Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen immunerősítőt kezdtetek...

Milyen immunerősítőt kezdtetek el adni a gyermeketeknek közösségbe menés előtt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezer + 1 fajta van és hogy egyik gyerek sem egyforma, de egyszerűen nem jut eszembe az a készítmény, amit a férjem egyik kollégája ajánlott nekünk még májusban.

Akkor még nem foglalkoztam vele, de most 1 hónap múlva kezdi a lányom a bölcsit és kicsit megtámogatnám a lelkem.

Nem egy beteges gyermek (még sosem volt beteg, emiatt is félek), de jobb a "békesség". :)))


Multivitaminokat anno próbáltuk az étvágya miatt, nem osztott - nem szorzott a szedése, így azokat kilőném kapásból.


Szóval, te miket adtál a gyermeke(i)dnek?


2013. aug. 2. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit kislányom nem beteges igy felesleges lett volna adnom neki ,most ovi elött sem adtam neki semmit .
2013. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Viszont a 2 fiamnak adtam mindig mert beteges gyerekek voltak .
2013. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 IREB válasza:

Ugyanebben a cipőben járunk.

Szeptemberben kezdjük a a bölcsit és annyi rémhírt hallani, hogy 1 hét untán már itthon lesz betegen stb.

Én sok-sok zöldséget, gyümölcsöt (nyersen, turmixban, vagy párolva, sütve)adok neki, viszem gyerekek közé minden nap + Cebiont adok neki. Valamint beadatunk neki minden oltást, amit lehetett.

Mi sem voltunk eddig betegesek (összesen 5 napig volt beteg pont szilveszterkor - 3 nap magas láz 2 nap kiütés - de akkor sem látta orvos, most 21 hónapos).


Mivel én már dolgozok, így jó lenne, ha nem azzal kezdenénk, hogy rögtön mehetek táppénzre a gyerekbetegségek miatt.

2013. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

homeopátiát kapnak minden évkezdésnél és minden janurában

6 hetes kúra

ECHINACEA napi 1*5golyó 1 hétig

VINCETOXICUM napi 1*5golyó 1 hétig


ezt felváltva összesen 6 hétig

januárban még:

OSCILLOCOCCINUM napi 1*10db golyó 6 hétig

tudom ezt heti 1 tartállyal írták de így jobb


ezenkívül napi 100mg C vitamin egész szezonban

2013. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Homeo mániás vagyok, így szerintem ezt kipróbáljuk.

Javasolták még a grapefruit cseppet, de a lakótelep többségénél ez cseppet sem vált be.


Köszi :))

2013. aug. 2. 14:05
 6/10 anonim ***** válasza:

ja ami lemaradt az a potenciál :-)


D4 D6


pedig ez a legfontosabb :-)))

meleg van na ...

2013. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Emlékezetem szerint a grapefruit cseppet nem ajánlják gyerekeknek, de lehet, hogy csak azt a fajtát, amit én néztem.

Nekünk anno az Immunotrofina szirup nagyon-nagyon bevált, így a bölcsiben a kicsi alig volt beteg, pedig ő ételallergiás, így sokkal hajlamosabb a felső-légúti betegségekre.

A naggyal anno mindent kipróbáltam, kínomban még a gyengített vírusokat tartalmazó Broncho-Vaxom kúrát is (pedig eléggé gyógyszerellenes vagyok), de ő havi 2 hetet akkor is beteg volt, akármit is csináltam :(

Akkor ismerkedtem meg a homeopátiával, az Echinacea és az Oscillococcinum azóta is családtag nálunk :)


Viszont, ami az elmúlt 1 évben nagyon-nagyon sokat segített, az a Protexin volt. A gyerekdokink ajánlotta, hogy nem csak antibiotikum kúra alatt/után lehet szedni, hanem folyamatosan, egész télen át. Mi a Junior (rágótablettás) változatát vesszük, abból kapnak a gyerekek napi 1-et, így sikerült elkerülniük egy olyan hányós-hasmenéses vírust, ami az egész csoporton, de még a dadusokon is végigment és az ovi 90%-a kidőlt!

Amúgy még a C-vitaminban hiszek, a gyerekek napi min. 200 mg-t kapnak, betegség esetén pedig 500-at.

2013. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 7 évesemnek Broncho - vaxom immunerősítőt adok ( ezt orvosi javaslatra, mert 3 éves kora óta kruppos, meg állandóan meg volt fázva, csúnyán köhögött, de, hogy lekopogjam, amióta ezt szedi, az elmúlt 1 évben kétszer volt beteg, de akkor is pár nap alatt lezajlott és sokkal enyhébben, plusz tavaly volt neki lézeres mandula műtétje, így a kettő együtt nagyon sokat jelent ), ezt augusztus elejétől kapja egészen tavaszig, 10 nap szedi, aztán 20 nap szünet és így váltakozik tovább, és kap még C - vitamint meg multivitamint, ezek pezsgőtablettásak.

A 1,5 évesem kap Cebion C - vitamin cseppeket és Cebion multivitamin szirupot.

2013. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
immunotrofina
2013. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Istenem, de irigylem akiknek nem beteges a gyereke! Nekünk az Immunotrofinát ajánlotta a doktornő és tényleg jó! Bár ugyanolyan gyakran lettek betegek de a szokásos 7-10 nap helyett 3-4 nap alatt kutya bajuk. Csak sajnos egy vagyon a két gyerekre.
2013. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!