Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vár a szülő a bölcsődétől?

Mit vár a szülő a bölcsődétől?

Figyelt kérdés

Egy ilyen kérdés van a bölcsis jelentkezési lapunkon. Mit "szokás", vagy lehet erre írni? A kicsim a 3. szülinapja előtt 3 hónappal fogja kezdeni a bölcsit (feltéve ha felveszik).


Mit írnátok erre a kérdésre? Köszönöm, aki válaszol.


2011. ápr. 5. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy a gyerekemet biztonságban tudjam olyanokkal akik úgy vigyáznak rá mintha én tenném..


kb. ilyet várok v. ezt írnám.

2011. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mi a "szokás", de én valami olyasmit írnék, hogy "szeretném, hogy érzelmi biztonságban érezze magát, hogy kellőképp odafigyeljenek rá, szeretnék részletes visszajelzést kapni napi szinten..." ilyesmiket.

gondolj végig pár dolgot, hogy neked mi lenne a fontos.

2011. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jó!! :) 3 sor van rá, úgyhogy jöhetnek még ötletek!


Én is v.mi ilyesmire gondoltam, meg hogy a gyerek szocializálódását elősegítse, a gyerektársaság révén, stb.. De ez egy olyan faramuci kérdés, igazából nem is értem a lényegét, h miért kérdezik... (pedig nem vagyok egy tanulatlan buta nő, de én biztos nem tettem volna fel egy felvételi lapon ezt a kérdést).

2011. ápr. 5. 14:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, 2. válaszoló!
2011. ápr. 5. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én meg sajnálom, hogy nálunk nem volt ilyen kérdés... Szerintem ez remek dolog, azt jelzi, hogy nyitottak, a szülők véleményére odafigyelnek.

Én fontosnak tartanám a folyamatos, kölcsönös kommunikációt a gondozók és a szülők között, a kiegyensúlyozott, ösztönző, szeretetteljes légkört.

2011. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösziiii!!! :)


De a kölcsönös kommunikációt meg a szeretetteljes légkört várom a bölcsitől? Az (gondolom, vagy remélem legalábbis), hogy megvan. :)


Amúgy igazad van, a kérdés valóban arra utal(hat) hogy fontos a szülők véleménye. De már-már kezdek benne rémeket látni, hogy talán a túlzott elvárással rendelkező szülők gyereke "nemkívánatos" lesz majd.. (hiszen nyilván anyuka-apuka túl sokat akar, vagy vár el). Vagy ne legyek ilyen paranoiás? :)

2011. ápr. 5. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Áhh, ne parázd túl ennyire. Am meg az tetszik a legjobban amit te magad írtál, hogy elősegítsék a gyerek szocializációját a gyerektársasággal. Végül is kb. ezt várod el nem? Meg hogy jól érezze magát a gyerek, amig nem vagy vele.
2011. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, nem fogom túlbonyolítani a választ (sem) :) Köszönöm mindnekinek!
2011. ápr. 5. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!