Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem találok munkát...

Miért nem találok munkát pályakezdőként?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve, hogy ezer helyre elküldtem a jelentkezésemet, de sehonnan nem jön válasz, vagy behívnak állásinterjúra, de akkor is mást vesznek fel helyettem. Ajánlólevelem van a gyakorlati helyemről, amit 1 évvel ezelőtt szereztem, de mindössze 2 hetes gyakorlatom volt. Kevés a tapasztalatom, de szinte mindenhol elvárás az 1-2 éves munkatapasztalat. 1 éve végeztem el a középiskolát, érettségivel, kereskedelmi szakmával és középszintű német nyelvtudással rendelkezek, 21 éves vagyok. Elegem van a várakozásból, próbálkozok szinte minden nap valahol, de sehol semmi. Nagyon el vagyok keseredve. Mit tegyek?

#állás #munka #álláslehetőség #pályakezdő fiatal
2012. dec. 19. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez Magyarország haver!


Vigasztaljon, hogy én például sokkal sz.rabb helyzetben vagyok nálad! Most töltöttem a 26-ot, főiskolai diploma, felsőfokú OKJ (a kettő ráadásul kapcsolódik egymáshoz), Középfokú komplex nyelvvizsga és eddig egyedül ami összejött egy f.s hétvégi munka volt, ott is hol kell menni, hol nem, magyarul majdnem két éve munkanélküli vagyok. A szüleimmel élek 26 évesen, tiszta gáz, de esélyem sincs az önálló életre, az elhelyezkedésben abszolút nem tudnak támogatni. Úgyhogy szerintem ne legyél elkeseredve, hanem sz.rd telibe az egészet, mert hidd el ha megfeszülsz akkor sem lesz jobb. Én is beadtam rengeteg önéletrajzot, de összesen 2 év alatt 2 hely volt ahova egyáltalán behívtak interjúra! Amikor olvasok egy álláshirdetést, és gondolkozom, hogy beadjam-e, már látom előre a kifogást, hogy mit fognak kitalálni, miért nem vagyok jó. Úgyhogy őszintén megmondom, ahol nem felelek meg minden egyes pontnak oda már el sem küldöm, mert tudom, hogy időpocsékolás.


Amit javaslok: 21 vagy, nekem ennyi idősen 0 nyelvtudásom volt és azóta simán meg van a közép. Neked viszont már most meg van németből. Tehát nyomd a németet mondjuk még két évig nagyon intenzíven napi 2-3 órát, kreatívozz, nézz filmet, olvass, tanulj szavakat rengeteget, és húzz el innen a p.csába, és többé vissza se nézz. Lehet, hogy kint is csak robotolni fogsz, de legalább nem 70 ezerért. Ebben ez országban az elemzők szerint 30 éven belül nem várható nagy változás, szóval tudod mit kell tenned! Én is ezt tenném szívem szerint, de nem olyan jó még a nyelvismeretem, hogy magamnak le tudjak zsírozni egy munkahelyet.

2012. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

egyenlőre hasalj meg kamuzz be mindenféle referenciát a pályázatodra, sőt ha van ismerősöd aki céget vezet vagy olyan pozícióban van akkor akár tőle is kérhetsz fals ajánlólevelet vagy beleírhatod a papírba, ha utánanéznek akkor meg az ismerősöd fedezi a sztoridat, cserébe megegyezel vele hogy mivel tartozol a segítségért ha felvesznek. Csók nélkül egyszerűen sose ment a jó hely ebben a putri országban.

Másrészt én is csak ezt javaslom mint az előző, húzz ki inne a g3cibe, ha ebben az országban hirtelen senki se maradna aki dolgozzon akkor se volna elég jó senki a melóra, vagy minimálért akarnál ugráltatni még a pesti cigány vajdát is, akora szánalom ez a hely.

2012. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Josh2011 válasza:
73%
nem tudom bááázmeg :/
2012. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Magyarországon csak a politikusokat meg a ku*vákat fizetik meg, húzok innend a pheecs*ba!! amilyen gyorsan csak lehet!! te is jobban teszed Józsi báááz*eeeg.. tanulj németet!! -.- de ha nem tanulsz meg németül, nembaj, majd én segítek -.-"
2012. dec. 19. 23:37
 5/8 Josh2011 válasza:
81%
hööö O.o köszi majd holnap ma már inkább ne szívd el a cigit azt jóéjt -.-
2012. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 vagyok és 2 éve nem találok semmit. Januártól mehetek közmunkára, de azon meg be vagyok parázva hogy vajon mi lesz...De külföldre meg nem akarok menni.
2012. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem undorodsz a fizikai munkától, és beszélsz németül,

menj ki Németországba. Az ottani illetékes munkaügyi hivatalba bemész és már van is próbaidős munkád utána csak tőled függ! Nekem bejött. Ja max ketten menjetek, de jobb ha egyedül.

2012. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Nálunk van felvétel a cégnél, ha érdekel e-mailben tudok mondani részleteket.

Üdv.:

Dávid

szabodavid.ufsgroup@gmail.com

2012. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!