Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért nem lehet zenét hallgatn...

Miért nem lehet zenét hallgatni a bölcsödében?

Figyelt kérdés
Bevittem egy cd lejátszót a bölcsibe, mivel a gondozók nem túl aktívak és elég kicsik is a gyerekek a mondókázáshoz,de azt mondták, csak ünnepeken fogják használni,mert nem szereti a vezetőség a "gépzenét". 10hónapostól 2 évesekig a gyerekek.

2014. febr. 12. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes.Nálunk kimondottan örülnek neki.Sőt én cd-t is vittem be és örültek neki:)
2014. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kislányom bölcsis volt akor elég sokat szolt zene nekik cd röl .
2014. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Mert a gondozási egységben nem használunk gépzenét, olyan pedig nincs, hogy kicsi egy gyerek a mondókázáshoz, énekléshez. A gyereknek a zenei hallása nem a magnótól fog kialakulni, hanem a testi kontaktusban is részesedő énekléstől, hanghatásoktól.
2014. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor magyarul az gáz az utolsó szerint hogy ilyeneket hhallgatok a közel 1 évesemmel: http://www.youtube.com/watch?v=n-6OmEYAeOE&list=PL0048FF46F8.. Ez nem gépzene..
2014. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szól a bölcsiben a zene. Ettől függetlenül még szoktak nekik énekelni, mondókázni, játszani velük.(folyamatosan) Arról nem is beszélve ha nem túl aktívak a gondozók, akkor ez még segítség is. Vagy nem?
2014. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem is az lenne az elvárásom, hogy mondókázzanak, énekeljenek, zenéljenek, de ha egyszer nem csinálják, gondoltam, legalább cd-ről szóljon a gyerekzene. Vittem is be néhány a kisfiam általt nagyon kedvelt cd-t.

Örülök, hogy azt látom,máshol lehet zenét hallgatni bent, mert így erre hivatkozva meg fogom próbálni elérni, hogy nálunk is lehessen! Köszönöm a hozzászólásokat!!!

2014. febr. 12. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért pontoztátok le, aki leírta a zenei nevelés lényegét! Teljesen így van. Annyit azonban hozzátennék, hogy MELLETTE, nem helyette, egyáltalán nem árt a zenehallgatás, sőt a kettő nagyon jól működik együtt, egymást kiegészítve. (pedagógus)
2014. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem pont az a gondom, hogy amig otthon voltam a kisfiammal heti kétszer eljartunk zenés foglalkozásokra, de vissza kellett mennem dolgozni és a bölcsiben, úgy érzem csak "megőrzik" de nem fejlesztik őket.Mikor rákérdeztem, hogy vannak-e különböző foglalkozások az volt a válasz hogy ők még kicsik és a pelenkázás-etetés-alvás mellett nincs is rá idő!!! Ezért gondoltam, hogy akkor LEGALÁBB a zene szóljon,mert a kisfiamnak lenne rá igénye mivel korábban hozzászokott.
2014. febr. 12. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok. Persze, teljesen igazad van. De ahogy írta valaki, mondókázni azért nagyon kéne, meg énekelni. Kérdezd már meg légyszi, mégis mire megy el az idő egy bölcsiben, ha nem erre? Ez az alap.
2014. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A bölcsiben tényleg nem kell foglalkozást tartani, de a jobb helyeken azért szoktak velük foglalkozni, énekelni, rajzolni, játszani. Szóval nem olyan, mint az oviban, de azért van kezdeményezés legalábbis nálunk. Sima állami bölcsi egyébként. Szerintem ők azt hiszik, hogy te ovis foglalkozást vársz el tőlük. Próbáld őket rábeszélni, szinte mindenhol van zenehallgatás.
2014. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!