Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődéért mennyit kell...

Bölcsődéért mennyit kell fizetni? Hallottam van "bölcsődei gondozás intézményi térítési díj". Ez mindenhol van? Ennek mennyi az összege? Pl Bp-en

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kerületenként változó.
2013. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
s ezeket hol lehet megtudni?
2013. aug. 13. 15:16
 3/19 anonim ***** válasza:

Melyik kerületből vagy Kérdező?

Mi is budapestiek vagyunk, a mi kerületünk is "fizetős", de ne egetrengető összegekre gondolj.


Egyébként a kerületi önkrományzat helyi rendeletéből derül ki, ami pedig fent van a honlapjukon, illetve a bölcsiben is ki van függesztve.


Nálunk 8 térítési díj kategória van, a családban élők egy főre jutó jövedelme alapján (bér, családi stb.).

ha az egy főre jutó kb. 30 e Ft alatt van, akkor nem kell ezt az étkezésen felüli díjat megfizetni, utána sávosan növekszik.


Mi a legmagasabb kategóriába kerültünk, így az egyenáras étkezéssel együtt havi kb. 25-27 eFt-ot fizetünk (napi kicsit több, mint 1.000 Ft).


Az étkezés általában 400-450 Ft/nap körüli összeg szinte mindenütt, vagyis az én gondozási díjam nagyjából 700 Ft/nap- és ez a maximum.


Nem, nem mindenütt van, csak azokon a településeken (kerületekben), ahol a képviselőtestület helyi rendeletben a bevezetéséről dönt.

A törvény szerint nem haladhatja meg az egy főre jutó jövedelem 25%-át, de amilyen kerületeket ismerek, ott ez bőven teljesül.


Szép napot.

2013. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szia 3. Egyik ismerősnek segítek. 8. kerületben laknak, anyuka egyedül van az ikrekkel, de vissza kellene mennie dolgozni megélhetés miatt. Eddig 150ezer volt a bruttója, napi 8 óra, heti 40. Most kap gyedet de azt úgy tudjuk, ha visszamegy elveszik. Van családi pótlék, azzal nem tudjuk mi lesz. Azért kérdezzük, hogy mennyi a bölcsi, hogy megéri e visszamenni dolgozni vagy mi csináljon. Van 1 rokon aki segít anyagilag de nehezen boldogulnak. Albérletbe vannak. Azért én írok, mert gyerekek minden idejét lekötik.
2013. aug. 13. 15:44
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha vissza megy dolgozni akkor heti 30 óra mellett megkaphatja az ikres gyest, ha napi 8 órába megy vissza akkor egy sima gyes járni fog neki, iskolás korukig.
2013. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja és persze a családi is jár, addig amíg tanulnak a gyerekek vagy max 20 éves korig.
2013. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

2. (hosszabb) válaszoló vagyok.


Ne viccelj már, mindenképpen megéri visszamenni dolgozni.

Az általad elmondott adatokból (ha nem emelik meg az alapbérét- már pedig erre azért rá kell kérdezni, mert x otthon töltött év után is megilleti őt az az átlagos béremelési mérték, amit a többiek megkaptak, amíg ő otthon volt!)


Tehát 150 eFt bruttóból ő 118 eFt-t fog kapni.

(mielőtt hüledezik valaki leírom: éves bruttó bér 1,8 MFt, éves családi adóalapkedvezmény mértéke 1,5 MFt.

A bruttó bérből levonás 10% nyugdíj, 7,5% Eb, 1,5% munkavállalói hozzáj. - szóval így jön ki).


A családi pótlék még hosszú évekig megmarad, 26 eFt.

Összesen tehát a család jövedelme: 144 eFt és valamennyi gyerektartás is gondolom.

Erről nem írtál, van apa? Fizet, mennyit fizet?

Ez még fontos infó, az egy főre jut jövedelembe beleszámít!


Ezt figyelmen kívül hagyva a kis család egy főre jutó jövedelme 48 eFt/fő (mert ugye 3 felé oszlik a kereset)

Erre nem hiszem, hogy napi párszáz forintnál több gondozási díjat elkérnek, de nézd meg a helyi rendeletet.


(nálunk a napi 700 Ft úgy jött ki, hogy az egy főre jutó több, mint 150 eFt).


Az étkezés napi 400 Ft/gyerek kb, 20 nappal 16 eFt a két gyerekre.

Az összes bölcsődei ellátási költség (tisztasági csomagot, csoportpénzt nem számítva) a 2 gyerekre összesen szerintem semmiképp nem lesz több 20-25 eFt-nál az ő helyzetében.

Nehogy már a munkavállalással ennyivel többet ne keressen!


Egyébként pedig az ikrek mellett mehet részmunkaidőben is dolgozni és jár rájuk a dupla GYES- ezesetben persze a fizetés arányos része jár csak, viszont a családi adókedvezményt itt is igénybe tudja venni.


Remélem, tudtam segíteni, szép napot ismét.

2013. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor megéri visszamenni?! Közben megtaláltam a 8. keres sávos beosztást. Ők jelenleg a családi pótlékból, gyedből élnek. Mind a kettőt nézik jövedelemnek?
2013. aug. 13. 16:02
 9/19 A kérdező kommentje:
2-án lesznek 18 hósak a kicsik. Apa nincs, nem tudni ki az, mert este ment haza munkából s megtámadták ... s így lett terhes... nem részletezem bocsi, szerencsétlenül 2 gyerekkel ráadásul...
2013. aug. 13. 16:07
 10/19 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!