Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktiv lenne a gyermekem?...

Hiperaktiv lenne a gyermekem? Teljesen tanacstalan vagyok. Mit csinalnatok az alabbi helyzetben?

Figyelt kérdés

4.5 eves a kislanyom, ovis. Sosem volt teljesen szofogado gyerek es dackorszaka 20 honaposan kezdodott es lanykent hisztis is volt. Ekkor nem tunt fel h problema lenne. Nem kellett alkalmazni bunteto sarkot, sosem kapott ki, de nem volt ra szukseg. Neha nagymamival incselkedett pl h elvette a mobil telefonjat es eldugta az agy ala, de nem tett benne kart. Amiota ovis (tavaly ota) es fokepp h most megszuletett a kisteso teljesen kifordult onmagabol. De mar kisteso erkezese elott is megvoltak a tunetek. Dackorszaka ugy tetozik, h teljesen nem fogad szot, kerek tole valamit, es vagy ugy tesz mintha nem hallana, es hidegen hagyja, vagy epp az ellenkezojet teszi, de volt olyan h verekedni kezd, vagy orditva beszel es ilyenkor a szemei is teljesen elmergesednek. Legujabban ehhez tarsul h rombol, tor zuz ha nem kap meg valamit.

Pl kerem h ne alljon kozel a Tv-hez, meg kozelebb megy, kerem h a szemetet a kukaba dobja nem a folder, cask azert is a folder dobja es atlep rajta. Ma pl nagyi fogta kistesot mig en a WC-re mentem, egyutt elkezdtek zenet hallgatni az egyik kedvencet, erre elkezdett ugralni az agyon. Nagyi kerte h ne ugraljon mert nem jo a kistesonak es veletlenul raeshet, erre meg jobban csinalta. Ekkor nagyi lezarta a magnot, h nincs zene. erre elkezdte a magnon levo kis kepernyot tekergetni (magno /dvd lejatszo combo), nagyi kerte h ne, nem hallgatott, kijott nagyi a kistesoval a szobabol, ekkor elkezdte nagyit rangatni es orditani. Nagyi megfogta a magnot es atment a masik szobaba, h segitsek. arra jottem ki a WC-bol, h a lanyom ordit es duheben foldhoz vagta a magnot, ami persze eltorott. Tehat most mar direct rombol. Megszidom, elmagyarazom neki, de nem hasznal. Ezek a cirkuszok minden naposak mar.

Buntisarok: probaltam nem mukodik, mert nem marad ott, meg akkor sem ha megvernem vagy odakotoznem. Probaltam a szobaba bezarni es nem kiengedni mig le nem higgad, de ekkor ordit. Igaz elszamolmondjuk 5-10ig, kijon bocsanatot ker, de 10 perc mulva mar megint lehetne visszarakni, mert ugyanazt elkoveti amiert be let zarva.

