Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Anyukák akik ismernek fiatal...

Anyukák akik ismernek fiatal pályakezdő bölcsődei gondozónőket! Győrben ők hogyan tudtak elhelyezkedni, állást kapni bölcsődékben? 20/L

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok egy 2 éves felsőfokú OKj-s csecsemő-és kisgyermeknevelő szakképesítéssel elhelyezkedni itt Győrben egyik bölcsődében sem, de még abban a két csecsemőotthonban se. Pedig most júniusban végeztem és szeptemberre szerettem volna állást kapni. A Munkaügyibe be vagyok regisztrálva, mint ellátás nélküli pályakezdő, és az általuk ajánlott összes álláskereső oldalt nézem nap, mint nap, de mindent keresnek csak gondozónőket nem. A Kodály Központba ahova beadtam az önéletrajzomat, mivel ők értesítenek, ha lesz Győrben valamelyik bölcsibe állás, de mikor felhívtam őket azt mondták egyenlőre konyhalányt keresnek. Pedig azt ígérték még mikor anyukámat behívták a konyhalányi állás miatt elbeszélgetésre, hogy lesz szerződéses gondozónői is, de szeptemberre ezek szerint mégsem keresnek. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy feleslegesen tanultam érettségi után 2 évet, hogy kapjak egy olyan szakmát, amivel nem alkalmaznak. De ha diplomásan tanultam volna egyetemen, gondolom akkor se lett volna. Mást viszont nem nagyon tudok magamnak elképzelni, talán a precíz, megbízható, felelősségteljes tulajdonságaim miatt az irodai asszisztenst, vagy titkárnőt, aki egy gép előtt papírokat rendezget. De úgy hallottam ilyen helyre is csak protekcióval lehet bejutni, mivel nagy a túljelentkezés. Akkor mégis mit kezdjek magammal 20 évesen? Pedig a bölcsis, és a csecsemőotthoni gyakorlataim alatt is találkoztam 3 fiatal huszonéves lánnyal, akik gondozónők. Az otthonban 1 egyetemen végezte el ezt és diplomával felvették szeptemberi kezdéssel, a másik ugyanott végzett mint én Okj-n és őt is felvették. Akkor engem miért nem akar alkalmazni senki? Túl fiatal lennék még a gyermeknevelői pályára vagy mi? Ti mit tennétek a helyemben? Mit tanulnátok még és hol? Egyetemen ami ingyenes lenne nappalin államin, vagy fizetnétek másik Okj-ra? Vagy keresnétek más területen állásokat? Nyelvvizsgám még nincs, ezért azon is gondolkodtam ha nem találnék állást tanulhatnék tanárral németet, aki felkészítene rá. Segítsetek légyszí, mert nagyon félek ettől a kilátástalanságtól!
2013. aug. 25. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet megkéne próbálnod Győrön kívül is keresni valamit, hátha valamelyik másik városban épp keresnek valakit ilyen végzettséggel. Aztán ha Győrben felszabadul valami még mindig vissza lehet menni.
2013. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most zárultak le óvodai asszisztensi állások pályázata, jó lett volna oda is beadnod. Ne csak bölcsibe akarj menni hanem bárhova, jönni fog az az állás ne félj! Jól írta az előttem szóló, hogy nézz körül a környező településeken, oda is mindig keresnek alkalmazottakat (szentiván, csanak, győrújbarát... ilyen helyekre ki tudsz járni!)
2013. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most jutott ezsembe még, hogy magad elé veszed a telefonkönyvet (vagy kinyitod a netet) kikeresed a települések óvodáinak, bölcsödéinek a telefonszámát és fapofával kéred a vezető óvónőt, elregéled neki, hogy most végeztél, szeretnél elhelyezkedni, blablabla ha lesz állás hívjanak bátran téged. Sok sikert, szorítok neked!
2013. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bizony bizony úgy ahogy az előző írja! és az ilyesmit inkább a város honlapján keresd ne a az álláshirdető portálokon, de pl nézhetsz játszóházakban is melót, ha nem is véglegesen gondolod, de lehet ott találnál. Nálunk pl a csanaki oviban ahova a fiam járt tavaly pont kerestek gondozónőket mert több is elment nyugdíjba, szülni stb..a mi óvónénink sem győri hanem kb 30 kr-ről jár ide . 4 éve mikor anno beiratkoztunk és jött családlátogatóba majdnem rosszul lettem, hogy ez a fiatal plázacica lesz az óvónéni? Aztán nagyon jól bebizonyította, hogy imádja a hivatását és a fiam kedvence lett.
2013. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ovono es a kisgyermeknevelo nem ugyanaz. Ovono- ovoda

Kisgyermeknevelo- bolcsode


Kisgyermeknevelo nem lehet ovono.

2022. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!