Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kaptatok megjegyzést azért,...

Kaptatok megjegyzést azért, mert bölcsődébe adtátok a gyereket?

Figyelt kérdés
Akár ti, amiért hamarabb visszamentek dolgozni? Vagy ha anyagi oka volt (GYES semmire sem elég), közvetve a párotokat/férjeteket nem szólták le, hogy nem képes anyagilag biztosítani, hogy az óvodáig otthon maradhassatok a gyerekkel?

márc. 5. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Nekem apukám egyszer tett megjegyzést, hogy mi az, hogy visszamegyek dolgozni a gyerek meg bölcsibe. Mondtam neki, hogy amennyiben kifizeti nekem a gyed és gyes közötti különbözetet, nagyon szívesen itthon maradok a gyermekemmel, amíg ovis nem lesz. A férjemet soha nem szólták le emiatt.
márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért kaptam - szintén apámtól - hogy fizetős bölcsibe járt (nem volt a körzetesben hely) és hogy milyen "burzsujok" vagyunk.
márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én finom célozgatásokat, burkolt megjegyzéseket kaptam. Nyilván elsősorban anyagi okok miatt mentem vissza dolgozni, de az az igazság, hogy baromi jól esett kicsit visszacsöppenni a felnőttek világába és leginkább ez az ami rosszallást váltott ki az emberekből. Mármint az hogy élvezem a munkát és nem magamba zuhanva siránkozok és fulladok bele a bűntudatba.
márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem érdekes módon a férjem tett egy olyan megjegyzést, hogy szerinte 2 évesen még kicsi a gyerek a bölcsihez. Mondtam neki, hogy az tök jó, akkor 3 évesen meg kicsi lesz az ovihoz? :D De ő belátta, hogy hülyeséget mondott, és később egészen bölcsipárti lett, a második gyerekünknél már teljesen természetesnek vette, hogy menni fog.

Illetve anyós mondott annyit, hogy "én biztos otthon maradnék vele 3 éves koráig", szintén az első gyerekünknél. Erre hasonlóan reagáltam, mint az első válaszoló. De nem hibáztatom egyébként, a nagyfiam volt a férjem családjában az első unoka, szóval ő nagyon túl volt féltve meg tutujgatva anno, idővel túllendültek rajta szerencsére.

márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Kaptam, mert kicsivel 1,5 eves kora elott ment bolcsibe, de nem szorultunk volna ra feltetlenul. Egyszeruen a kisfiam olyan tipus a mai napig, akinek kell a tarsasag, zaj, gyerekek, amit en nem tudok neki biztositani itthon allandoan. Eloszor csak heti 2 delelott jart, de hamar lattuk, hogy ez mukodik, szoval ment teljes idore, en meg vissza dolgozni.

Azokat kaptam meg, hogy lusta vagyok vele foglalkozni, tul pici, lepasszolom es stb stb. Ezekkel az emberekkel mar nem tartom a kapcsolatot, nem vagyok kivancsi rajuk.

márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 4 órában mentem el dolgozni amikor a lányom 1 éves volt. A család úgy belém állt, mintha lemondtam volna róla. Az senkit nem érdekelt hogy egyedülálló anyaként ez volt az egyetlen GYED kiegészítésem illetve olyan magányos voltam, hogy ha még 2 évet kellett volna várnom arra hogy felnőtt ember hozzám szóljon, szerintem felkötöm magam.

Azóta nem érdekel semmilyen tőlük származó okosság, segítő szándék nem volt csak a károgás. Nagyon felszabaditó érzés ha mindent úgy csinálsz ahogy neked/nektek jó és minden más egyik füleden be, a másikon ki.

márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezték hogy miért adom be,de szóltak be. Elmondtam hogy így csak havi 20-on ezret kapok,elképedtek hogy csak ennyi jár és akkor már értették miért megyek dolgozni.
márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Ja, a lányom már 1 évesen is nagyon önálló és talpraesett volt, semmi gondja nem volt sem a bölcsivel, sem a babysitterrel. Tavaly ment oviba, az egyik legönállóbb és legtalpraesettebb gyerek a csoportban. Sok társa nem járt kiscsoport előtt bölcsibe és gondot okozott már a beszoktatás is. Nem foglalok állást amellett hogy ez a jó út és követendő példa, mert minden gyerek és élethelyzet más, csak leírtam nálunk hogy volt.
márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért van a bölcsőde, hogy a szülő beadhassa a gyereket ha pl vissza szeretne menni dolgozni? 🤔 vagy miért találták ki akkor ezt az intézményt? Amúgy szerintem mindenki a saját dolgával foglalkozzon!
márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kaptam. Ahogy azért is, mert a másik gyereket meg nem adtam bölcsibe.

Még jó, hogy nem érdekel senki véleménye erről, csak az apjuké.

márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!