Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti beadnátok Családi napközibe...

Ti beadnátok Családi napközibe a 2 éveseteket az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 hónapos a kislányom, nyáron lesz 2 éves.

Új munkahelyem lesz szeptember-október környékén, de csak akkor kapok munkáltatói igazolást ha már kezdek, így az állami bölcsibe nem veszik fel szerintem szeptemberben.

Amíg dolgozok és ő nem kezd a bölcsibe járni a nagyszülők vigyáznának rá, de őket sem akarom terhelni+ szeretném ha kicsit szokná a gyerekeket (én napi szinten viszem játszóra, de az más).

Szóval 1 hónapra, napi 2szer fél napra családi napközibe adnám, ez 20.600Ft/hó+500/nap az étkezés. Megéri? Jót tennék vele?


2014. márc. 19. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően ez egyáltalán nem rossz ötlet, bennem csak az a kérdés vetődött fel, hogy ha beszokik a csanába, utána ugye onnan hamar kiveszed, s meg kell szoknia a másik bölcsit, és nem tudom, hogy ez érzelmileg mennyire viseli meg őt. Pl. megszereti a csanát, a néniket, a gyerekeket, érted?

De ez kérdés bennem, nem tudom a választ...:-) :-)

2014. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, én is ettől félek!
2014. márc. 19. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:
én mint csanában dolgozó teljesen egyetértek az 1-essel... erre az 1 hónapra ne vidd, mert csak rosszabb lesz neki :)
2014. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszadóval. Szerintem megviselné a "bölcsöde váltás".

A bölcsödei beszoktatás kb. 2 hét. (Persze nem szokik be ennyi idő alatt, de ennyi idő után már ott lehet hosszú időre hagyni.) Fokozatosan egyre több időt marad ott. Én a helyedben megkérném a nagyszülőket, hogy ezt a 2 hetet a bölcsiben csinálják végig a picivel, amikor kezdesz. Addig én maradnák a játszónál, játszóháznál.

(Én is most csinálom a kisfiammal a bölcsödei beszoktatást. Hát nem egy leányálom, nagyon sír, mikor elmegyek, tehát ez nem kicsi kérés a nagyszülők felé.)

2014. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal a beiratkozáskor kell leadni a munkáltatói igazolást, nem pedig a jelentkezéskor. Egyébként a bölcsődék nagyon telítve vannak, (legalábbis nálunk) szóval, ha akár később is be szeretnéd íratni, már most keresd fel az intézményt, és érdeklődj. Lehet, hogy csak várólistára fogsz kerülni.
2014. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok van. Áprilisban beiratkozunk, valami olyasmit is mondtak mikor telefonom érdeklődtem, hogy neki olyan igazolás is jó, h pl: 2014.07.22-én munkába állok xy munkáltatói bérrel, csak ezt előre nem fogja nekem a főnök kiállítani.
2014. márc. 19. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szeptembertől kezdek újra, 22 hónapos a kislányunk, és most kezdtünk egy magánbölcsit (nem családi napközit, mert azokat végigjárva nem nagyon voltam elégedett). Tehát hasonló helyzetben vagyunk. Én azért döntöttem úgy, hogy már most is járjon, hogy egészen biztosan túllegyünk a nehezén szeptemberre, így ő innentől kezdve jár heti 5x fél napot, szeptembertől egész napot.


Viszont nekünk azt mondták az ott dolgozó lányok, hogy kb. 1-1,5 hónap, mire szépen beszoknak a gyerkőcök, ezért azt gondolom, hogy egy hónapra ne add be, mert még meg sem fogja szokni azt a helyet. Szóval vagy eleve járjon oda, és ne bölcsibe, vagy kezdjétek most a bölcsit fél nappal (ha lehet ilyet...? nem tudom.), és szeptembertől marad végig. Én legalább is így tennék.

2014. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első három hónap türelmi idő a bölcsiben, addig nem gond, ha nincs munkáltatóid.
2014. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erről a türelmi időről hallottam már, de a telefonba ezt nem mondta az akivel beszéltem. Ez jogszabályban benne van? Minden bölcsire vonatkozik? Félek, h inkább letagadják.
2014. márc. 19. 15:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem nyugodtan megkérheted a főnöködet,h adjon papirt.nem jár semmilyen kötelezettséggel,viszont neked nagyban megkönnyítené a dolgodat.
2014. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!