Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődevel kapcsolatosan...

Bölcsődevel kapcsolatosan kérdeznék. Megváltozott valakinek a gyerkőce a Bölcsöde kezdés kapcsán? Volt akit lelkileg nagyon megviselt, látszott rajta?

Figyelt kérdés
Kislányom most kezdte a bolcsit január elején, decemberben volt 2 eves. Tegnap óta beteg, így a héten mar nem megyunk, de addig eljutottunk már hogy el tudták bent altatni és aludt már fél órát. Ő alapvetően egy nagyon kis érzelmes , lelkis kislány, és borzasztóan anyas, nyilván ez sok helyen így van és azt gondolom természetes is. Azt mondjak hogy sír még bent azért sokat, a bolcsis néniket nagyon szereti, vigasztalhato abszolút. Kostolgatja az ételeket (ez nagy szó mert amúgy szörnyen válogatós), sokat beszél bent. A gyerekekkel egyelőre távolságtartó, ez remelem alakul majd. Igazából a kérdésem arra irányul, hogy például most betegség alatt hogy nem mentünk, többször mondja hogy anya nem megy dolgozni, nem megyunk bölcsibe, konkrétan úgy rám van fuggve szegény hogy fürdeni is csak úgy tudok elmenni ha ott áll és néz és látja hogy nem megyek sehova. Szóval látom azért hogy lelkileg megviseli, de nyilván az elején vagyunk még. Azért lett bolcsis mert én visszamegyek dolgozni, valamint azt láttuk rajta hogy a velünk való mindennapi jatszas már azért unalmas. Azért orlodom nagyon igazából mert nem volt kötelező visszamennem még, én akartam, de azt semmiképp nem szeretném ha neki ez a bolcsi dolog most valami lelki törést okozna :( remelem én gondolom túl. Én gondolom túl? :)
jan. 18. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem viszonylag nehezen szokott be, (sokat sírt, nem evett) pedig imádja és keresi is a gyerektársaságot. Szeptemberben kezdett, novembertől mondhatom azt, hogy szeret is járni. Az anyásság az extrán fokozódott nálunk is, csak én csinálhatok bármit körülötte HA ott vagyok, ha nem lát nagyon jól megvan mással is.


Lelki törést biztos nem fog okozni neki, túlgondolod.

jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig elmondjuk, hogy 3 hónap az amikor a gyerek ugyan úgy fog működni mint előtte, lehet matrica, de az is hogy anyára haragszik. Teljesen normális a viselkedése, és ha nem bölcsi akkor oviba kell lejátszani ugyan ezt, sosem könnyű senkinek az első nagy elválás, de a gyerekek könnyebben veszik ha a szülő is lazán engedi és nem görcsöl a dolgon.
jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bölcsibe szokás nem csak a gyerekeknek normatív krízis, hanem a szülőknek is. Nagyjából 3 hónap a beszokas ideje.


Az én kisfiam is nagyon ragaszkodó típus és bizony voltak nagy sirasok reggelente, de szépen fejlődik. O tavaly szeptemberben kezdte. Közben voltak betegségek is, szóval nem járt folyamatosan. Mára odáig jutott a helyzet, hogy a reggeli pityerges már csak addig van meg, amíg én ott vagyok, utána megnyugszik.


Ő is sokkal jobban eszik gyerekek között amúgy. Összességében hangosabb lett itthon is, meg bölcsi után vannak nagyon anyás pillanatai, amikor a feleségem még a szobában se mozdulat meg 😀. De ez még érthető is szerintem.


A kezdeti időszakban érdemes bölcsi után együtt lenni vele sokat, hogy tudjon beloletek toltekezni :).

jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtatóak :)

Persze, gondoltam én hogy kell egy kis idő, neki is, és valóban úgy van- nekem is :) ez mindkettőnknek nehéz menet lesz :)

De nagyon jó olvasni, hogy ahol szinten nehezen indult, ott már sokat javult a helyzet :) ebben remenykedem én is :)

jan. 18. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!