Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kislányom miért nem eszik a...

Kislányom miért nem eszik a bölcsödében?

Figyelt kérdés
Az első 8-10 alkalommal semmi probléma nem volt. Alig kellett beszoktatni és már egyedül ott is maradt. Most minden reggel sír amikor jövök el. Ma a gondozók elmondása alapján 5-10 percenként sírt. Én főzök, de ugyanazt ami a bölcsi étlapján van. Elfordítja a fejét és nem hajlandó megenni az ebédet. Ezt dacból csinálja? Ebéd után hozom haza, itthon pedig kéri az ebédet. Adjak neki vagy ne?
2013. nov. 19. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Mostanra jöt rá hogy ez az egész hosszútávú dolog és így sztájkol, probáld pár órát elhuzni az otthoni kaját hátha rájön ha bent nem eszik üres lesz a pocija.
2013. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Enyémek augusztus óta járnak, és azóta nem esznek. Ahogy nálatok, nálunk is az első hét volt a tuti, (bár ők akkor sem ettek), de legalább szívesen mentek. Azóta szenvedés minden reggel. Biztos azért nem kajálnak, mert hazavágynak, de lehet azért is, mert nem úgy főznek ott, mint otthon. Nekem minden főzeléket megettek régebben, a cukkinitől a paszternákig - de én nem lisztezem a főzeléket, tejföl helyett is mást teszek bele, friss fűszerrel ízesítem- erre a Sodexonak nincsen gondja. Az a "legviccesebb", hogy amióta bölcsisek, már az én főzelékeimet sem kérik, úgyhogy ellenem is lázadnak, azt hiszem. Meg se próbálom azt adni, ami a bölcsis étlapon volt. (Az egyik lányom ráadásul tejallergiás - hát elég szomorú, hogy hogyan képzelik a tejmentes étrendet a Sodexo dietetikusai: pl. sajtos kenyér + kakaó helyett margarinos kenyér és cukros-ciromos tea...) Egy szó, mint száz: én megpróbálok otthon a vacsorával kompenzálni. Nem egyszerű este hatkor hazaérve még meleg vacsorát is rittyenteni, de így legalább tudom, hogy van valami a hasukban. Mondjuk szerencsére ők itthon tudnak még reggelizni, én délután dolgozom. Délután fél ötkor már kiéhezve mennek haza apával, muszáj adni valami uzsit (gyümölcs, zöldség), hogy kibírják vacsoráig.

Szeritem ne aggódj a bölcsis kajálás miatt, egy csomó gyerek nem eszik odabent. Nincs semmi baj az esti főétkezéssel (csak nem közvetlenül lefekvés előtt), és talán az oviban jobban húzzák majd a többiek, és rákap az evésre a társság kedvéért - én legalábbis ezt remélem :)

2013. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!