Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lányom októberben kezdi a...

Lányom októberben kezdi a bölcsit, akkor lesz 2 éves. Miket kell addigra tudnia? Igaza van anyósomnak, nagyon le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónő, szerinte ezeket: önállóan enni kanállal-villával, pohárból inni, minimális segítséggel öltözni, szólni ha tele a pelus de jobb, ha szobatiszta.


Ez tényleg így van? Szobatisztasággal sehogy sem állunk, evés-öltözés nagyjából megy, de néha kell a segítség. Nagyon gáz lesz így? Mit fognak szólni a bölcsiben?


2013. júl. 16. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem vagytok elkesve, nyugi!:)
2013. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szobatisztának lennie, az se baj ha nem is szól. Ez még bőven ráér. Pohárból inni viszont tudnia kell, és enni is nagyjából kanállal, villával. Az öltözködés sem nagy probléma, ha még nem teszi. Majd ott megtanítják.


A lányom 23 hónaposan ment bölcsibe. Inni tudott pohárból, enni is kanállal, villával. Viszont nem öltözködött egyedül, és közel sem volt a szobatisztasághoz. Soha nem volt ezekből gond. A bölcsi az nem ovi.

2013. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,amiket mondott azt inkább oviban kell már tudni.Most itt a nyár kiváló alkalom elkezdeni a biliztetést,evés-öltözést októberig még lehet gyakorolni.
2013. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket inkább az óvodában "kell" tudnia,(még ott sem ilyen szigorúan. a mi ovinkban a szobatisztaság se elvárás) bölcsődében nincs semmilyen elvárás, hiszen egész picikkel (akár pár hónapos babákkal) is foglalkoznak ott.
2013. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pohárból iszik, azt elfelejtettem írni.

Akkor evésre rágyúrunk.


Bilit-wc-t próbáljuk, anyósom, anyukám is, védőnő is adott tanácsot, de nem megy :-(

2013. júl. 16. 09:14
 6/15 anonim ***** válasza:
(Nekem nagyon fura, meglepő, hogy ennyire nincs képben Anyósod. Bocsi, nem akarom megbántani, de hát ha még óvónő is. Igaz, hogy nagyobb gyerekekkel foglalkozik, de nem tudja, hogy ilyen kis korban pár hónap alatt is sokat változnak a gyerekek? Ráadásul e az oviban minimum egy évvel nagyobb gyerekek vannak és még szeptemberig is van azért idő. Szóval értetlenül állok a kijelentése előtt. )
2013. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én anyósom is óvónő, és ugyan ezt kaptam meg. Lányom októberben lesz 2 éves, és 1 éve bölcsis.

Kanállal eszik inkább, azzal szeret, és csak reggel bilizik, utána csak ha úgy gondolja. Megkaptam anyósomtól, hogy le vagyunk maradva nagyon... Persze, jövőre pedig ballagjon nyolcadikból?! -képletesen persze... Nyugodj meg, a pohárból ivás, kanállal evés elég lesz.

2013. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bilizéssel még bőven ráér. A környezetünkben két és fél éves koruk környékén lesznek szobatiszták a babák, ezt figyeltem meg. Én gyerekem nagyon korán az lett, de ő is nagyobb volt, mint a te gyereked. Nála is úgy történt,mint az ismerős babáknál: szinte egyik napról a másikra, egyszerűen megérett rá.
2013. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még valamit megnyugtatásként: ha nem is enne addig önállóan, látni fogja a többiektől és le fogja utánozni. Lényegében magától meg fog oldódni minden. :) ilyeneken tényleg felesleges aggódni
2013. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk semmi elvárás nem volt,nem ovi még.

Került be olyan 2 éves,aki max csőrös pohárból ivott,de inkább cumisüveg,enni csak segitséggel,szobatizsta 20 gyerekből talán 2 volt.

2013. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!