Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 6 hònapos baba bölcsiben?

6 hònapos baba bölcsiben?

Figyelt kérdés
Egy 6-7 hònapos babànak milyen a bölcsödèben, tudnak ròla gondoskodni esetleg van itt valaki aki ennyire koràn volt kènytelen beadni?
2013. júl. 16. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

6,5 hónaposan adtam bölcsibe,muszáj volt.Még nem volt tervben egy baba,de ő nagyon jönni akart,így megtartottuk.De munkahelyen olyan programban voltam benne,ahonnan ezt a 7 hónapot is alig tudtam kiegyezkedni,ha több időre maradok otthon,akkor kerestek volna a helyemre mást,akkor kárba veszett volna több évem.

Így maradt a bölcsi.Jól viselte,reggel elvittem,benn 4-5 babára jutott egy gondozó,aki etette,pelenkázta őket,játszott velük,kitette játszószönyegre,mesélt neki,amelyik sirt,megvigasztalta,stb,mint egy bébiszitter.Bármi volt,mobilon hivtak.Bármi kérdésem volt,segitettek.Hozzátáplálást is összeegyeztettük,azt adták neki amit én mondtam.2 évesen közösen szoktattuk szobatisztaságra,nagyon együttműködőek voltak.

Bár ez magánbölcsi volt.

Most már 4 éves,ovis,semmi hátrányát nem látom a korai bölcsinek.

Barátkozósabb mint az átlag 4 éves,talán ennyi amit felfedeztem.

2013. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Én biztos nem adnám bölcsibe ennyi idősen, minden eshetőségre fel kell készülni mielőtt gyereket vállal az ember és akkor nem kell dolgozni ilyen hamar. Ennyi idősen még 0-24 ben az anyukájára és az apukájára van szüksége egy babának.
2013. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Külföldön legtöbb helyen még a 6 hónapot se várják meg,már bölcsis a gyerek.

Nálunk szokás csak 3 évig otthon lenni.

2013. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt mondom,hogy a muszáj nagy úr!

Nyilván alapból senki nem úgy tervez,hogy ilyen korán be kelljen adnia, de ha választanom kell,hogy tudok-e mondjuk neki megfelelő minőségű és mennyiségű élelmiszert venni, vagy éhenhalunk, de legalább együtt tesszük, akkor biztos beadnám!

Több ismerősöm kényszerült rá,hogy egy éves kora előtt beadja a gyereket, egyik sem állt meg a fejlődésben, nem szereti kevésbé a szüleit stb.

És ahogy írják, csak Mo-n divat 3 évig otthon lenni a gyerekkel, elég sok országban 3 hónap után menni kell dolgozni. Ott sem lesznek lelkirokkantak a gyerekek!

2013. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Kedves màsodik.Ugyan a kèrdès messze nem ez volt,köszi a tanàcsot, hasonlòan vagyok mint az első vàlaszolo. Èn is inkàbb magànbölcsiben gondolkodom, körülményekhez kèpest a legjobbat akarom neki, sajnos csak 7 hònapra jöhettem el vezető beosztàsbòl, különben keresnek màst...Mègegyszer köszi a vàlaszokat..
2013. júl. 16. 13:42
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es èn sem halnèk vele együtt éhen, akkor inkàbb bölcsi ès kapjon meg mindent amit a lehetőségek engednek..
2013. júl. 16. 13:45
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

első vagyok


Ne félj,nem lesz semmi baja.

Főképp,hogy visszamész dolgozni,nem fogsz otthon becsavarodni.


Amit én könnyítettem a dolgon: bejárónő,főzni én főztem,de minden mást egy pár utcával arrébb lakó nő csinált,jött 2 naponta 1-2 órára.

Így hazaérve 2 órát csak babáztam,akkor érkezett a férjem,onnantól hármasban,majd kettesben a férjemmel.

2013. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Épp az előbb írtam egy másik hasonló kérdésre választ.

Én is igen jó beosztásban dolgoztam/dolgozom, vártak vissza már a kicsi 8-9 hós korától.

Döbbenetes különbség volt a gyed és a fizetésem között.

legalább 12-13 helyen jártunk a férjemmel, magánbölcsődékben is persze, elsősorban abban gondolkodtunk.

Rettenetes tapasztalatokat szereztünk.

A korrektebb helyeken elmondták, hogy szívesebben veszik fel akkor, ha már járni tud, vagy kb. 15-16 hós kortól.

Láttunk piciket rácsos ágyakban sírva ordítani nem 1-2 helye (magánintézményben is persze)- 10-12 fős csoportra van 1-2 gondozó. Egyszerűen nem tudnak róla megfelelően gondoskodni és ahhoz még picike, hogy síráson kívül máshogyan is tudja ilyen környezetben jelezni az igényeit.

Ahol ilyen piciket láttunk, az vagy sírt vagy cumival volt betömve a szája (...és esetleg akkor is csak sírt).


Én is azt gondoltam, hogy majd keresek neki egy megfelelő, gondoskodó intézményt és visszamegyek dolgozni- így utólag nagyon rossz döntés lett volna.


Elhiszem, hogy esetleg nálatok is sok pénzt jelent a kiesés- de a pénz sem minden, tényleg nem.

A kisfiam már 3 éves, de most így visszagondolva is szívszorító, amit a bölcsikben láttunk. A nagyobb (pl. 2 év körüli) gyerkőcökkel szépen tudnak boldogulni- de az ilyen picinek nincs más lehetősége csak a kiságy.

Budapestiek vagyunk- így választási lehetőség hidd el bőven lett volna.

Szerencsére nem adtuk be a kisfiamat, mégis vissza tudtam jönni dolgozni (jó,nem pont 8 hónaposan), nálunk az apukája maradt vele otthon és tökéletes megoldást találtunk ezzel.

(azt is megértem, hogy a férfiak mentalitása sem mindig olyan, hogy ezt meg lehet tenni-a férjem külföldi, az ő kultúrájában, neveltetésében nem "gáz", ha egy édesapa törődik a gyermekével és egy 1 évessel azért már az apukája is tud, sőt.). Nálunk sokat számított a kettejük kapcsolatában is.

Majd írd meg, hogyan döntöttél, kíváncsi vagyok:


Ne haragudj, de én mindenképpen szeretnélek lebeszélni róla, ha lehet- pedig nem vagyok ősanya :))


Szép napot:

2013. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsò, sajnos èn is làttam amiről ìrsz.Magànban mèg nem voltunk de 6.kerületi àllami bölcsik nem bababaràtok :-( Sajnos fèrjem nem teheti meg szintèn a beosztàsa miatt, de nem minden àron megy a babukàm bölcsibe, ha neki nem lenne jò akkor nem adom. Csak ha talàlunk olyan megoldâst ami szàmàra a legjobb ebben a helyzetben.

Megìrom mindenkèpp mi lesz velünk, sajnos lassan dönteni kell.Sürget az idő :-)

2013. júl. 16. 17:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahol úgy bánnak egy gyerekkel, ahol az utolsó írja, ott nem csak egy 6-7 hónapossal bánnak így!

A keresztlányom csoportjában anno volt egy 8 hónapos baba, sosem hagyták sírni a gondozónők.

2013. júl. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!