Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit várnátok el egy magán...

Mit várnátok el egy magán bölcsődétől, és mennyit lennétek hajlandóak érte fizetni?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, és vissza kell mennem dolgozni, állami bölcsiben viszont nincs hely. Felhívtam a környékbeli magán intézményeket, háromban van jelenleg felvétel.

Viszont úgy érzem, ha már ennyi pénzt kifizetek, akkor jó lenne, ha minőségi időt töltene ott a kislányom, nem csak gyerekmegőrzés zajlana súlyos százezrekért.


jan. 10. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egy 2 évesnek semmi másra nincs szüksége csak gyerek megőrzésre.

Minőségi és elegendő játék legyen és pozitív attidűd, pozitív légkör a gondozók részéről, ennyi kell. A szabad játék a kisgyerekek legfejlesztőbb tevékenysége.

jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan állami bölcsibe járt a lányom, de nem csak gyerekmegőrzés volt. Sok szabad játék -nyilván- mellett csomót mondókáztak, énekeltek, kézműveskedtek, táncoltak/tornáztak, plusz tanították őket egyedül enni-öltözni-szobatisztaságban segítették, hogy az ovira ez már mind meglegyen. Őszintén szólva, ha fizettem volna érte, akkor is kb ezt vártam volna el.
jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Ja, amúgy az, hogy mennyit vagyok érte hajlandó fizetni, az egyrészt a pénztárcámtól, másrészt a lehetőségeimtől függ. Ha meg tudom fizetni, mert van olyan fizetésem nekem és a páromnak, hogy nem probléma, akkor ha már megoldás nincs, mert különben nem jár bölcsibe a gyerek, akkor a 150-200 ezres havidíjat is kifizetem. Ha nem olyan fontos, hogy bölcsibe menjen vagy nem fér bele, akkor ennyit már nem fizetnék. Amúgy nekem az államiban is 40ezer volt a havi költség, mert ott is szociális alapon van a havidíj kiszámítása, és ha az egy főre eső jövedelem x forintnál magasabb, akkor nem jár az ingyen/kedvezményes bölcsi. Ebben amúgy a kaja (napi 4x étkezés, ebből minimum egy mindig gyümölcs) és a gondozási díj is benne volt. A környékünkön a magánbölcsik és a csanák ilyen 80-120 ezres havidíjjal működnek egyébként, én azt mondom, hogy ha fizet annyit a te munkahelyed is, hogy kijöjjön, akkor még belefér, nem olyan durva költség.

#2 voltam

jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva látom, pedig államiba jár a gyerekem.

Annyira igyekeznek velük, hogy legyen mit hazahozni stb, de azt látom, hogy a gyereket sokkal kevésbé érdekli.

Neki tökéletes az, hogy eljátszik, közben gondozva van (evés, ivás, mosdó, alvás). Én is jobbnak látom, ha egyszerűen hagyják kibontakozni, levegőhöz jutni. Legfeljebb a szervezett programok érdekesek, általában ez zenélés vagy ilyesmi.

jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok a mennyit fizetnék érte lemaradt.

Én akkor lennék hajlandó magánbölcsibe íratni, ha havi legalább 100.000-el többet keresnék, mint a bölcsi díja. Más esetben inkább otthon maradnék vele ha nem veszik fel államiba.

jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal de sokkal fontosabb a gondozók személyisége es szeretete a gyerek felé és a szabad játék mint a “mindent is csináljunk”. Hiaba az állami ha a gondozó egy megkeseredett banya es fordítva is. Gondozzák szerettetel es bizzon bennük a gyerek.
jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én magánbölcsibe akartam íratni, de mi pont decemberben voltunk magànban és lehet inkább az állami lesz.


Itt is mindkét magánban napi legalább egy program van, pl. zenebölcsi, tornaóra, aztán heti tematikus nap. Minek???


Max azért, hogy eldicsekedhessek a kollégáknak a munkahelyen (egyszer volt egy ilyen kollégám), a gyereknek ez nem buli ő játszani akar, azt akarja, hogy az óvó néni rá figyeljen nem arra, hogy hogyan megy a mézeskalács sütés.


Viszont berakják őket egy félszobába, ahol nem lehet normálisan játszani, mert hely sincs, és magyarázzák, hogy 12-en vannak csak a csoportban és 6-ig nyitva vannak.

jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami számít, fontostól a kevésbé fontosig:


- Milyenek a gondozók

- Hány gondozó jut egy gyerekre

- Van-e kijelölt gondozó (eddig ez se az államiban se a magánban nem volt)

- Van-e nagy tér játszani, szórakozni

- Ha kétnyelvű az ovi/bölcsi (nem angolt/németet/spanyolt oktatnak, hanem van egy folyamatosan idegennyelven beszélő gondozó)

-Ha egészségesen esznek

-Ha van az ételintoleranciákra megoldásuk (ugye nem vihetsz be te elvileg ennivalót, úgyhogy van, ahol elhozatják a gyereket ebéd előtt emiatt, azért ennyire hátul, mert eddig nem tudunk intoleranciáról)

- Ha intézik a logopédiát, felméréseket, fejlesztéseket ha szükséges nem nekem kell délután elvinni a hulla fáradt gyereket

-Ha küldenek képeket napközben

-Ha tanulnak verseket mondókákat stb.

jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit várnék el?

- kapcsolódjanak a gyerekemhez és szeressék

- igyekezzenek pozitív fegyelmezéssel és újabb módszerekkel nevelni a gyerekeket

- legyen idő arra, hogy a családokat megismerjék és ez még pluszba hozzáadjon az adott gyerek megértéséhez

- ítélkezésmentes, támogató, partneri viszony

- vegyék figyelembe az egyéni igényeket és fogadják el azokat (nem bármi áron, nyilván közösségben van)

- alacsony csoportlétszám, max 7 fő


Mennyit adnék?

- havi max 100ezer ft, plusz az étkezés

jan. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

#9 A csoportlétszám és az összeg nem jön össze...

7x100e= 700.000 Ft. 2 gondozó kell, az fejenként bruttó 350.000-es fizetés lenne, ami elég sovány, és még akkor senki nem fizette ki a bölcsi rezsijét, senki sem takarított, senki sem moaogatott, nincs miből eszközöket venni, nincs miből az amortizálódott játékokat pótolni.

jan. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!