Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erre én kötelezhető vagyok?

Erre én kötelezhető vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előző párkapcsolatomból született 2 gyermekem, fizetek nekik havi 80.000 Ft gyerektartást,de a kapcsolatunk nem olyan szoros.A nagylány 16 éves lesz és teherbe esett. Az anyja azt akarja,hogy az unokának is ugyanúgy fizessek tartást. De ez tuti nem fog menni,mert már 6 éve van egy másik párom,házat törlesztünk és közös babát szeretnénk. Ez már nagyon sok.

2021. febr. 27. 19:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Már miért neked kéne fizetni, nevetséges. Fizessen a gyerek apja, ha nem tud még, akkor így járt a lányod.
2021. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Nem. A gyerek apját kell elővenni, ha kiskorú, akkor esetleg az ő szüleit kötelezhetik.


(Mondjuk azt nem értem, miért akarsz újabb gyereket csinálni, ha a meglévőkkel sem foglalkozol.)

2021. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Egy szóval sem írtam,hogy nem foglalkozom velük. Csupán arra értettem, hogy az anyjuk elég komolyan befolyásolja őket ellenem. Az,hogy nem túl szoros a kapcsolatunk arra értettem,hogy az anyjuk engedte bulizni,fiúzni...én pedig próbáltam tiltani és ezért megharagudtak rám...nem értem miért ne lehetne egy közös gyermekem a jelenlegi párommal?
2021. febr. 27. 20:04
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyereke apját kellene elővenni.
2021. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
13%
Ha a 16 éves lányom terhes lenne, akkor nagyon haragudnék rá, és magamra is, hogy miért nem foglalkoztam vele eleget. Ennek ellenére mindent megtennék, hogy segítsek neki ebben a nehéz helyzetben, és ahogy tudnám, támogatnám őt és az unokámat. Nem azon járna az eszem, hogy újabb gyerekem legyen, hanem a meglévő problémát próbálnám megoldani. De ez én vagyok. Te természetesen csinálhatsz egy újabb gyereket, hátha ez alkalommal majd jobban sikerül.
2021. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles fizetni.
2021. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik válaszoló!


Most úgy próbálsz beállítani,mint aki eldobja és nem foglalkozik a gyerekeivel. 19 éves voltam,amikor születtek,mert ikrek. Azóta gondoskodom,hogy meglegyen mindenük. 7 évvel ezelőtt az anyjuk elköltözött velük egy másik férfihoz. Azóta is rendszeresen tartom velük a kapcsolatot és fizetem becsületesen a havi 80.000 Ft gyerektartást, plusz a zsebpénzt,illetve plusz kiadásokat. Az anyjuk abszolút ellenem neveli őket, és ugye a kislány is azért neveztel rám,mert én nem engedtem meg neki mindazt,amit az anyja igen. Pl.bulizás,cigi,fiúzás ilyesmi... és ez lett az eredménye. Nyilván nem arra gondoltam,hogy abszolút nem támogatnám,de azt nem tudom vállalni,hogy az unokám eltartásáról is én gondoskodjak teljes mértékben....és nem értem a rosszindulatú kommentet...attól hogy ez a kapcsolatom zátonyra futott miért ne lehetne a mostani párommal közös gyermekem? Én most leszek 36 éves,ő 30. Neki még nincs gyermeke és nagyon szeretnénk egy közös kisbabát.... az exem követeli, hogy nekik ez jár....

2021. febr. 28. 00:01
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Annak a születendő gyereknek ugyanúgy van apja, mint a te gyerekeidnek. Őt lehet tartásra kötelezni, téged nem.
2021. febr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetned egy petákot a kiskrapek után...én annak is utana néznék hogy a lány után kell e fizetned ha már szülö lett...
2021. febr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár, csak bepróbálkozik, nyugi. Mondd neki, hogy adjon be erre szabályos keresetet a bíróságon. Körbe is röhögnék. Tudják amúgy, hogy ki az apa? Ő dolga fizetni.
2021. febr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!