Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én idegenkedek annyira a...

Csak én idegenkedek annyira a bölcsödétől?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam, de eszem ágába sincs bölcsödébe vinni, persze megértem akinek kell a pénz és nincs kire bízni, de a környezetemben sokan vannak akik még gyed alatt visszamennek dolgozni pár ezerrel többért mint a gyed, csak mert annyira "ellaposodtak" otthon, én pedagógus vagyok, de valahogy még annyira kicsinek tartom őket ehhez a dologhoz, mármint ahhoz, hogy hétfőtől péntekig, reggeltől késő délutánig ne otthon legyenek, ne az anyukájukkal.Más is van ezzel így?
2010. szept. 4. 23:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Én teljesen egyet értek Veled!Persze ha muszáj valakinek,azt nem ítélem el,de ha valaki csak pusztán önzésből,na arról meg van a véleményem... Éppen egyik ismerősünk most fogják hasonló okok miatt beadni 15 hónapos(!) gyereküket... Indok: mert egyfolytában figyelni kell a gyerekre,mert mindig beüti magát valahova,meg elesik.Normális egy ilyen nő!?Ennek még kutya sem való,nemhogy gyerek!Na az ilyenektől kivagyok én is...
2010. szept. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen egyetértek veled. Mi is inkább szerényebben élünk egy darabig, csak ne kelljen bölcsibe adni. Azt én is megértem, ha muszáj. Csak azt nem, mikor azzal indokolják, hogy "én már kevés vagyok neki", meg "kell neki a társaság". Dehogy kevés egy ilyen kisgyereknek még az anya a mindene, gyerekek közé meg százféle helyre lehet vinni.
2010. szept. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Jól gondolod, én is így vagyok vele. Mivel rendszergazda vagyok, így nagy részben távmunkát csinálok, mikor a kisfiam alszik :)
2010. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is azon akadok ki leginkább, amikor azzal érvelnek a bölcsi mellett, hogy kell a gyereknek a társaság...

(szintén pedagógus anyuka)

2010. szept. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

Én már eldöntöttem, h sosem fogom bölcsödébe adni a gyerekem, ha lesz. Nem hiszem, h jót tesz az a gyereknek.

Az unokaöcsém sajnos járt...1,5 évesen gyönyörűen!! beszélt, fél év alatt a szókincse hihetetlenül degradálódott, annyira nem foglalkoztak a kicsikkel. 2-3 ember foglalkozik 10-20 gyerekkel, kivitelezhetetlen, h rendesen foglalkozzanak velük, pont amikor a legjobban szükség lenne rá...

Lehetséges, h ez csak az állami bölcsikre igaz, magánbölcsis gyereket nem ismerek...

2010. szept. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Ahol mi lakunk, nincsen bölcsőde, csak óvoda...így nem tudnám őt hova rakni, ha elmennék dolgozni, de nem is szeretném bölcsődébe rakni!Mi 2 kisbabát szeretnénk, lehet nemsokára bevállaljuk (kb. 6 hónap múlva)!

7 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Nekem is az a kedvencem, hogy: "kell neki a társaság", na nehogy már egy 2-3 év alatti gyereknek ne az anyukája legyen a legjobb társaság, persze attól még mi is járunk gyerekek közé. Olyan furcsa mert mostanában annyiszor botlok olyan elszólásokba, amik azt sugallják, hogy a fiamnak is bölcsiben lenne a helye. Sok : "Jár műr bölcsibe? " mintha az is kötelező lenne, vagy pl. orvosnálí: Mennyi idős? Mondom 1,5 és otthon van vele?....

Az is jó volt még, hogy: a bölcsibe legalább sok dolgot tanul, már 2 évesen verset szaval és közlekedési szabályokat ismer, ami szép és jó, csak nem tartom szerencsésnek, hogy a gyerekekre mindent olyan korán ráerőltetnek, még fogalma sincs arról miket versel, visszamond, utánoz. Én inkább a törődést, a szeretetet, a bensőséges légkört az intimitást hiányolom, amire véleményem szerint ilyenkor van a legnagyobb szükségük

2010. szept. 5. 00:39
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az egyensúly a lényeg, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a gyerekének az a legjobb, és nem csak anyagi alapon! Itt most hirtelen pedagógus mindenki, hogy amúgy jé, én is az vagyok, de szerintem ez egy szép magyar beteg trend, hogy mindenki maradjon otthon 2-3 éveket a gyerekével. Ez társadalmi szokás és szocializáció kérdése, és egyáltalán nem igaz, hogy a gyereknek csak az anyjára van szüksége. Megfelelő gondoskodás és fejlődés kell, és azért tudok bátran olyan anyukákat mutatni, akik bár otthon vannak, az mégsem tesz jót a gyereknek. A bölcsődei dolgozókról pedig, mivel ők is pedagógusok, talán feltételezzük azt, hogy értenek a dolgukhoz, és megfelelően fognak a gyerekkel törődni. A szülőkről pedig feltételezzük azt, hogy nem reggeltől késő estig adják be a pici gyereket, hanem amikor muszáj, és mihamarabb megodják, hogy elhozzák haza, foglalkozzanak ők is vele. Nem szeretem az ilyen provokativ kérdéseket.
2010. szept. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
miért lenne provokatív a kérdés? Amúgy meg semmi sem kötelező. Annyiban teljesen igazad van hogy minden helyzet más és feltételezzük a legjobbat, én viszont azt írtam le és még itt mások is, hogy sok olyan van a környezetünkben aki nem siet hazahozni a gyereket, aki saját érdekből adja be. És abban is igazad van, hogy mi anyák sem vagyunk tökéletesek és nem is pedagógiai módszerekkel "képezzük ki" a gyerekeinket itthon, hanem amit pont írtam, hogy nekem az intimitás hiányzik, ami szerintem fontos. És hiába képzett pedagógusok (??????)a bölcsis nevelők, ezt ők sosem tudják megadni. Én nem ítélem el a más véleményen lévőket, csak feltettem egy kérdést...
2010. szept. 5. 00:50
 10/25 anonim ***** válasza:
54%

Én abba is bele vagyok betegedve hogy a 3,5 évesem óvodába megy, mikor én itthon vagyok a picivel. Mindenki mondja hogy vigyem, és én is látom hogy imád gyerekek között lenni, de nem tudom jól teszem-e.

Szerintetek? Sajnos a közelben nincs más kisgyerek, és ez egy kis falu ahol hiába megyünk játszótérre ott sincs más hasonló korú gyerek.

Most úgy akarom hogy ebéd után érte megyek, de erről is le akar beszélni mindenki.

2010. szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!