Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit tehetek ellene? Bocsi a...

Mit tehetek ellene? Bocsi a hosszú leírásért.

Figyelt kérdés

2 hete voltam a védőnőmnél, megmérte a vérnyomásom, akkor volt 98/64, 70 a pulzusom, azt mondta, hogy ha megint ilyen alacsony lesz akkor fel írat nekem vérnyomás egyenlítő cseppeket. Ma megint voltam nála megint mért vérnyomást 95/47, 70 pulzus elmondtam neki, hogy nagyon sokat szédülök, és fáj a fejem, volt olyan is amikor azt hittem elájulok, annyira voltam. Azt mondta az orvosom , hogy jó hogy össze nem estem ilyen alacsony vérnyomásnál.Fel is írta nekem Sympathomim cseppeket, sajnos itt a környék (15km-es körzetben) összes gyógyszertárat végig jártam (egyébként Nógrád megyei vagyok), de már volt ahová telefonáltam, sajnos sehol nem lehet ilyen gyógyszert kapni, mert hiába rendelnek soha nem jön meg a gyógyszer.

Ezután felhívtam az orvosomat és közöltem vele, hogy mi is a helyzet, mondta, hogy mivel terhes vagyok más vérnyomás egyenlítőt nem írhat fel nekem, azt tanácsolta, hogy ha nagyon rosszul vagyok, akkor igyak egy jó erős fekete kávét, és pihenjek le.

Ez addig oké, még itthon vagyok(sajnos megszűnt a munkám), mert ugye akár mikor rám jön a rosszul lét akkor le pihenek és iszok egy kávét, de ha megyek valahová, és sajnos nem kocsival megyek(nincs kocsink), hanem busszal és ott jön rám a rosszul lét, akkor mit csináljak? A buszon nem tudok lefeküdni˝pihenni˝ és nem áll meg a busz amikor én akarom.

Van valaki aki volt hasonló helyzetbe?

11 hetes vagyok, jövőhéten kell mennem vérvételre, de félek, hogy mi lesz velem az úton, a férjem szabit vesz ki arra a napra, hogy eltudjon kísérni, de ez sem jó megoldás.

Segítsetek aki tud!



2013. júl. 31. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez milyen gyógyszer, de nekem még a google is csak 1 találatot dob ki, az is hibás.

A kv-t tudom én is ajánlani, és a kitartást.

Remélhetőleg a 2. trimeszterre elmúlnak a kellemetlenségeid.

Esetleg más városban élő ismerősök nem tudnak utánakérdezni a patikákban?


Tudom, nem sokat segítettem, de azért kitartás, remélem rendbe jössz!

2013. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát pontosan én sem tudom, hogy milyen gyógyszer, mert még nem is hallottam róla.

Már csak én is azon reménykedem, hogy elfog múlni egy -két-három hónap múlva.

Köszönöm, hogy válaszoltál.

2013. júl. 31. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel kínlódtam az utolsó terhességemnél, nálam a bő folyadékbevitel megoldotta- illetve inkább csak javította- a problémát. Én nagyon sokat teáztam, legalább napi 2 litert ittam, így sikerült 100/60- 120/60 átlagértékre feltornázni a vérnyomásom. Az én dokim akkor nem javasolta a Sympathomim cseppet, mert bár a legkíméletesebb, de előny-hátrány mérlegelésnél kiderült, hogy több problémát okozhatott volna babásan. Így maradt a "bio-módszer".
2013. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy válaszoltál!

Bár nekem a tea nem vált be sajnos, de megkérdezhetem tőled, hogy te milyen teát ittál?

2013. júl. 31. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!