Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kötelezhetnek rá, hogy kicseré...

Kötelezhetnek rá, hogy kicseréljem a gyerek által tönkretett játékot?

Figyelt kérdés
A fiam a bölcsiben ma tönkretett 2 egyforma játékot. Mikor mentem érte, mindkét játék ott várt a szekrényben, majd mondták hogy mi történt, vegyek 2 ugyanilyet. Kérdeztem mégis mi történt, azt mondták hogy azt hitték játszik vele, ezért nem vették észre, majd látták, hogy mit csinál, addigra késő volt. Kicsit később a másik ugyanolyan kramanccal is ugyanezt csinálta. Megjegyzést tettem, hogy hárman figyeltek összesen 4 gyerekre, nem gondolom hogy az én dolgom lenne újakat venni. Ott sem voltam, nekik kellett volna figyelni rá. Csak kikerekedett szemmel elköszönt és bement. Kicserélem, veszek helyettük másikat, de akkor sem érzem jogosnak. Önkormányzati bölcsiről van szó.
dec. 18. 17:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Ilyet még nem hallottam, de biztos hogy nem hagynám ilyen helyen a gyerekem, ahol ennyire nem figyelnek
dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Jó magaviselető gyerek amúgy, nem direkt rongált, hanem nem úgy kellett volna azzal játszani, ahogy ő játszott és tönkrement.
dec. 18. 17:17
 3/37 anonim ***** válasza:
12%
Vállalni kell a felelősséget! Ha már ilyen vadorzó a gyerek hogy nem képes a rendeltetésnek megfelelően használni az eszközt akkor igenis térítse meg a kárt vagy a gyerek vagy a hozzárartozója!
dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
20%
Ja jó magaviseletű gyerek csak a játékokat teszi tönkre.. Igen, én akkor is megvettem volna, ha nem szólnak, mert én nem neveltem meg a gyerekemet.
dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nem neveletlen. Soha nem volt rá panasz, jó magaviseletű, okos 2 éves. Nem direkt tette tönkre a játékot. Plusz ha már egyet elrontott, akkor miért hagyták, hogy a másikkal is ugyanígy játszon?
dec. 18. 17:45
 6/37 anonim válasza:
18%
Nekem alap lenne, hogy megvegyem. Vállalnám a felelősséget a gyerekemért.
dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%

2 éves gyerek még sokszor nem tudja, milyen játékkal hogyan kell játszani. Erre vannak a gondozónők, hogy ilyesmikre megtanítsák ott.

A játékok amúgy is fogyóeszközök egy közösségben.

dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Nem kotelezhetnek rá és nem is kell újat venni. Az ő feladatuk figyelni arra, hogy a játékok rendeltetés szeruen legyenek használva. Az meg kimondottan röhejes, hogy egy tönkre tett játék utána gyerek még egy ugyanolyanhoz jutott és azt is tönkre tette.
dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
Mi az a kramanc amugy?
dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan már, a mi bölcsinkben szinte egy teljesen ép játék nem volt. Amit használnak, az tönkremegy ennél a korosztálynál.

Főleg, ha 1, nem korának megfelelő játékot adnak neki, 2, nem felügyelettel játszik (ami egyébként az ÖSSZES JÁTÉK használati utasításában benne van, hogy csak úgy szabad.

Még a faék egyszerűségű játékra is vonatkozik.

Elég fura hozzáállás ez egy bölcsitől, nem bíznám rájuk a gyereket úgy sem, hogy egyik se volt "randalírozó típus".

dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!