gyerek intézménybe kerül.

Egyébként jó döntés. Részmunkaidőben dolgozom heti 2 nap a kislányom mellől (egy éves kora óta) ugyanebből a megfontolásból és azóta sokkal inkább helyemen érzem magam. Arra figyelj, hogy első nekifutásra ne told túl, próbálj részmunkaidőben dolgozni csak, minél kevesebbet és folyamatosan ráterhelni, ha lehet és igényled. Ez segít a fokozatosságban, mert az is megterhelő lehet, ha csederből vederbe kerülsz és hirtelen már nem csak a gyerek, hanem a munka ÉS a gyerek... Hosszútávon nem ez a könnyebb út szerintem, de a lelki egészség megéri.

dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk állami bölcsi van ahova azt hiszem márciustól lehetett jelentkezni. Na ott voltak nyíltnapok előtte,szerintem magán bölcsinek is van nyílt napja,mi ekkor beszélgettünk a dadusokkal.
dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a vezető rendes akkor nagy esély hogy a gyereknevelők is azok.

Én először magán bolcsibe akartam adni a gyerekem de az allami bolcsibe kedvesebbek voltak. Minden klappolt.

Hát nagyon elégedettek vagyunk!

A magánba a vezető fura volt, örülök nagyon hogy végül nem oda mentünk!!

Az allamiba a vezető annyira rendes volt hogy nemis latszott róla hogy vezető, a lényeg nagyon szeretünk mar tobb mint 1 éve oda járni.

dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!