Ovodaban vele alapjaraton nincs gond, teljesen mas, csendes, nem beszel sokat, az ovoneni azt hiszi h muja. Lattam mikor elmentek jatszoterezni lestem, h mit csinal, de o nem latta, es igencsak nem jatszik a tobbi gyerekkel, hacsak nem azok mnnek hozza jatszani. Tenlyeg olyan elveszettnek latszik. Pedig itthon az ellentetje. Egyetlen egy kis baratnoje van a tobbi gyerekkel nem jatszik, nem is nagyon tudja a nevuket. Iden uj csoportban van, de tavalyi csoportban sem minden gyerekkel jatszik. Nappalra szobatiszta, de ejjelre kell neki a pelenka mert bepisil. Enni nem tud leulni egy helybe es enni, mert nem marad meg a feneken (erdekes oviban evvel sincs gond). Jatszani enm sokaig jatszik egy-egy jatekkal, hacsak nem en is jatszom vele, hamar megunja. Meset sem tud nezni kettot egymas utan ugy h mast ne csinalna kozben mert unja. Beszedben kicsit le volt maradva tavaly mint a tobbi kortarsa, de ketnyelvu gyerek, papa ausztral es cask angolul tud. Ezt akkor a ketnyelvusegnek tudtam be. Ma mar ezt behozta es az angol valt erosebbe az ovi ota. Meseolvasasnal nincs gond azt figyeli, bar a rovid egyszerubb meseket, a hosszabb mesek meg nem kotik le. Szamolni tud, mar tudja az osszeadast, kivonast egyjegyu szamokkal, es tudja az ABC-t kis es nagybetut, leirja a nevet. Kisteso korul segit, pl valasztja a pelust est neki kell, ruhat valaszt neki, sajnso potolni kell az anyatejet tapival, annak kesziteseben is segit. Sajnos azt elrontottam mivel nyugtalan baba volt, h sokszor vettem magma melle es egyutt aludtunk, majd kesobb mikor ejszaka felebredt magma melle vettem. Tavaly ota sajat szobajaban van, o valasztotta a szobabutorat, a kisagyat azota ott akaraludni de ugy h en is aludjak vele. Ekkor mese olvasas utan mellette maradtam mig el nem aludt es utana atmentem a mi szobankba, ha felebredt ejjel melle fekudtem es maradtam mig ujra el nem aludt. Miota kisteso megszuletett azota nyilvan a napi rendunk felborult, es nem midnig tudok neki meset olvasni, de apa meg nagyi ilyenkor olvas. utana mellefekszem mig el nem alszik. ha a kicsi nem alsizk meg, akkor nagyi atveszi tolem h a nagyobbikat 'elaltassam'. Este nehezen farad es sokszor 10 orakor is kuzdeni kell vele h most mar alvas. Reggel meg nem tud felkelni, h oviba menjunk,. akkor azert jon a hiszti. Mar tanacstalan vagyok. Volt masnak ilyen tapasztalata, h a dac/ duhroham ha vmit nem kap meg gonoszsagban nyilvanul meg? es hogyan kezelitek?


2014. márc. 12. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet könnyű! Valószínűleg minden közrejátszik, kistesó és az ezzel járó féltèkenység, dackorszak ès ki tudja mi.Teljes stradégiàt váltanék.Próbáld meg minél többet dícsérni és ha rosszat tesz próbáld elterelni a figyelmét mással, hogy ne lovalhassa bele magát a rosszaságba.Én készítenék kartonból egy nagy dícsérő tàblát.Fent lenne a neve esetleg a tesójè is és akár a Tiéteké is.Millió féle képpen csinálhatod.Pl ha apa nem eszik szépen akkor kap 1 feketepontot.De ha elmosogat vagy szépen megmossa a fogát akkor kaphat pirospontot.Egy piros megsemmisít egy feketét.Ha összegyűjtött valaki 5 vagy 10 pirosat annak jutalom jár.Pl só-liszt gyúrmázás vagy vesztek gipszkiöntőt és gipszeztek festegettek.Ami számára fontos és ösztönzi a normális magatartásra.A lényeg hogy ne csak az ő neve legyen a táblán.Versenyezni is lehet hogy egy bizonyos héten vagy hónapban ki volt a legjobb.Most hírtelen nem jutott jobb eszembe.Kitartás!
2014. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
5,5 éves kisfiam ugyanilyen. Szinte teljesen azonos dolgai vannak itthon is, meg az oviban is, mint a kislányodnak. Én bármit tettem, a helyzet változatlan maradt. Elvittem pszichológushoz, az eredmény: nagy mértékű testvérféltékenység, apahiány, önbizalomhiány, szorongás. És mindezeket "tetézi", hogy túl okos, 6 év 8 hónapos szinten van, 123 az IQ szintje. Azért nem játszik az ovibann senkivel, mert a társai nem partnerek neki, nincsenek azonos szinten. Most ott tartunk, hogy elhordjuk terápiára, itthon próbálok minél többet foglalkozni vele, ah oviban pedig beszéltem erről az óvónénikkel, és összehozták egy kisfiúval, aki szintén előrébb tart. Jól megértik egymást, és sokat játszanak együtt.
2014. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!